Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ovládejte peletová kamna přes aplikaci v telefonu

  7:00
Léto je definitivně za námi, nastupuje chladné a sychravé počasí. Večer už bývá chladno a my pokukujeme po topení. Už by se občas hodilo trochu si přitopit a z domova udělat opravdový domov.

Peletová kamna HSP 6 RUEDA PGI C od HAAS+SOHN foto: ČTK

Jenže když přijdete domů z práce, máte tolik jiných starostí. Sotva je všechny vyřešíte, můžete si jít lehnout a zahřát se leda tak pod peřinou. Co s tím? Nedá se to nějak vyřešit? Dá! Slyšeli jste už o kamnech, která můžete ovládat na dálku?

Teplo dělá domov

Doma musí být příjemně a útulno. Abyste se tam i tak cítili, musí tam být nejen pěkný nábytek, pohodlná pohovka s polštářky, ale hlavně teplo. Kdo by se chtěl večer u televize klepat zimou?

Kamna pro prima chvíle

Oheň k lidským obydlím patří už od pradávna. Naši prapředci ho rozdělávali k tomu, aby měli teplo a světlo, upravili jídlo a odehnali zlé duchy. Své místo má i v našich domovech.

Naše babičky si pořizovaly kachlová kamna, na kterých vařily, pekly v nich buchty, děti na nich spaly. Dnes kamna slouží spíš jako doplněk interiéru. To je ale velká škoda. Jen si to představte. Večer si v kamnech zatopíte, sednete si na pohovku se skleničkou něčeho dobrého a užíváte si tepla, vůně dřeva a jeho praskání. Není to idylka?

Peletová kamna nejsou nijak náročná

Doba jde kupředu, lidé leniví. Od pořízení kamen nás mnohdy odradí starost o dřevo, jeho řezání a štípání. No a co si budeme povídat, najít na zahradě, třeba pár kilometrů za Prahou, dostatek místa pro uložení dřeva, aby vyschlo na požadovanou vlhkost, je také stále složitější. I to má ale řešení. Peletová kamna!

Ta nejsou nijak náročná. Jednou za pár dní dosypete pelety a máte vystaráno. Jenže pořád tu zůstává zima, když přijdete z práce. Plynový kotel si naprogramujete tak, aby v určitou dobu zapnul a začal topit. Stejně umí fungovat i kamna na pelety, navíc k tomu ale nabídnou uklidňující pohled na hru plamenů.

Detail WLAN modulu

Mobilní aplikace HAAS+SOHN

Na rozdíl od většiny kotlů je můžete ovládat i na dálku. Stačí si ke kamnům pořídit WLAN modul. Díky ovládání kamen přes mobil pak budete mít teplo vašeho domova pod kontrolou, ať už jste kdekoliv.

  • Pomocí funkce LOCAL můžete kamna ovládat z domu a jeho blízkého okolí (zahrada, altán, garáž).
  • Díky funkci GLOBAL je můžete ovládat nejen z práce či obchodu, kde se stavíte pro čerstvé pečivo, ale z celého světa.

Jak říká spokojený majitel kamen s WLAN modulem, pan Brustmann: „Kamna sama vědí, jaké množství pelet použít k vytopení na zadanou teplotu, sama si dávkují ze zásobníku podle potřeby. Jednou za čas dosypu pelety, případně upravím teplotu a je to.”

Čtěte také: Jak se žije s peletovými kamny rodině se dvěma dětmi?

WLAN modul můžete namontovat jak na klasická peletová kamna, tak na peletová kamna s teplovodním výměníkem.

Aplikace HAAS+SOHN s barevnou indikací stavu kamen

  • Nastavíte si, kdy a jak mají kamna topit. K dispozici máte týdenní program.
  • Aplikace vás upozorní, kdy je třeba doplnit pelety a kdy je čas na servis.
  • Podle barvy pozadí aplikace budete hned vědět, v jakém režimu kamna právě jsou.

Díky peletovým kamnům od HAAS+SOHN a WLAN modulu už nikdy nepocítíte po návratu z práce nebo dovolené zimu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!