28. listopadu 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Proč na moji žádost o půjčku nikdo neodpověděl?

Proč na moji žádost o půjčku nikdo neodpověděl? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč na moji žádost o půjčku nikdo neodpověděl? | foto: ČTK

V dobré víře vyplníte a odešlete požadavek o půjčku, ale žádná odezva nepřijde. Kde nastala chyba, má smysl vyplňovat formulář znovu a nebo je to zbytečné?

Nesplnil/a jste podmínky

V první řadě musíte splnit základní podmínky, aby vám mohla být rychlá půjčka schválena. Každá společnost vyžaduje doložit jiné náležitosti, ale nejčastěji to je předložení výpisu z účtu za poslední tři měsíce. Pokud nemáte bankovní účet budou požadovány výplatní pásky. U podnikatelů to je daňové přiznání za minule zdanitelné období. Zápůjčku nezískáte bez platného dokladu totožnosti a pravděpodobně i bez potvrzení o příjmu.

Zkušební doba

Zrovna jste nastoupili do zaměstnání a hodláte si půjčit? Bohužel vám musíme oznámit, že tohle je velmi častý důvod neúspěchu.

Příjmy a výdaje

Jedno z významných podmínek je pochopitelně výše příjmů. Každý poskytovatel musí posoudit vaši úvěruschopnost na základě vašich skutečných příjmů a výdajů. Nižší částky získáte i s nižším platem, ale pokud vám zaměstnavatel vyplácí méně než 12 000 Kč je to v mnoha případech problém.

Proč na moji žádost o půjčku nikdo neodpověděl?

Zatajování informací

Není dobrou vizitkou do žádosti uvést nepravdivé informace, protože jakýkoliv poskytovatel má páky jak zjistit, zda jste zadluženi, či nikoli. Právě proto je půjčka bez registru na ústupu. I s negativním záznamem máte nějaké vyhlídky na obdržení financí, ale rozhodně se snižují.

Vypnutý mobilní telefon

Stále více firem kontaktuje své klienty výhradně telefonicky, pokud budete nedostupní může být půjčka ihned automaticky zamítnuta.

Exekuce, insolvence

Lidé, kteří jsou v exekuci a nebo insolvenci jsou pro nebankovní společnosti velmi rizikoví a v 99% případů jim žádné peníze neposkytnou.

Chyba v žádosti

Mnoho lidí se dušuje, že vše vypsali správně, ale opak bývá pravdou. Stačí se přepsat v kolonce mobilní telefon nebo email a problém je na světě. Poté vás poskytovatel bude horko těžko kontaktovat ohledně výsledku. Předtím než žádost odešlete se raději ještě jednou ujistěte, že jsou kontaktní údaje správné. Přece jenom přehlédnout se může každý. Hledáte půjčku do výše až 300 000 Kč? Vyzkoušejte stránky MasterCredit.cz.

Najdete na Lidovky.cz