Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nedávejte krizi náskok. Zajistěte si budoucnost s titulem MBA

Letošní rok nám všem ukázal, že svět se opravdu může změnit prakticky ze dne na den – dnes už asi nikdo nepochybuje, že současná pandemie způsobí ekonomickou krizi globálních rozměrů.

Nedávejte krizi náskok. Zajistěte si budoucnost s titulem MBA foto: Cambridge Business School s.r.o.

Po letech blahobytu a vysoké míry zaměstnanosti bychom se tak všichni měli pořádně zamyslet nad svým přístupem k životu a kariéře. Už jste slyšeli o manažerském titulu MBA? Za jediný rok si můžete pořádně zvýšit vlastní hodnotu na trhu práce.

Ekonomové a další odborníci příchod krize očekávali už nějakou tu dobu. Asi nikdo ale netušil, že může přijít v podobě celosvětové pandemie. Nejen díky přísným opatřením a snižování rozpočtů jsou tak dnes firmy nuceny utahovat opasky – obratem se co nejvíce automatizuje a nakonec i propouští. Nechceme nikoho strašit, v tuto chvíli je ale už jisté, že na trhu práce bude v blízké budoucnosti znatelně menší nabídka volných míst.

Zvyšte svou kvalifikaci s manažerským titulem MBA

Jak tedy zvýšit svou hodnotu na trhu? Po celém světě dnes stále více lidí sahá po alternativách akademického vzdělání. Ve středu zájmu pak stojí studium MBA (zkratka pro Master of Business Administration). Tato forma vzdělání je zaměřena na manažerské dovednosti a jejich praktické použití. V oblasti „skutečného“ obchodu a byznysu tak program MBA nabízí mnohem efektivnější rozvoj než klasické vysoké školy.

Tento typ studia je v posledních letech stále oblíbenější i u nás v České republice. Stále více lidí totiž přichází na to, že není ani tolik třeba učit se více, ale spíše efektivněji. A právě pro ty, kteří se neustále chtějí posouvat vpřed, je MBA studium tou nejlepší volbou.

Pro koho je tedy titul MBA určen? Je to úplně jednoduché – vlastně pro kohokoli, kdo se chce zlepšovat a posouvat nejen ve své kariéře. Ať už jste freelancer, manažer, podnikatel nebo prostě jen chcete být v obraze, co se ekonomických otázek týče.

Seznamte se s Cambridge Business School

Jednou z nejoblíbenějších institucí, která se u nás věnuje výuce MBA, je pražská Cambridge Business School. Najdete ji v Praze 1 a její programy jsou speciálně uzpůsobeny pro studenty, kteří nemají volného času nazbyt a chtějí se vzdělávat opravdu efektivně.

V rámci MBA studia Cambridge Business School nabízí aktuálně 14 studijních programů (z toho jeden v angličtině). Přednášejí tady výhradně ti nejvyhledávanější lektoři a veškerá výuka vychází z nejmodernějších metodik a poznatků.

Mezi nejoblíbenější studijní programy patří například Management a leadership, Management ve zdravotnictví nebo Management soft skills. Ať už vás tedy lákají obecnější přístupy k managementu nebo působíte v konkrétním oboru, určitě si vyberete.

Seznamte se s názory absolventů

Cambridge Business School během uplynulých let odchovala už stovky úspěšných absolventů. Získané znalosti a zkušenosti jim pomohly nastartovat kariéru nebo ji posunout na úplně novou úroveň. Nejlepší obrázek o zdejší formě studia si uděláte prostřednictvím jejich referencí.

Závěrem

Jak už jsme zmínili v úvodu, svět se mění přímo teď a tady. Může to sice znít jako klišé – ti, kteří jsou připraveni na budoucnost, ale nikdy nepřijdou zkrátka. Pokud vás MBA studium zaujalo, přihlásit se můžete právě teď přímo na webových stránkách Cambridge Business School.

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...