25. ledna 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší | foto: AdobeStock

Internet nám usnadňuje mnoho věcí, každý den ušetříme poměrně dost času a nervů jen díky němu. Doba jde samozřejmě neustále kupředu a nejde už jen o elektronické bankovnictví, půjčky a udržování kontaktu s bývalými spolužáky.

Ve světě online se totiž dá i úspěšně seznámit, existují už tisíce takových případů a nic nenasvědčuje tomu, že byste nemohli být další v pořadí. Budete si s někým chvíli dopisovat, pak si domluvíte schůzku a když si budete rozumět, začnete spolu i randit. Nic nového pod sluncem, samozřejmě – zní to na první pohled jednoduše a v mnoha směrech to také snadné opravdu bude.

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší

Každý třetí vztah dnes vznikne právě na internetu

Statistiky mluví jasně, třetina dnešních vážných známostí začíná na síti, a to neplatí jen pro mladé, kteří se v tomto světě pohybují doslova jako ryba ve vodě. Ne všichni ale hledají nutně nějaký vážný vztah. Zkusit můžete třeba online seznamky jako je C-Date , určenou pro všechny hledající spíše flirt a nezávazné seznamování. Přátelství s výhodami v jisté fázi života ocení nejen ti, kteří na jiné vztahy ani nemají dost času. Někdy také chybí chuť se vázat, což je vlastní hlavně mladým lidem, u nichž se může dostavit oprávněný pocit, že si ještě neužili života tak, jak by chtěli před tím, než se trvale usadí.

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší

Další možností, jak najít partnera, by mohla být například seznamka Elite Date. Díky ní máte šanci poznat přesně takový protějšek, jaký chcete – není důvod být zcela nenáročnými, pokud jde o životního partnera. A nebojte se, seznamování po internetu rozhodně funguje. Jak ukázala několik let trvající studie univerzity v Chicagu, třetina z nově seznámených párů se našla na internetu, kdežto v zaměstnání šlo zhruba o pětinu. Podobného počtu pak dosáhli i ti, které poprvé vzájemně představili jejich společní přátelé, často za cílem dát je dohromady.

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší

Jaké jsou vlastně výhody seznamování online?

Doba, ať už je jakákoliv, přeje pohodlnosti. Donáška pizzy k večeři až domů, možnost sjednat si úklid domu a nestrávit víkend s mopem a smetákem v ruce. Samozřejmě se to týká i seznamek, které nám během pár minut hledání nabídnou zajímavé profily, stačí si je jen trochu prostudovat nebo rovnou krátce odepsat. Třeba to vyjde! A kam vyrazit na první rande, co mít jako eso v rukávu, až se budete domlouvat na datu, hodině a místu schůzky?

  • · Kino nebo koncert. Zkrátka vyrazit za kulturou! Máte-li v tomto ohledu podobný či stejný vkus, pak platí, že tím lépe. Pomocné body se totiž získají mnohem snáz než kdykoliv jindy!
  • · Oblíbená restaurace. Znáte ji dobře, tykáte si s obsluhou, víte, co očekávat. Důležité tu je, abyste se cítili co nejlépe – a to právě podnik, s nímž máte skoro až citovou vazbu, jistě splní.
  • · Sportovní akce. Pokud patříte mezi náruživé fanoušky nějakého sportu a jste spolu s novým objevem zajedno v tom, že nejlepší bude se sejít poprvé právě tady, proč vlastně odmítat?

Samozřejmě, tipů na první rande by bylo víc, ale nezapomínejte na jednu hodně důležitou věc. Stereotypy sem nepatří a nuda už vůbec ne, jinak žádné příště takřka s jistotou nebude. Zkuste být originální, protože právě to mnohdy otevírá pomyslné dveře. Cílem je zaujmout a nebýt stejný jako ti druzí. Pokud nejste náctiletí, pravděpodobně máte za sebou už pěkných pár rande a podvědomě vždy srovnáváte s minulostí, u protějšku to platí na sto procent také. Pokud se vám povede zabodovat nevšedním zážitkem po pár týdnech dopisování přes internet, máte mnohem větší šanci než kdokoliv jiný.

Proč se vlastně lidé seznamují online? Je to tak jednodušší

Můžete zkusit i pár dní někde v cizině…

Trendy v seznamování jsou různorodé, dnes jsou oblíbené například i seznamovací pobyty , na které se přihlásíte několik týdnů předem a pak se už jen těšíte na to, koho poznáte. Rekreace se vším všudy, jen po boku nových tváří. Jestli si padnete do oka nebo ne, ukáže až osud. Třeba během zimních měsíců by byla škoda sedět doma u krbu, lepší bude vyjet na pár dní někam za sluncem. A možná, že váš život prozáří i setkání s atraktivním protějškem, stačí k tomu vážně jen málo!