Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 9 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Naučte své dítě učit se samostatně

Naučte své dítě učit se samostatně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Naučte své dítě učit se samostatně | foto: ČTK

Chcete docílit toho, aby vaše dítě bylo v učení samostatné? Připravte mu správné podmínky pro učení, udělejte mu systém a seznamte ho s chytrým pomocníkem EduKavkou.

Jak naučit své dítě učit se?

Přemýšlíte, jak své dítě naučit se samostatnosti, co se týče učení a přípravy do školy? Připravte mu vhodné podmínky nejen pro učení, ale také pro soustředění. Ideální stav je, když dopřejete svému dítěti vlastní pokoj, kde má dostatek světla a klid na učení a soustředění. Pokud mají sourozenci pokoj společný, klidně nechte jednoho z nich, učit se například v kuchyni. Pro učení se nabízí hned několik variant. Aktuální je učení na internetu. Nejen v době koronavirové krize hledají rodiče vzdělávací portály, kde najdou dostatek informací a výklad učiva pro své děti. 

Naučte své dítě učit se samostatně

Naučte své dítě používat online vzdělávací program EduKavka

Současná situace nastavila ve školství zcela nové možnosti. Stále více škol umožňuje dálkové studium a také individuální studium. I když se vás tato varianta zrovna netýká, může nastat situace, kdy své dítě budete muset učit doma sami. Například tehdy, pokud dlouho chybí, nebo nestíhá tempo s učitelem.

Nebojte se učiva, které se probírá ve škole. Na pomoc každému rodiči přichází vzdělávací portál EduKavka. Ten je tu proto, aby usnadnil rodičům práci s učením svých dětí. V tomto online vzdělávacím programu si vaše dítě bude moci intuitivně vybrat předmět ze svého ročníku a konkrétní látku, kterou potřebuje vysvětlit.

Pak už stačí pustit video, kde zkušený pedagog vysvětlí danou látku. Pro lepší orientaci a práci s videem jsou zde připraveny výpisky, podobně jako ve škole. Na konci každého výkladu čeká dítě krátký test, díky kterému pozná, zda látku skutečně pochopilo. Test není hodnocen známkou, ale body. Díky tomu dítě není ve stresu, navíc jej sbírání bodů bude motivovat k ještě lepším výsledkům. 

Naučte své dítě učit se samostatně

Usnadněte dětem výuku a sobě práci

I když na známkách záleží ve škole nejvíc, nechtějte po dítěti zázraky. Začněte příjemnou motivací. Pokud uvidíte skvělé výsledky v EduKavce, dopřejte dítěti například výlet nebo zábavu, po které touží. Zde totiž platí jednoduchá rovnice. Pokud dítě zvládá testy na EduKavce, bude si dobře vést i ve škole.

Na EduKavce je výklad připraven tak, aby látku pochopilo každé dítě do hloubky. Na vývoji se podílejí špičkoví pedagogové, kteří připravují videa odpovídající věku žáků. Díky tomu nebude mít ani prvňáček problém s porozuměním učiva.

Jak si osvojit EduKavku

Používání vzdělávacího programu EduKavka je velmi snadné. Stačí zde pouze vytvořit účet a zapsat studenta. Pak si tu můžete naplánovat úkoly a kdykoliv zkontrolovat, jak si dítě při učení vede. V profilu svého dítěte vidíte výsledky testů a i to, kolik času sledoval video prezentace.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Sundej vlajku, nebo ti vypálíme dům. Agresivita demonstrantů v USA roste

Ozbrojení podporovatelé hnutí Black Lives Matter při střetu s krajně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Demonstrace proti policejní brutalitě, jak to nazývají protestující i média, začínají být docela brutální i vůči...

Felák, flexit nebo chillovat. Slovník dnešní mládeže uvádí rodiče do rozpaků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ač to možná ani netušíte, nejspíš i kolem vás denně chodí shiperky, které flexí s teniskami nebo iPhonem, díky čemuž...

Prodlužte životnost filtru pevných částic. Stačí pár jednoduchých kroků

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výměna filtru pevných částic stojí desítky tisíc korun, jeho čištění a renovace pět až patnáct tisíc korun. Těmto...