Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
9. listopadu 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Ladislav z Amazonu: Vycházíme si tu vstříc

Ladislav z Amazonu: Vycházíme si tu vstříc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav z Amazonu: Vycházíme si tu vstříc | foto: Amazon Logistic Prague s.r.o.

Ladislav Mácha začínal v Amazonu už před dlouhými šesti lety. „V Amazonu byla dříve zaměstnaná moje matka, a právě ona mi vyprávěla, jak to tady funguje. Všechno, co říkala, se mi moc zamlouvalo,“ popisuje Ladislav Mácha, který začínal na pozici PRG1.

Ladislav Mácha musel přezkoušet vrácené zboží a zjistit, zda je v pořádku. Postupem času ale vyzkoušel více pozic.

Byl instruktorem, školil zaměstnance a kontroloval kvalitu zboží. V současné době zaučuje pracovníky a instruktory. Kolegy byl také zvolen do zaměstnaneckého fóra. Díky tomu je i jejich „hlasem“. „Kdokoliv, kdo má nějaký nápad, připomínku, tak se na mě může obrátit na setkání, které máme vždy jednou měsíčně. Díky tomu všemu jsem si získal důvěru zaměstnanců. Myslím si, že se na mě rádi obracejí, a mě těší, že mohu komukoliv pomoct,“ uvádí.

V zaměstnání jej také těší týmová práce, ať už se jedná o pracovníka na kterékoliv pozici. „Mám skvělý kolektiv a vedení společnosti je také velmi přátelské. Vždy si tu vycházíme vstříc,“ říká. Co se benefitů týče, tak ve velkém využívá zejména kurzy angličtiny a od své manažerky dostává i pravidelné komunikační školení. „Kdyby mi někdo před šesti lety řekl, že budu něco prezentovat před šedesáti lidmi, tak bych mu nevěřil. Dnes to beru zcela standardně a moc si to užívám. Amazon je pro mě v podstatě druhý domov,“ podotýká Ladislav s tím, že si tu za ta léta našel i spoustu přátel.

Nemůže si také vynachválit obědy za 25 korun. Od kolegů rovněž ví, že řada z nich využila možnost získat řidičský průkaz na nákladní automobil od Amazonu zdarma. Využívá i penzijní připojištění. „Amazon mi na něj přispívá dvě procenta z hrubé mzdy, což je super. Kromě toho tu je i tým, který stále vymýšlí nějaké soutěže. Takže to tu rozhodně není žádná rutina a v práci se i bavíme,“ popisuje. Je sice spokojený, ale poohlíží se i po dalším postupu. Za pár let by se rád viděl například na pozici learning specialisty či learning manažera. Kromě práce je samozřejmě potřeba někdy úplně vypnout, to se mu daří například při hraní her na PlayStationu.

Moc si užil i cestu do Ameriky, kterou vyhrál v rámci celosvětové soutěže Amazonu „Našel jsem to správné místo“. Čtyři vybrané tuzemské zaměstnance v září čekala vysněná cesta do USA, kde mimo jiné navštívili i sídlo společnosti Amazon v americkém Seattlu. A jak probíhal výběr? Do soutěže se mohli zaregistrovat všichni kmenoví zaměstnanci Amazonu, kteří vyplnili formulář a sepsali svůj příběh o tom, co jim práce v Amazonu dává.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...