29. srpna 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Kupujeme hodinky pro děti

Kupujeme hodinky pro děti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kupujeme hodinky pro děti | foto: cleverstore.cz

Se začátkem nového školního roku budete možná vybírat pro dítě náramkové hodinky. Co od nich chtít? V hodinkách se dnes schovávají mobily, sporttestery, GPS lokátory i přehrávače hudby.

Přehršel funkcí, z nichž některé jsou jen na hraní. Jiné ale mohou být opravdu velmi praktické a to jak pro školáka, který hodinky nosí, tak pro jeho rodiče.

Jedničkou mezi dětmi i rodiči jsou GPS hodinky

Pokud má dítě na ruce hodinky s GPS lokátorem, může rodič online sledovat jeho pohyb a to prostřednictvím aplikace, kterou si stáhne do svého mobilního telefonu a hodinky do ní přihlásí. Budeme-li konkrétní: skvělá je například aplikace Gator, pro hodinky stejné značky, která je v češtině a zdarma, a to jak pro iOS, tak pro Android. Pohyb hodinek se zobrazuje v mapě. Je možné takto sledovat vícero hodinek, což řeší situaci, kdy má rodič na starost více dětí. Děti mají hodinky připnuté na zápěstí měkkým silikonovým páskem, lehce se s nimi sžijí a hodinky je nijak neruší. Navíc mají líbivý design v zářivých barvách pro holčičky i kluky.

Kupujeme hodinky pro děti

Hodinky nahradí mobil

Skvělá je u hodinek funkce volání. Hodinky musí být vybaveny SIM kartou libovolného operátora a pak je lze používat téměř stejně jako mobil. Pro malé dítě je to výhodné z mnoha důvodů. Především hodinky hned tak neztratí, na rozdíl od mobilního telefonu, a pak z důvodu bezpečnosti. V aplikaci Gator se totiž nastavují konkrétní telefonní čísla, která se mohou na hodinky dovolat a čísla, na která mohou volat děti z hodinek. Nemůže se tak stát, že je dítě obtěžováno někým cizím, dovolá se na drahou linku atd.

Bezpečí dětí a klid jejich rodičů

Hodinky s GPS lokátorem mají i další funkce, které pomohou s dozorem. V první řadě je to tzv.safezona. Aby rodič nemusel neustále nahlížet do aplikace, zda se dítě někam nezatoulalo, může si vyznačit v mapě okruh předpokládaného pohybu dítěte a aplikace pak sama zazvoní, když tento okruh opustí.

Kupujeme hodinky pro děti
Kupujeme hodinky pro děti

Pro snadné přivolání pomoci je na hodinkách SOS tlačítko, které stačí 3 vteřiny podržet a hodinky pak samy začnou vytáčet číslo, které rodič nastaví pro tento účel v aplikaci. Pokud se tedy dítě ocitne v nepříjemné situaci, cítí se ohrožené, nebo se děje cokoli nepříjemného, nemusí se soustředit na volbu telefonního čísla, ale dá o sobě vědět takto snadným způsobem.

Kdy hodinky opravdu pomohou?

Dětské hodinky s GPS lokátorem a funkcí volání jsou primárně určené pro děti ve věku 4 až 12 let. Rodičům umožňují mít o dětech přehled při jejich samostatných cestách do školy a na kroužky, na dovolené u moře i na sjezdovce, zkrátka kdekoli, kde se dítě může ztratit. Pomocí gatorek se monitorují také senioři, kteří už se neorientují zcela spolehlivě. A nemluvme jen o demenci, i zcela zdraví lidé se mohou ztratit v terénu například při houbaření, proto není výjimkou, že se v rodinách půjčují hodinky babičce na chatu, či dědečkovi na výlet.

Hodinky využívají také správci horských chat pro monitorování skialpinistických výprav.

Systém je spolehlivý všude tam, kde je dostatečně silný GPS signál.

Podívejte se na celou nabídku na stránky cleverstore.cz

Najdete na Lidovky.cz