Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Nejlepší lázně v Česku aneb Jaké si vybrat?

Nejlepší lázně v Čechách aneb Jaké si vybrat? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejlepší lázně v Čechách aneb Jaké si vybrat? | foto: ČTK

Taky už toužíte po pořádném odpočinku? Zapomenout na starosti všedních dní, nechodit do práce, užívat si procházek, čerstvého vzduchu a přitom dopřát tělu přesně tu péči, kterou si zaslouží? Jeďte do lázní! A nejlépe těch českých.

Ať už vás trápí zdravotní neduhy, nebo si prostě jen chcete odpočinout a na pár dní vypadnout z domova a zažitého stereotypu, lázně jsou tím pravým řešením. Na chronické obtíže vám je doporučí lékař, pokud vás žádná nemoc nesužuje, můžete se do lázní vydat na vlastní pěst.

Platit, nebo ne?

Trápí vás nějaké obtíže, které pravidelně konzultujete se svým lékařem? Zeptejte se ho, zda náhodou nemáte nárok jet do lázní. Celý pobyt včetně procedur nebo aspoň jeho část by pak hradila zdravotní pojišťovna. Jinak si vše budete hradit sami. 

Jaké typy lázeňské péče rozlišujeme?

  • Komplexní lázeňskou péči, při které pojišťovna hradí náklady na léčení, ubytování i stravování.
  • Příspěvkovou lázeňskou péči, kdy pojišťovna hradí jen standardní léčbu a ostatní výdaje si hradí pacient.
  • Lázeňská péče pro samoplátce – vše si hradíte sami.

Nejlepší lázně v České republice

V případě, že jedete do lázní na pojišťovnu, výběr místa se řídí indikací, tj. podle toho, co vás trápí. I v tom případě ale máte většinou na výběr alespoň ze dvou míst. Pokud jedete jako samoplátci, výběr je samozřejmě mnohem širší. Jaké lázně patří k těm nejkrásnějším a nejoblíbenějším?

Nejlepší lázně v Čechách aneb Jaké si vybrat?

Františkovy Lázně

Zhruba 5 kilometrů severně od Chebu se nachází lázně zaměřené hlavně na léčbu srdečních a cévních chorob, ženských nemocí včetně neplodnosti, onemocnění pohybového aparátu atd. Těšit se můžete na slatinné zábaly a koupele, uhličité koupele, inhalaci i plynové injekce. 

Karlovy Vary

V oblasti Slavkovského lesa se nachází lázně, které se specializují zejména na pacienty s obezitou, poruchou látkové výměny nebo nádorové choroby. K léčbě využívají masáže, koupele, skotské střiky i perličkové koupele. 

Luhačovice

V chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat se nachází místo proslulé čistým vzduchem. Však sem jezdí i děti s astmatech, chronickými i akutními rýmami a ekzematici.

Lázně Luhačovice se specializují na léčbu dýchacího a oběhového systému, poruchy látkové výměny i léčbu nemocí pohybového aparátu. Čekají vás tu podvodní masáže, parafínové obklady i elektroléčba.

Nejlepší lázně v Čechách aneb Jaké si vybrat?

Mariánské Lázně

Lázně, které se pyšní širokou paletou indikací. K léčbě se využívají zdejší minerální prameny v podobě koupelí i pitné kúry. Kromě toho se můžete těšit i na plynové injekce, suchou plynovou koupel, bylinné, uhličité i perličkové koupele, masáže a mnoho dalšího.

Víte, že díky pestrému složení místních vod patří Mariánské Lázně mezi nejuniverzálnější české lázně vůbec? Přímo ve městě najdete 40 studených minerálních pramenů? Mezi nejznámější patří:

  • Lesní pramen
  • Rudolfův pramen
  • Ambrožův pramen
  • Karolinin pramen
  • Křížový pramen
  • Ferdinandův pramen

Třeboň

Slatinné lázně Třeboň mají mnoho příznivců. Město Třeboň je střediskem třeboňské kotliny plné malých i větších rybníků. Léčí se tu nemoci pohybového aparátu, stavy po úrazech i revmatické choroby. Mezi lázeňské procedury patří slatinné koupele a zábaly, vodoléčba, fyzioterapie i masáže.

Velichovky

Slatinné lázně Velichovky se pyšní léčivým zdrojem slatiny s unikátním složením. Využívá se ke koupelím a zábalům, které mírní až odstraňují bolesti pohybového aparátu.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...