Neděle 16. ledna 2022, svátek má Ctirad
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak udržet hraní na uzdě? To je cílem projektu Zodpovědné hraní

Zodpovědné hraní foto: ČTK

Komerční sdělení
Pro většinu lidí je hazardní hra koníčkem, mezi rizikové patří dlouhodobě pouze tři procenta populace. I přesto je dobré si připomínat, jakým způsobem si udržet hraní na uzdě. Institut pro regulaci hazardních her pořádá v těchto dnech pro hráče, ale i jejich blízké Týden zodpovědného hraní.
– KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Fanoušci hazardních her mají tento týden díky projektu Týden zodpovědného hraní možnost zhlédnout webináře, dozvědět se více o nejmodernějších samoregulačních nástrojích a pokud cítí potřebu, navštívit v rámci otevřených dveří specializované centra pomoci, která se k projektu připojila.

„Cílem těchto aktivit je otevřít dialog všech zainteresovaných stran a informovat veřejnost o zodpovědném přístupu k hraní, které má být především zábavou. Zároveň chceme ukázat hráčům, že pokud se ocitnou v rizikové situaci a své hraní nemají zcela pod kontrolou, existuje řada možností, jak a kde vyhledat pomoc,“ přibližuje Týden zodpovědného hraní Jan Řehola, ředitel Institutu pro regulaci hazardních her.

Zodpovědné hraní

Projekt podporují společnosti jako Fortuna, Chance, Sazka i Tipsport

Úkolem projektu Zodpovědné hraní, který stojí za Týdnem zodpovědného hraní, je sjednotit interní pravidla jednotlivých provozovatelů hazardních her a nastavit na trhu jednotné podmínky, aby se minimalizovaly negativní dopady na hráče. Vedle vzdělávání veřejnosti je součástí projektu také samotná prevence. K plnění společných závazků na cestě k odpovědnému přístupu se zavázali i hlavní hráči na trhu a partneři Týdne zodpovědného hraní, jako jsou Fortuna, Chance, Sazka a Tipsport.

„Týden zodpovědného hraní vnímám jako skvělou příležitost k tomu vést odbornou diskuzi s adiktology a dalšími autoritami, zásadním přínosem je ale přesah směrem k hráčům a široké veřejnosti,“ říká David Vaněk, generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna.

Kromě toho se program věnuje i legislativní úpravě hazardních her. „Český trh je přísně regulován. Velmi striktní zákon z roku 2017 zafungoval výborně. Teď je tu prostor pro další krok – samoregulaci provozovatelů. Tu považujeme v téhle fázi za klíčovou,” říká o projektu člen představenstva Chance Zdeněk Brázdil.

Generální ředitel Sazky Aleš Veselý poté ke spolupráci na trhu doplňuje: „Pokud budeme postupovat podle stejných pravidel a chránit hráče napříč celým trhem, máme reálnou šanci společně účinně zasáhnout, pokud by se hraní někomu vymykalo kontrole. Naším cílem totiž je, aby hraní zůstalo zábavou.“

Společným postupem tak sázkové společnosti zahájily novou éru, která spočívá v jejich samoregulaci nad rámec zákona s cílem ochránit hráče před negativními dopady. „Zodpovědnost za bezpečné sázení a hraní už není vymezena mantinely legislativy, ale dobrovolnými závazky největších firem na trhu. Celý systém zodpovědného hraní budeme dál rozvíjet a zdokonalovat, a tím zvyšovat komfort a bezpečí hráčů v online i offline prostředí,“ dodává generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Zodpovědné hraní

Reálné zkušenosti s hraním? Přiblíží je online webinář

Součástí Týdne zodpovědného hraní jsou i webináře pro odbornou, ale i širokou veřejnost. V úterý 23. listopadu mohli zájemci sledovat první z diskusí, které moderuje Filip Horký, na téma Debaty o současné regulaci her v České republice. Ve čtvrtek 25. listopadu se od 10 hodin mohou zájemci sledovat druhý webinář o přímých zkušenostech s hazardním hraním. Zda Je hazard současným společenským problémem? Je každý hráč hned gamblerem? budou diskutovat adiktolog, který měl v minulosti sám zkušenosti s patologickým hraním, František Trantina, ředitel Institutu pro regulaci hazardních her Jan Řehola, psychoterapeut ze Společnosti Podané ruce Lukáš Franc a také v současné době aktivní hráč Flary.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat