Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
28. listopadu 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Můžeme mít dřevěnou podlahu v domácnosti se psy?

Můžeme mít dřevěnou podlahu v domácnosti se psy? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Můžeme mít dřevěnou podlahu v domácnosti se psy? | foto: ČTK

Co by to bylo za život bez domácích mazlíčků! Kočku nebo psa má dnes skoro každý a v některých domácnostech žijí i celé malé smečky.

Proto si mnozí z nás kladou otázku, zda je nutné na vzhled a lepší vybavení domácnosti rezignovat, nebo zda se přece jen dá nějak udržet vyšší standard bydlení, i když ho sdílíte s malou drápkatou potvůrkou.

Ani koberce ani dlažba

Ti, kteří někdy zažili devastující řádění štěněčí úderky, jistě uvažovali nad tím, že si raději vybaví byt jako psí boudu, než by znovu a znovu čistili loužičky, zastřihávali zatržený koberec a vyhazovali rozžvýkané fíkusy.

Pro pejskaře koberce opravdu nejsou tou nejvhodnější volbou. Ale pozor, pokud vás napadá, že nejlepší bude omyvatelná a tvrdá dlažba, vězte, že psům to na ní klouže a některým plemenům bude vadit její chlad.

Správně vybraná dřevěná podlaha

Na dřevěné podlaze bude dobře lidem i zvířatům. My, lidé, ji jednoznačně preferujeme. Je přirozeně teplá a příjemná na dotek a v interiéru působí velmi luxusně. Velký výběr dřev a barev umožňuje vyladit interiér přesně podle našeho vkusu. A co je dobré pro našeho mazlíčka? Doporučujeme vybrat podlahu spíše tvrdší a olejovanou. Lakovaná by mohla klouzat a pokud se poškrábe, renovace obnáší zbrousit celou lakovanou vrstvu a pak ji znovu nanést. Olejovaná podlaha se jednou za čas znovu napustí olejem a pokud se objeví drobné opotřebení, hadříkem a olejem jej snadno opět zapravíte.

Snadná údržba

Dřevěné třívrstvé podlahy se obecně velmi dobře a snadno udržují. Stačí je zasucha zamést nebo setřít vlhkým hadříkem. Hlínu z převráceného květináče tedy hravě vysajete a příležitostné loužičky se nevsáknou, podlahy jsou povrchově ošetřené, musí se ale co nejdříve utřít. A poškrábání? Psi malých plemen nemají tak dlouhé a silné drápky, aby podlahu poškrábali, větším plemenům je potřeba udržovat drápy krátce zastřižené.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...