Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nový evropský Bauhaus: EU chce vnést do Zelené dohody styl a design

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Udržitelnost musí jít ruku v ruce se stylem a začleněním. To je hlavní cíl koncepce Nový evropský Bauhaus, kterou představila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Iniciativa počítá s 85 miliony eur, které Evropská komise plánuje v příštích dvou letech rozdělit mezi projekty z Evropy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový evropský Bauhaus: EU chce vnést do Zelené dohody styl a design foto: ČTK

Nový evropský Bauhaus spojuje velkou vizi Zelené dohody pro Evropu s hmatatelnou změnou v praxi, předeslala Ursula von der Leyenová. „Změnou, která zlepšuje náš každodenní život a které se lidé mohou dotýkat a mohou ji pociťovat – v budovách, ve veřejných prostorách, ale také u módy či nábytku,“ uvedla. „Nový evropský Bauhaus má vytvořit nový životní styl, který propojuje udržitelnost s kvalitním designem, je méně náročný na uhlík a bude inkluzivní a cenově dostupný pro všechny,“ dodala.

Iniciativa Nový evropský Bauhaus bude vycházet z existujících programů EU, jako je program pro výzkum a inovace Horizont Evropa a jeho mise, program pro životní prostředí a oblast klimatu LIFE, a dále z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Na projekty bude v příštích dvou letech z těchto programů vyčleněno celkem 85 milionů eur. Instituce EU počítají dále s tím, že se koncept propojení udržitelnosti se stylem a začleněním promítne do dalších programů EU jako jejich priorita či alespoň důležitý prvek, a nebudou proto potřeba předem stanovovat rozpočet. Počítá se také s tím, že finanční podpora prostřednictvím programů EU mobilizuje zdroje členských států a soukromé investice.

Nový evropský Bauhaus: EU chce vnést do Zelené dohody styl a design

„Koncept Nový evropský Bauhaus považuji za zajímavou příležitost pro české firmy z nejrůznějších hospodářských odvětví včetně stavebnictví nebo textilního průmyslu, které mohou předkládat vlastní projekty či se zapojovat do již probíhajících iniciativ. Líbí se mi, že Nový evropský Bauhaus dokáže ocenit již existující krásné a udržitelné projekty a místa, kterých máme po Evropě opravdu mnoho, a inspirovat jimi ostatní,“ konstatovala česká europoslankyně Martina Dlabajová z europoslanecké frakce evropských liberálů.

Výzvy k předkládání návrhů projektů, do kterých se mohou zapojit i české veřejné instituce, podniky včetně start-upů a občanské iniciativy, byly vyhlášeny v září a další budou následovat.

Nový evropský Bauhaus: EU chce vnést do Zelené dohody styl a design

První ceny rozdány

V polovině září se už odehrálo první slavnostní předání cen Nového evropského Bauhausu. Oceněny byly projekty, které vsadily na udržitelnost, estetiku a inkluzi. Ceny se udělovaly v 10 kategoriích – od „produktů a životního stylu“ až po „přebudovaná místa pro setkávání a sdílení“. V každé kategorii bylo uděleno ocenění pro „Vycházející hvězdy Nového evropského Bauhausu“, které je určeno pro autory mladší 30 let.

Nový evropský Bauhaus: EU chce vnést do Zelené dohody styl a design

V roce 2022 Evropská komise plánuje uspořádat „Festival Nového evropského Bauhausu“. První ročník festivalu proběhne v Bruselu, od roku 2023 se budou konat každoroční akce v EU a také mimo ni.

Autor: Igor Záruba

Grafton Recruitment Praha
OBCHODNĚ TECHNICKÝ ZÁSTUPCE

Grafton Recruitment Praha
Jihočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 55 000 Kč

Mohlo by vás zajímat