5. listopadu 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Kurzy kreslení pro děti mohou být i zábavné

Kurzy kreslení pro děti mohou být i zábavné | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kurzy kreslení pro děti mohou být i zábavné | foto: ČTK

Zapomeňte na hodiny výtvarky ve škole, kdy jste se dlouhé hodiny snažili něco vytvořit a stejně to vypadalo jinak, než mělo. Následovala špatná známka a frustrace. Nikdo vám neřekl, jak na to. Kreslili jste metodou pokus a omyl.

Hledáte někoho, kdo by vaše dítě vedl, ale zároveň se bojíte, aby nedošlo do stejného bodu jako vy před lety? Na tyto obavy zapomeňte a přihlaste ho do kurzu kreslení ve výtvarném ateliéru Draw Planet. Svěříte ho do rukou skutečných umělců, kteří se rádi podělí o své znalosti a dovednosti, poskytnou mu tolik potřebnou pomoc a radu.

Proč podporovat děti v kreslení?

Děti se snaží kreslit už od malička. Pastelkami, štětcem, fixami. A je to dobře, protože kreslení je důležitou součástí jejich vývoje. Rozvíjí motoriku, soustředění, trpělivost, posiluje koordinaci ruka – oko. Ve škole všechny své zkušenosti zúročí. Kreslení totiž souvisí i s psaním.

Podporujte děti ve snaze kreslit, i když ze začátku to nejsou žádná umělecká díla, ale jen čmáranice. Snaha se cení a cvičení dělá mistra. Z čmáranic se postupně vylíhne hlavonožec, zvíře, květina, na obrázku se dočkáte i sluníčka a úsměvu na tváři postavičky.

Čím víc se dítě bude snažit, tím dokonalejší kresba bude. Naučí se držet tužku, bude s ní lehce klouzat po papíře. Pro psaní nezbytná věc.

Víte, že kreslení souvisí i s rozvojem řeči? Uvolněná ruka znamená zároveň uvolněná mluvidla. Navíc je obrázek skvělým prostředkem komunikace.

Kurzy kreslení pro děti mohou být i zábavné

Proč přihlásit dítě do kurzu kreslení?

Děti se rády učí tak, že napodobují nás, dospělé. Kolikrát už za vámi přišly a prosily, abyste jim namalovali kočku, psa, koně, dinosaura nebo třeba autíčko a vláček? Dokázali jste to? Viděly, jak to malujete?

Ve chvíli, kdy se děti touží v kreslení zdokonalovat a my jim nestačíme, nastává čas poohlédnout se po kurzu kreslení. Těch je po celé republice spousta, ideální jsou kurzy dělené podle věku a schopnosti dětí.

Pro mladší děti, které se s kreslením budou spíš seznamovat než kreslit krajinky, je v Draw Planet určen kurz Výtvarky a malování pro děti od 5 do 9 let. Starší děti, které už umí s tužkou, štětcem, možná i tuší a uhlem zacházet, je určen Výtvarný kroužek pro mládež ve věku 10-15 let.

Kurzy kreslení pro děti mohou být i zábavné

Jaké jsou výhody kurzu kreslení v Draw Planet?

  • První zkušební lekce je zdarma. Nic tak neriskujete. Dítě se po první lekci může rozhodnout, zda se mu kroužek líbí.
  • Děti se mohou přihlásit kdykoli v průběhu školního roku.
  • Platíte každou lekci zvlášť. Když dítě na hodinu nepřijde, nic neplatíte.
  • Kurz vedou zkušení umělci, kteří to zároveň umí s dětmi.
  • Nepotřebujete s sebou žádné pomůcky kromě dobré nálady a chuti k malování.
  • Nudu ani slzy nečekejte. Lekce jsou plné zábavy a děti se sem rády vracejí.

A kdo ví? Třeba zjistíte, že kreslení není taková otrava a kurz malování si zde vyberete i vy.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...