3. prosince 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Ocenění firemní odpovědnosti

Odpovědné firmy oceněny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odpovědné firmy oceněny | foto: asekol

Ceny TOP Odpovědná firma vyhlašované aliancí Byznys pro společnost již patnáctým rokem mapují české prostředí udržitelného a odpovědného podnikání. Letos se do ocenění přihlásilo 75 firem s více než stovkou strategií a projektů. Nezávislost hodnocení byla garantována porotou složenou ze 44 odborníků.

V kategorii pro malé a střední firmy uspěla neziskově hospodařící společnost ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem elektrozařízení.

Výsledky byly vyhlášeny 15. listopadu na slavnostním galavečeru v pražském Kongresovém centru. Ocenění pro odpovědné střední a malé firmy, které systematicky, komplexně a strategicky rozvíjejí své podnikání směrem k dlouhodobé udržitelnosti, převzala Dana Duchečková, manažerka komunikace společnosti ASEKOL. „Odpovědnost k životnímu prostředí je hlavním tématem činnosti naší společnosti, která se zabývá zpětným odběrem vysloužilého elektrozařízení. Proto se snažíme naše aktivity posunout dál, ať už se jedná o vztah k zaměstnancům, klientům nebo organizacím, které dlouhodobě podporujeme. Letos už podruhé místo klasických vánočních dárků nadělujeme poukázky, kterými mohou naši klienti přispět na dobročinné projekty. Zároveň se třídění starého elektra snažíme přiblížit široké veřejnosti, ať už prostřednictvím spojení umění a červených kontejnerů, nebo vhodným propojením s opravárenskými projekty. Velmi nás těší, že naše práce má smysl a podařilo se nám znovu získat toto prestižní ocenění,“ komentovala udělení zlatého certifikátu Dana Duchečková.

Odpovědné firmy oceněny

BpS TOP Odpovědná firma je v České republice ojedinělý nezávislý systém ratingu, který každoročně hodnotí a oceňuje odpovědnost a udržitelnost v přístupu k podnikání. Rating BpS TOP Odpovědná firma, který sestavuje aliance BpS – Byznys pro společnost, je otevřen všem firmám v různých fázích přístupu k udržitelnosti. Projektové kategorie hodnotí úsilí firem ve prospěch životního prostředí, diverzity, vzdělávání, firemního dobrovolnictví a mnoha dalších.

„Oceněním se snažíme již patnáct let pomoci vytvářet prostředí, ve kterém i v Česku působící firmy uvažují dlouhodobě, chovají se eticky, váží si svých zaměstnanců a chtějí pozitivně ovlivňovat své okolí. Chceme, aby firmy samy přijaly udržitelnost za vlastní přístup k byznysu, podporovaly prospěšné inovace a dokázaly přizpůsobit své fungování změnám v prostředí, kde podnikají. Neplýtvání je naší klíčovou hodnotou. Plýtvat by se nemělo s lidským potenciálem a zkušenostmi, ani s přírodními zdroji,“ říká Pavlína Kalousová, předsedkyně aliance BpS – Byznys pro společnost, která rating sestavuje.

Společnosti si díky účasti v BpS TOP Odpovědné firmě zmapují situaci v odpovědném přístupu k podnikání a získají analytickou zpětnou vazbu ke všem programům a projektům formou benchmarkingu a srovnání s jednotlivými úrovněmi ocenění. Hodnocení slouží i jako podklad pro rozvoj firemních strategií a získání informací o dobré praxi napříč trhem.

Najdete na Lidovky.cz