8. října 2018 0:01 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt

Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt | foto: COPY GENERAL

Společnost Copy General není jen běžným tiskovým centrem. Posouvá hranice tisku, aby vám pomáhala komunikovat a vyjadřovat vaše představy. Unikátní motion grafika, kterou si firma nechala zhotovit k 26. výročí, názorně předvádí, kam se společnost Copy General za ty roky posunula. Pojďte si hrát!

Motion grafika se v zahraničí používá běžně, ale v České republice je v tomto rozsahu ojedinělá. Lidé vnímají svět z 80 % svým zrakem a vše si daleko lépe dokáží představit, když to vidí. Proto je motion grafika, která představuje pohyblivé znázornění dat, tak oblíbená. Během chvilky divák načerpá všechny informace, a přitom se baví. Nemusí číst dlouhé články a proklikávat se spoustou odkazů.

Hrajte si a bavte se, při tom se i něco zajímavého dozvíte

Tvůrcem motion grafiky pro Copy General je společnost Oficina, která uvádí: „Vzhledem k tomu, kde se prezentace vyskytuje, tedy v online, jsme si přáli udělat něco nestandardního. Postup, který jsme zvolili, je v zahraničí poměrně běžný. Animovaná grafika vysvětlí složitosti a problematiku různých oborů nejlépe. Společnost Copy General byla otevřená vyzkoušet něco, co tu ještě nebylo. To se cení a právě díky tomuto přístupu vznikají nové a ojedinělé projekty, kterým je bezpochyby i cesta Copy General.“

Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt.

Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt.

Tvůrci ze společnosti Oficina si přáli ukázat cestu a vývoj Copy General zábavnou formou za pomoci interaktivity. A to se určitě podařilo. Můžete dle libosti klikat, tahat, přejíždět a převracet a tím aktivovat animace a vidět v zábavné formě ilustrace principů fungování jednotlivých divizí.Celý projekt je podpořen zvuky-ruchy, které vytvořil Jan Čechtický z OhmSqare.

„Interaktivita a druhý plán je to, co baví spousty lidí a zároveň i nás,“ prozradil tým společnosti Oficina. „Momenty překvapení a k tomu příjemné detaily jako například létající vlaštovky symbolizující předávání zprávy mezi lidmi je jakási metafora, kterou se snažíme klást v grafice důraz i na důležitost lidského faktoru a týmovou práci v Copy General.“

Motion grafika baví – je originální a nečekaná

„Našim záměrem bylo představit originální a nečekanou formou všechny služby, které nabízíme, a rozšířit zákazníkům povědomí o tom, co vše Copy General je a s čím vším jim může pomoci. Přáli bychom si, aby z projektu bylo patrné, jak velký kus cesty naše firma ušla, ve formě, která je nadčasová a taková, jak chceme, aby lidé Copy General vnímali. Jsme objevitelé a stejně jako jsme přišli s tímto projektem, vždy také pro své zákazníky vymyslíme a objevíme něco víc. Naše řešení už dávno nejsou jen a pouze tisk, jdeme s dobou,“ prozradila Daniela Trojanová, marketingová manažerka společnosti Copy General.

Motion grafika v ČR překonává limity. Vyzkoušejte první velký projekt.

Jak už jsme psali na začátku, realizace tohoto typu je v České republice unikátní. Třeba se ale inspirují další firmy a otevřou více prostor animovaným interaktivním webovým projektům. Uvidíme, co ukáže čas.

Celý projekt si můžete prohlédnout a vyzkoušet na www.jedenpribeh.cz. Dobře se bavte!

Najdete na Lidovky.cz