30. ledna 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Jak nepřijít na horách o dítě? Nasaďte na něj špeha!

Jak nepřijít na horách o dítě? Nasaďte na něj špeha! | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jak nepřijít na horách o dítě? Nasaďte na něj špeha! | foto: cleverstore

Ať už víte, kam s dětmi na hory vyrazíte, nebo teprve vybíráte, je na místě zamyslet se také nad jejich bezpečností. Neznámé místo, výlety i sjezdovka. Spousta míst, kde se dítě může ztratit. Ušetřete své nervy a nasaďte na ně špeha!

Možná namítnete, že děti máte neustále pod dozorem. Komu z nás, rodičů, se ale nestalo, že se na setinu vteřiny otočil, podíval jinam nebo jen zamyslel a potomek toho využil a schoval se. Třeba jen z legrace. Určitě si pamatujete ten pocit bezmoci a zděšení.

Abyste tyto chvíle nemuseli zažívat, je dobré mít pomocníka, který vám pomůže bdít nad bezpečností dětí. Jedním z nich jsou dětské GPS hodinky. Už dávno nejsou výjimkou. Pomalu ale jistě si získávají své příznivce a nosí je stále více dětí. A nejen jich.

Hodinky, s kterými bude vaše dítě v bezpečí

Hodinky, mobilní telefon, SOS volání a GPS lokátor v jednom. Dětské chytré GPS hodinky s mobilem a lokátorem umožní rodičům kontrolu nad pohybem dítěte. Do svého chytrého telefonu si jen nainstalují aplikaci Gator, která je v češtině a zdarma. Hodinky s ní propojí a pak už mohou využívat všech funkcí.

Jak nepřijít na horách o dítě? Nasaďte na něj špeha!
Jak nepřijít na horách o dítě? Nasaďte na něj špeha!

Lokalizace dětí

Přístroj využívá signálu GSM/GPRS a GPS satelitů. Díky tomu hodinky umožní sledování a lokalizaci dětí s určením aktuální polohy pomocí AGPS, GPS, LBS a WiFi. Tuto informaci s přesnými souřadnicemi pak zašlou do mobilní aplikace v telefonu rodiče, díky které lze hodinky ovládat a sledovat.

Nahradí mobil

Hodinky umí telefonovat i posílat zprávy. K tomu je zapotřebí aktivní sim karta s voláním a daty. V aplikaci můžete nastavit až 10 telefonních čísel, na které se dítě z hodinek dovolá a naopak – tato čísla se dovolají na hodinky.

SafeZones

V aplikaci si také můžete nastavit okruhy, v nichž se dítě může pohybovat. Jakmile tento vyhrazený prostor opustí, hodinky vás budou informovat.

SOS tlačítko

V případě ohrožení nebo potřeby může dítě stiskem jednoho jediného tlačítka aktivovat nouzový režim. Ten spočívá v tom, že hodinky samy začnou opakovaně vytáčet 3 pro tento účel přednastavená telefonní čísla. Zároveň odešlou souřadnice aktuální polohy do aplikace ve vašem telefonu.

Další vlastnosti hodinek

Chytré hodinky Gator jsou voděodolné, tudíž odolají vlhku. Ale pozor, nejsou vodotěsné. Disponují také budíkem a jsou skvělým pomocníkem pro děti, které se právě učí číst hodiny.

Jsou vhodné jak pro děti předškolního, tak školního věku. Jejich ovládání je intuitivní a opravdu jej zvládnou i malé děti.

Nyní, v sezóně rodinných dovolených, věc k nezaplacení. I když se dítě ztratí ze zorného pole, není nutné hned panikařit. Stačí otevřít aplikaci ve vašem telefonu a podívat se, kam se dítě zatoulalo. Hravě ho najdete.