Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Proč dodání zásilky ze zahraničí trvá tak dlouho?

Proč dodání zásilky ze zahraničí trvá tak dlouho? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč dodání zásilky ze zahraničí trvá tak dlouho? | foto: Unsplash.com

Tisíce kilometrů cesty, desítky párů rukou a odlišná podnebí. To všechno musí zdolat vaše zásilka, než se dostane k vám. Proč její dodání zabere i několik týdnů?

Svět je otevřený. Každý už se dnes může podívat téměř kamkoliv. Zejména v Evropské unii nemáme problémy s volným pohybem. I mimo ní ale cestování není tak problematické. Proto by se na první pohled mohlo zdát, že to bude stejné i se zásilkami ze zahraničí. Proč tedy musíme na některé čekat i několik týdnů?

Je na vině větší vzdálenost?

Abychom si tuto otázku mohli zodpovědět, musíme si ji rozdělit na dvě části. V té první se podíváme na dopisy. Díky internetu už jejich počet ubývá, i přesto dostáváme zprávy od úřadů i některých zahraničních partnerů v papírové podobě. A právě tyto dopisy mnohdy naberou velké zpoždění.

Na vině není jenom přeprava zásilky. Jde sice o problém, jehož vyřešení zabere delší dobu než vnitrostátní korespondence, zpoždění ale čeká na celnicích. Zejména balíčky z rizikových zemí procházejí důkladnou kontrolou. A některé jsou dokonce otevřeny. U dopisů se to ale stává jen velmi zřídka. Přece jen jde o důvěrný kus papíru, k němuž by neměl mít nikdo nepovolaný přístup.

Doprava zdarma

Přeprava zásilek zdarma patří mezi oblíbené způsoby, kterých využívají zejména čínské obchody. Jejich zdržení je markantní nejen z výše zmiňovaných důvodů, ale také kvůli samotnému způsobu dopravy. Pokud je přeprava zásilky do zahraničí standardně uhrazena, putuje k vám přímou cestou. U přepravy zdarma to ale neplatí.

Dopravci výrobek přihodí k některým dalším zásilkám. Balíček k vám tak putuje skrze větší množství zastávek. Jakmile dorazí k vám domů, dostane se k vám výrobek, který si užil delší cestu než proslulý cestovatel Marco Polo.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...