25. října 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Jak je to s půjčkou v nezaměstnanosti?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Jak je to s půjčkou v nezaměstnanosti? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak je to s půjčkou v nezaměstnanosti? | foto: ČTK

Ekonomické údaje ukazují, že je nezaměstnanost v České republice na velmi nízké úrovni. Jak se ale stává, statistické údaje nemusí vždy přesně ukazovat realitu. Mnoho Čechů nemůže sehnat práci na plný úvazek a potýká se s finančními problémy.

Přesně pro tuto skupinu lidí jsou tu půjčky pro nezaměstnané. Nezaměstnanost je běžně spojována se značnými problémy. Lidé, kteří jsou bez práce, také musí platit účty a výdaje. Často potřebují nějaké peníze navíc, ale nemohou se spoléhat na půjčku od banky. Nebankovní instituce mohou v tomto případě pomoci. Co se ale vyplatí o půjčkách pro nezaměstnané vědět předem?

Kdo se dá označit jako nezaměstnaný?

V době freelancerů, práce v zahraničí nebo na dálku, je určení toho, kdo je nezaměstnaný, ne vždy jednoduché a jednoznačné.

Z pohledu banky to je osoba, která nepracuje plných 40 hodin týdně podle pracovní smlouvy. Dokonce i lidé, kteří dostávají pravidelný měsíční příspěvek v jakékoliv formě, mohu mít velký problém získat tradiční bankovní půjčku.

Naštěstí půjčka pro nezaměstnané nabízena nebankovními institucemi je dostupná téměř všem. V případě těchto nabídek jsou formality omezeny na minimum. Jako zdroj vašich příjmů se počítá i podpora v nezaměstnanosti, mateřská, důchod a další příjem, například z pronájmu pokoje nebo auta.

Jak získat půjčku pro nezaměstnané online?

Hledání stálé práce může být velmi stresující. Naštěstí jsme ve věku internetu a můžete využít profesionálních webových stránek, které vám zobrazí nabídky prací podle vašich schopností.

Situace je podobná i na trhu půjček. Díky webovým stránkám si můžete porovnat nabídky půjček a vybrat si takovou, která nejvíce odpovídá vašim požadavkům. Pro tento účel můžete použít Matchbanker. Na této stránce nejenže můžete porovnat půjčky, ale i získat všechny důležité informace k tomu, abyste mohli učinit správné rozhodnutí.

Lidé, kteří mají nepravidelný příjem, mohou potřebovat naléhavou finanční injekci. Nabídka nebankovních společností je velmi atraktivní. Proto může být rychlá půjčka ideálním řešením pro dočasný problém s hotovostí.

Jak je to s půjčkou v nezaměstnanosti?

Vždy se však vyplatí jednat racionálně a pamatovat na to, že půjčka musí být včas splacená. Z tohoto důvodu je také důležité vždy poskytnout pravdivé informace v žádosti, abyste předešli platební neschopnosti.

Jak již bylo zmíněno, nebankovní instituce zkoumají každou žádost individuálně a zajímají se o skutečnou finanční situaci osoby žádající o půjčku. Berou v úvahu všechny různé příjmy, které daná osoba má.

Při podání žádosti o jakýkoliv úvěr u jakéhokoliv poskytovatele mějte na paměti, že vždy bude ověřena vaše úvěryschopnost a záznamy v registrech dlužníků.

Najdete na Lidovky.cz