Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Malta: dobře skrytý poklad

Malta: dobře skrytý poklad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malta: dobře skrytý poklad | foto: AirMalta

Objevte historii, kulturu a výbornou kuchyni, vše v dárkovém balení v balíčku plném slunce, servírované leteckou společností, která je srdcem i duší celého souostroví.

Malta, to je 7 000 let historie. Má obdivuhodný počet historických památek, větší než další země (9 UNESCO objektů včetně hlavního města Valletty). Počínaje unikátními megalitickými chrámy, některými z nejstarších staveb na světě, má také katakomby z doby románské, středověká města a mimořádný architektonický a umělecký odkaz rytířů řádu sv. Jana (Maltézských rytířů).

S přímou linkou dvakrát týdně již od března a třikrát týdně od dubna žádná jiná letecká společnost nenabízí na maltských ostrovech tak rozsáhlý a zajímavý program.

Malta: dobře skrytý poklad

Zde přinášíme několik tipů, jak si užít Maltu:

1. Nasajte slunce

Není lepší místo, kde nachytat sluneční paprsky než na Maltě, kde Valletta byla oceněna jako nejslunečnější město v Evropě – o 100 hodin více slunečního svitu než druhé v pořadí Marseilles.

Jaro je tu obzvláště krásné. Počasí je perfektní pro poznávání Malty, kdy se pomalu vytrácí chladnější zima a ještě nenastalo horké léto. Na Maltě je tato doba brána jako nejhezčí období roku, kdy krajina je krásně zelená po zimních deštích a příroda krásně kvete.

2. Oslavte Velikonoce

Katolická Malta slaví Velikonoce jako největší křesťanské svátky roku. Je to čas plný tradic a rituálů. Turista může potkat průvody věřících vynášející sochy z kostelů a další tradiční rituály. Většina měst a vesnic pořádá nějakou akci na oslavu svatého týdne.

3. Vydejte se na výlet

Pokud jste nadšenci pěších výletů, určitě si Maltu oblíbíte. Za chvilku se místní veřejnou dopravou dostanete do krásné krajiny. Trekking na ostrově Gozo, krátké procházky na ostrově Comino nebo na jihu Malty jsou fantastickým způsobem, jak poznat ostrovy z jiného úhlu, jejich přístavy, rybářské vesnice a mohutné skalní útesy.

Malta: dobře skrytý poklad

4. Ponořte se

Zde najdete spoustu písečných a skalnatých pláží, zálivů a zátok, kde je možné vyzkoušet křišťálové moře omývající ostrovy. V kombinaci s nádherným počasím tady naleznete ideální podmínky pro koupání. Pro ty, co se potápějí, nabízí Malta podmořské útesy, potopené vraky lodí, jeskyně, viditelnost je až 40 m do hloubky.

5. Zvedněte hlavu

V jarním období není jen krásná příroda, ale je tu i mezinárodní festival ohňostrojů. Festival nabízí velkolepou podívanou s kulisami barokní Valletty. Přední pyrotechnické společnosti z celého světa soutěží s místními továrnami na ohňostroje, aby předvedly neuvěřitelnou choreografii doprovázenou tóny hudby.

Malta: dobře skrytý poklad

6. Vítejte na palubě

Malta je vzdálena pouhé 2,5 hodiny letem z Česka a řadí se mezi nejlepší prázdninové destinace. Letecká společnost Air Malta je národním dopravcem maltského souostroví. Air Malta spojuje Česko s Maltou 2 x týdně od března a 3 lety týdně od dubna do konce října. Přijďte se přesvědčit, kolik úžasného a překvapivého je zabaleno v balíčku jednoho malého souostroví a proč je tato destinace tak oblíbená.

Malta: dobře skrytý poklad
Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...