7. listopadu 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Online půjčka je už běžným spojením. S čím vším vám pomůže internet?

Online půjčka je už běžným spojením. S čím vším vám pomůže internet? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Online půjčka je už běžným spojením. S čím vším vám pomůže internet? | foto: ČTK

Česká republika se k internetu připojila v roce 1992, je to tedy už více než 27 let, co online svět začal pronikat do našich životů. Na počátku si běžní spotřebitelé jen stěží dokázali představit, co vše internet přinese. Dnes si online nejen nakoupíme, ale dokonce i sjednáme kdejakou půjčku.

Internet velkou měrou ovlivňuje svět financí. Ještě před několika lety člověk musel pro půjčku jen na pobočku bank a nezbylo mu nic jiného než spoléhat na slova bankéře, dnes lze vše snadno a rychle vyřídit na internetu.

Zorientujte se v pohodlí domova na poli financí

Online prostředí pomáhá laikům zorientovat se na poli financí už při samotném výběru. Přes internet si snadno porovnáte nabídky bankovních i nebankovních půjček a zjistíte, jak se aktuálně pohybuje úroková sazba. Nejste tak vázáni pouze na to, co vám poví ať už osobně nebo telefonicky úvěrový poskytovatel.

Internetové srovnávače vám navíc v pohodlí domova naservírují půjčky od nejlepšího po nejhorší. Stačí jen zadat, o jaký typ úvěru máte zájem a v jaké výši, kalkulačka půjček vám pak ihned nabídne to nejvýhodnější řešení pro vás.

Ověřte si na internetu poctivost úvěrového poskytovatele

Máte-li vybranou nejvýhodnější půjčku, pak je na čase si ověřit, zda ji nabízí férový poskytovatel. S tím vám pomohou recenze od předešlých klientů. Reference rozhodně nehledejte na oficiálním webu společnosti či banky, tam se nejspíš s negativními slovy nesetkáte, lepší je zapátrat v různých diskusních fórech.

Navíc od novelizace zákona o spotřebitelském úvěru vám poctivost poskytovatele potvrdí i platná licence od ČNB. Tou se nebankovní společnost jistě ráda na svém webu pochlubí.

Přes internet zvládnete sjednat půjčku i čerpat peníze

Máte porovnáno, máte vybráno, máte ověřeno. Jaký krok přichází na řadu nyní? Přece sjednání. Přes internet můžete zaslat nezávaznou žádost o půjčku, kterou se ale ještě k ničemu neupisujete, pokud si tak, po schválení této žádosti a dodání konkrétnějších podmínek, uzavření smlouvy rozmyslíte, nic se neděje.

Jestliže vám ale naopak podmínky půjčky budou vyhovovat, nezbývá nic jiného než na online úvěr kývnout. Jakmile půjčku podepíšete, budete mít do pár minut peníze na svém účtu. Sjednání i samotné čerpání financí nezabere mnoho času.

Je internet opravdu všemohoucí?

Co se úvěrů týká, pak to vypadá, že internet je skutečně všemohoucí, dokonce poradí i co dělat tehdy, když se dostanete do platební neschopnosti.

Největší výhodou spojení půjček a internetu je, že vše můžete zvládnout z pohodlí domova. Při výběru a ani konečném rozhodnutí na vás nikdo nebude tlačit, obchodní podmínky si můžete v klidu přečíst třeba desetkrát. Čas nehraje proti vám jako na pobočce, ale drží basu s vámi.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...