10. července 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Přechod na nový televizní signál zvládnete i se stávající televizí

Přechod na nový televizní signál zvládnete i se stávající televizí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přechod na nový televizní signál zvládnete i se stávající televizí | foto: ČTK

Za rok touto obou bude v celé České republice stávající televizní signál nahrazen novým. Přechod na jiný formát, takzvané DVB-T2, začne už na konci letošního roku v Praze a začátkem příštího roku bude pokračovat do dalších regionů. V tomto článku se dozvíte, jak tuto změnu můžete snadno zvládnout

Možná si ještě vzpomínáte, jak se před lety přechod na tehdy modernější signál řešil set top boxy, které bylo třeba připojit k televizi. To je způsob, který bude fungovat i nyní. Existují ale i mnohem elegantnější cesty, jak si zajistit, že své oblíbené programy naladíte i na novém signálu.

Můžete si samozřejmě koupit modernější televizi, která už ho umí přijímat, ale nutné to rozhodně není. Nová televize může být i poměrně drahá a ta stávající vám přitom může ještě velmi dobře sloužit. I na ní můžete ve vysoké kvalitě sledovat vše, co máte rádi. Stačí mít internet nebo digitální televizi od UPC. Víte o tom, že pokud máte internet od UPC, máte automaticky všechny volně šiřitelné programy v UPC zásuvce v té nejlepší kvalitě? Nemusíte už řešit žádné antény ani přechody na nový formát DVB-T2. Stačí se jen připojit do zásuvky UPC. Pokud máte větší televizi, určitě uvítáte plnou HD kvalitu s možností zpětného zhlédnutí a přístupem do videotéky s více než 2000 tituly. Toto všechno můžete získat k UPC internetu od 150 korun měsíčně.

V případě, že už televizi od UPC máte, nemusíte se o nic starat, přechod na nový signál ani nezaznamenáte a rozhodně kvůli němu nemusíte nic měnit ani nic nového kupovat. Pokud si služby UPC chcete pořídit, stačí zavolat na číslo 241 005 100 přímo do UPC nebo je objednat na www.upc.cz. O vše ostatní už se postarají operátoři a technici společnosti.

Přechod na nový signál začíná konkrétně v listopadu v Praze na televizních vysílačích Praha-Žižkov a Praha – Cukrák, následovat budou v lednu například vysílače Votice – Mezivrata, Trutnov – Černá hora, Ústí nad Labem – Buková hora, Chomutov – Jedlák, Praha – Ládví a další. Nejintenzivnější budou měsíce únor až květen, kdy se starý signál vypne a nový spustí na většině vysílačů v celé republice. Přesný harmonogram najdete podle krajů a jednotlivých mulitiplexů například na tomto linku.

Najdete na Lidovky.cz