Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kolik lze ušetřit, když si srovnáte pojistku online?

Doba je zlá, neustále posloucháme, co všechno zdražuje. Nejde jen o energie, ale i o služby, pohonné hmoty a potraviny, výjimkou není ani pojištění. Není se čemu divit, že hledáme různé způsoby, jak ušetřit.

Kolik lze ušetřit, když si srovnáte pojistku online? foto: ČTK

Když přijde na energie, snažíme se s nimi šetřit a neplýtvat jimi, podobně to máme i s potravinami. Ale co to pojištění?

I na pojištění se dá ušetřit

Každé pojištění by pravidelně mělo projít aktualizací. Ať už máte pojištěný vůz nebo svůj domov, jejich cena se mění. Do domácnosti pořizujete různé nové vybavení, možná prošla i rekonstrukcí, cena vozidla se mění s každým ujetým kilometrem.

Pojistná smlouva se uzavírá na určité období, vždy, když se blíží její výročí, máte možnost smlouvu aktualizovat, nebo si ji sjednat jinde. Třeba právě proto, že jinde vám nabídnou lepší cenu.

K čemu pojištění vůbec je?

V životě je tolik situací, které nastanou nečekaně. Stačí chvilka neopatrnosti nebo zásah vyšší moci a dojde k požáru bytu, nehodě na silnici, někdo vám ukradne vozidlo nebo se zraníte a budete pár týdnů v pracovní neschopnosti. Kromě toho, že se vám bude chtít brečet, to taky znamená zásah do rodinného rozpočtu. Pojištění může být v takovou chvíli záchranou.

Vy sice budete každý měsíc do pojistného fondu odvádět předem stanovenou částku, na druhou stranu se ale můžete spolehnout, že při splnění podmínek vám vzniklou škodu nebo alespoň její velkou část uhradí pojišťovna.

Kolik lze ušetřit, když si srovnáte pojistku online?

Co se dá pojistit?

 • Svému vozidlu můžete sjednat jak povinné ručení, tak havarijní pojištění.
 • Na cesty si můžete sjednat cestovní pojištění, které obsahuje nejen pojištění léčebných výloh, ale třeba i asistenční služby, pojištění zavazadel, úrazové pojištění nebo pojištění storna zájezdu.
 • Od věci není pojištění majetku v podobě pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti.
 • Každý, na kom je někdo finančně závislý, by si měl sjednat i životní pojištění pro případ trvalých následků, nebo dokonce smrti.
 • Úrazové pojištění, díky kterému za každý den, kdy se s úrazem léčíte, dostanete předem smluvenou částku, která pomůže pokrýt výpadek příjmu i uhradit potřebné zdravotní pomůcky.
 • Pojištění odpovědnosti v běžném životě, lidově pojistku na blbost, která se bude vztahovat na všechny členy vaší domácnosti, klidně včetně čtyřnohých kamarádů.
 • Pojistit můžete i svého zvířecího kamaráda.

Jak nabídky pojišťoven porovnat?

Není to tak dávno, co možnosti v tomto směru byly značně omezené, navíc to znamenalo velkou časovou investici. Cesta na pobočku pojišťovny, kde jste čekali, až na vás přijde řada, pak konzultace s poradcem, vytvoření nabídky – to vše nějakou tu minutu až hodinu zabralo.

Doba se ale mění a vyvíjí, takže to dneska jde mnohem jednodušeji. Stačí si k ruce vzít chytrý telefon, tablet nebo počítač s přístupem na internet, otevřít stránky online srovnávače pojištění a pustit se do práce. Zabere vám to pár minut, úspora ale může být v řádu korun, desetikorun i stokorun. Dost možná se tímto způsobem dostanete i k neveřejné nabídce, na kterou byste jinak nenarazili.

Témata: pojištění

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat