24. srpna 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Pět věcí, na které si dát pozor při srovnání nebankovních půjček

Pět věcí, na které si dát pozor při srovnání nebankovních půjček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pět věcí, na které si dát pozor při srovnání nebankovních půjček | foto: ČTK

Uvažujete o tom, že byste si vzali půjčku? Možná vás k tomu donutila nepříjemná situace. Vždyť taková závada na autě, anebo porucha domácího spotřebiče nejsou situace, jež by nebyly nějak běžné. Naopak, stávají se při kvalitě dnešních přístrojů mnohem častěji, a tak se vyplatí být na ně připravený.

Nebankovních půjček je na současném trhu hodně, a tak se pro vás stane samozřejmostí jejich efektivní srovnání. Ne, už skutečně není třeba obcházet jednotlivé poskytovatele a porovnávat jejich produkty. Srovnání lze realizovat bez problémů online. I při takovémto porovnání byste ovšem měli brát v potaz mnohé důležité ukazatele. Jaké? To vám prozradíme právě v tomto článku

1.Kolik si lze půjčit?

Tato informace je pro mnohé žadatele úplně nejdůležitější. Pokud si půjčují například na bydlení, budou se samozřejmě dívat po úvěrech řádu několika set tisíc korun. K dispozici jsou jim mimo jiné nebankovní hypotéky, které jsou dnes již řešeny americkým stylem. Peníze z nich čerpané lze tudíž využít za jakýmkoli účelem. Jinak ale většinou po nebankovních půjčkách sahají zájemci, kteří potřebují několik tisíc korun na pokrytí aktuálního finančního nedostatku. Moderní online srovnání nebankovních půjček vám jasně celkovou maximální poskytovanou sumu ukáže.

2.Výše úroků a poplatků

Tyto informace si zjistěte ještě před tím, než se vůbec pro nějakou konkrétní půjčku rozhodnete. Poukazují totiž na to, kolik finančních prostředků poskytovateli půjčky přeplatíte navíc. U všech úvěrů je zveřejněna úroková sazba. Prakticky všechny solidní nebankovní instituce až ale také ukazují přesnou sumu, kterou jim ve formě poplatku dáte navíc mimo peníze, jež jste si půjčili. Na online kalkulačce si navíc vše můžete spočítat.

3.Doba splatnosti

Odvíjí se hlavně od celkové výše konkrétního úvěru. Čím je vyšší, tím se logicky nabízí i delší doba, po kterou bude možné dlužnou částku splácet. Ovšem je třeba počítat s faktem, že čím delší období to bude, tím se samozřejmě zvyšuje přeplatek. Například půjčka od Ferratum Bank nazvaná Micro nabízí rozmezí od 7 do 45 dní. Půjčit si u této společnosti v rámci zmiňovaného úvěru lze v maximu 10 000 korun.

4.Rychlost vyřízení

I tady je třeba být velmi obezřetný. Mnohé společnosti slibují vyřízení do několika minut s tím, že vám ihned odešlou peníze. Vězte, že rychlost by neměla být hlavním nosným ukazatelem kvality půjčky. Je fakticky jedno, jestli vám půjčí za hodinu anebo za 10 hodin.

5.Půjčí každému?

Myslíte si, že nebankovní společnosti poskytnou peníze úplně každému? Nikoliv! Tento mýtus byl už dávno vyvrácen. Prakticky vždy si ověří vaši bonitu a peníze nabídnou pouze těm zájemcům, u nichž mají jistotu, že jim je vrátí.

Najdete na Lidovky.cz