11. února 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Industriální styl: Kov na prvním místě

Bolt Light Works | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bolt Light Works | foto: Delta Light Czech

Strohý a syrový styl zrozený v továrních halách a průmyslových prostorech překvapivě sluší i domáckému prostředí. Originální pojetí akcentující beton a kov si není těžké oblíbit. Možná ho zatoužíte mít doma i vy.

V továrně jako doma

Otevřené prostory s vysokými okny, reflektory na kovových lištách, surový beton a přiznané cihlové zdi. Lesklé ocelové doplňky, černá barva a odkryté žebroví radiátorů. Styl inspirovaný šatnou strojírenského závodu se těší stále větší oblibě. Vytvořit ho není složité. Pokud se do toho pustíte, nezapomeňte na autentické materiály, stylové doplňky, ale i správné osvětlení podtrhující průmyslového ducha.

Caravaggio Light Works

Ušlechtilý materiál, nadčasový tvar

Minimalistická hliníková svítidla Caravaggio z dílny Lightyears propojují tradiční dánský design s moderním, dynamickým pojetím tvorby. Ocel, lakovaná do vysokého lesku, a techničtější závěs jsou tou pravou volbou pro industriálně pojaté interiéry.

Do nejmenšího detailu

Křídlová matice je charakteristickým rysem stojacích lamp Bolt vyrobených z oceli a hliníku. Ikonický funkční prvek drží lampu v požadované poloze a díky unikátnímu kódu, který je na něm vyražen, slouží i jako jakýsi punc této originální kolekce. Lampy se nabízejí ve stolní i nástěnné variantě. Ve stejném stylu si můžete pořídit také lustr Bolt Chandelier, a to v šestiramenném nebo impozantním osmnáctiramenném provedení.

Na liště

Skutečnou klasikou industriálního stylu jsou lištové systémy. Dokonale dotvářejí dojem a jsou nekonečně variabilní. Reflektory na nich upevněné je možné libovolně natáčet a využít je k nasvícení konkrétních míst v interiéru. Perfektně vypadají kruhové Supernova XS a SuperOh! XS nebo náklopné You-Turn.

Super Oh! Delta Light Vanguard

Neotřelé kombinace

Svítidla Aeon Rocket v sobě spojují kov s polypropylenem. Kreativně poskládané pásy poloprůsvitného plastu tvoří sto kulatých otvorů, kterými světlo prochází s nekonečnou lehkostí. Vyrábí se ve světle šedé nebo černé variantě.

Přímočará estetika

Závěsná svítidla Mr. Tubes značky Tonone kombinují čistou funkčnost s grafickou estetikou. Černě lakované tělo svítidla, vyrobené z oceli a hliníku, slouží jako nosič dvou nebo čtyř fluorescentních zářivek. Osvětlovat interiér může ve vertikální i horizontální variantě.

Bolt Light Works
You-Turn Delta Light

Industriál v kruzích

Kruhové tělo avantgardních závěsných svítidel SuperOh! vyniká v prostoru jako solitér i ve skupině několika světel. Impozantní barvu a neúprosně jednoduchý tvar tohoto osvětlení využili hned ve dvou realizacích Radka a Jakub Valovi ze známého studia OOOOX.

V realizaci Squat iD23 v Pařížské ulici vyrovnávají přísně geometrické tvary černočerných svítidel SuperOh! zdobnost prvků inspirovaných secesní historií domu. A jako dominanta prostoru posloužila kolekce SuperOh! i v prodejním showroomu projektu Vanguard, který vzniká v někdejší továrně přetvořené ve čtrnáctipatrový dům se sto čtyřiceti velkorysými loftovými byty.