Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Kam směřuje český fintech?

Kam směřuje český fintech? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kam směřuje český fintech? | foto: ČTK

Čtyři šéfové předních českých fintech společností ve středu 12. prosince debatovali o novinkách ve světě fintech, ale také příležitostech, které aktuálně ve světě fintech přicházejí. V debatě se utkali CEO Twisto Michal Šmída, CEO Zonky Pavel Novák, CEO Fundlift Radek Musil a CEO Roger Adam Šoukal.

Debata odstartovala v 10:00 a trvala zhruba 45 minut. Byla také streamována na facebookových stránkách portálu Roklen24 a Zonky. Moderoval ji hlavní ekonom skupiny Roklen Dominik Stroukal.

Debata přinesla odpovědi na otázky, co definuje český fintech, jak se liší technologická firma od tradiční; jaké výhody fintech služby přináší zákazníkům; jak si fintech vede v Česku a jak v porovnání se zahraničím; na jaké trendy a novinky se můžeme těšit v příštím roce.

Twisto je platební appka s kartou, která zjednodušuje život. S Twistem zaplatíte na internetu, v kamenných prodejnách či složenky a faktury. Pohodlně, rychle a bezpečně.

Roger umožňuje menším a středním firmám rychle a jednoduše financovat faktury bez nutnosti čekat a kohokoliv prosit o dodržení splatnosti.

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností.

Zonky je online Peer-to-peer (P2P) služba, která se na trhu spotřebitelských půjček podílí třemi procenty. Nedávnou novinkou v nabídce Zonky jsou rychlé půjčky, které jsou zákazníkům díky online zpracování bankovních transakcí poskytovány během několika minut.

Fintech je označení pro obor Financial Technology - „finanční technologie“. Fintech představuje různé „inovace ve finančních službách“. Označuje se tak pomyslné propojení moderních technologií se světem financí. Respektive způsoby, jak moderní technologie zefektivňují přístup k financím. Příkladem jsou například online bankovnictví, crowdfundingové portály, peer to peer půjčky, kryptoměny apod.

Záznam debaty můžete shlédnout na portále České noviny zde.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...