3. prosince 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Pět tipů na chytré vánoční dárky pro děti

Pět tipů na chytré vánoční dárky pro děti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pět tipů na chytré vánoční dárky pro děti | foto: ČTK

Vánoce se kvapem blíží a celé řadě rodičů jistě přibývají vrásky, když si lámou hlavu nad tím, jakými dárky by udělali největší radost svým dětem. Následující řádky se jim proto mohou stát ideální inspirací, protože představují dárky, které jsou moderní a děti si je ihned zamilují!

Elektroběžky jsou hitem dneška

Elektrokoloběžky jsou vhodným řešením pro pohyb ve městě i do přírody. Je jen na rodičích, jestli budou pro své ratolesti preferovat elektrokoloběžky silniční, městské nebo do terénu.

Radost z nich budou mít všichni členové rodiny při společných výletech, protože pro nikoho již nebude problém vyšlápnout strmý kopec. Předností elektrokoloběžek je i jejich bezhlučnost a skutečnost, že nezatěžují životní prostředí.

Hoverboardy jsou bezpečné

Hoverboardy mohou do značné míry připomínat skateboardy, když se také jedná o „prkýnka“, na nichž se jezdí. Používá se pro ně i krásný český výraz kozonožka. Děti jistě ocení, že jich využívá i populární zpěvák Justin Bieber. Běžné hoverboardy se hodí spíše na rovné povrchy.

Maximální dojezd na jedno dobití mívají 10-12 km, takže jízda do školy ve městě pro ně nepředstavuje problém. Zásluhou maximální rychlosti okolo 10 kilometrů v hodině nehrozí při pádu velké nebezpečí zranění.

TIP: Velký výběr hoverboardů najdete také v eshopu Kasa, kde můžete aktuálně využít i slevový kupón od Voudes a ušetříte.

Elektroboardy zkrátí cestu do školy

Moderním dopravním prostředkem s jednoduchým a intuitivním ovládáním jsou i elektroboardy. Liší se od sebe výkonností motoru, kapacitou baterie, rychlostí jízdy i dojezdovou vzdáleností.

Dvoukolky bývají vybaveny nabíječkou kompaktních rozměrů, jež umožní nabití v průběhu jediné hodiny, třeba během školního vyučování. Ve vyspělých zemích proto elektroboardy využívá stále více dětí na svých cestách za dobrodružstvím.

Bezdrátové reproduktory ocení každý milovník hudby

Bezdrátové reproduktory příslušníci mladé generace ocení již z toho důvodu, že jim umožní nerušený poslech oblíbené hudby třeba ve skateparku nebo v přírodě. Je to díky tomu, že jsou snadno přenosné, přesto se ale u některých nedoporučuje venkovní použití, na což je dobré se u prodejce ještě před nákupem důkladně informovat.

Podle toho, jestli má sloužit bezdrátový reproduktor v přírodě nebo v domácnosti, je třeba volit mezi Bluetooth reproduktorem a reproduktorem s připojením na wifi.

Herní konzole slouží k zábavě i ke vzdělání

Každé dítě miluje hru a zábavu, proto také patří herní konzole k nejvděčnějším dárkům. Hraní her si ostatně může užívat celá rodina. Rodiče se nemusí bát, že jsou na trhu jen samé agresivní bezduché střílečky, ale v případě dobré volby je možné zakoupit i takové hry, které dítěti zábavným způsobem doplní jeho vzdělání a všeobecný přehled.

K nejznámějším výrobcům herních konzolí současnosti patří mimo jiné Nintendo, Microsoft se svými Xboxy a Sony se svou vlajkovou lodí PlayStation 4.

Najdete na Lidovky.cz