Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Proč užívat kolagen? 6 faktů, které vás o tom přesvědčí

Proč užívat kolagen? 6 faktů, které vás o tom přesvědčí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Proč užívat kolagen? 6 faktů, které vás o tom přesvědčí. | foto: INCA COLLAGEN

Kolagen je hlavní stavební bílkovinou v těle. Působí jako pojivo buněk prakticky v celém organismu. Jeho přítomnost je zásadní v kostech, šlachách, kloubech, v pokožce, v cévách, rohovce oka, a dokonce i v zubech.

S věkem, ale kolagenu v těle ubývá a to má za následky projevy stárnutí jako jsou vrásky, nebo například bolavé klouby.

Kolagen začne v těle scházet už relativně brzy. Po 25.roce života se kolagen v těle sice stále vytváří, ale každým rokem se jeho obnova snižuje . Účinky kolagenu jsou viditelné zejména po 40.roce kdy se produkce kolagenu v těle úplně zastaví.

Jelikož kolagen je velice zásadní funkční složkou našeho organismu, je vhodné ho do těla doplňovat. Díky kolagenu si déle udržíte mladý vzhled a pomůžete tělu předejít předčasným bolestem pohybového aparátu. Ptáte se jak konkrétně vám může kolagen pomoci?

1.: Kolagen je zásadní pro zdravé klouby, pevné kosti a pružné svaly.

Z celkového množství kolagenu v lidském těle je až 70% zastoupeno v kloubních chrupavkách. Kolagen je zásadní pro jejich výživu, udržuje chrupavky pevné a odolné. Chrupavka musí snášet během života obrovskou zátěž a nedostatek kolagenu s přIbývajím věkem vede k mikrotrhlinám v jejich struktuře. V rámci pohybového aparátu je ale kolagen důležitý na všech frontách. Chrání také klouby a kosti a spoluvytváří strukturu šlach a svalů. Jakmile začne kolagenu v těle ubývat, začnou se objevovat různé bolesti. Užíváním kolagenu si udržíte zdravý pohybový aparát a vyvarujete se zranění.

2.: Kolagen vrací pleti svěžest, pružnost a mladý vzhled.

Lidská kůže je tvořena z velké části kolagenem. Kolagen v pokožce podporuje produkci důležitých proteinů, jako je například elastin, díky kterému je struktura pokožky pevná a pružná. Užíváním kolagenu se vaší pleti vrátí svěžest, pleť bude vypnutější, zdravější a zevnitř hydratovaná. Díky kolagenu se zpomalí stárnutí vaší pokožky, vrásky se budou tvořit méně nebo vůbec a méně hluboké vrásky se dokonce vyhladí. Může dojít také ke zlepšení akné, hojení jizviček po akné nebo zmírnění příznaků atopické, suché a loupající se pokožky.

3.: Kolagen zlepšuje kvalitu a růst vlasů. Pomáhá také nehtům

Kolagen je důležitou součástí zdravých vlasů. Pokud je v těle kolagenu nedostatek může se to projevit jejich padáním, plešatěním, roztřepenými konečky nebo ztrátou lesku. Doplnění kolagenu má pozitivní vliv jak na vlasy samotné, tak na vlasové folikuly, které se nacházejí v pokožce hlavy. Díky tomu vlasy méně padají, navrátí se jejich objem, vlasy jsou pevnější a rychleji rostou. Také nehty doplněný kolagen zpevňuje a zoceluje.

Proč užívat kolagen? 6 faktů, které vás o tom přesvědčí.

4.: Kolagen pomáhá zdravému životnímu stylu

Kolagen snižuje riziko zranění a chrání pohybový aparát před opotřebením, proto je tak oblíbený u sportovců. Pokud pravidelně cvičíte, kolagen vám pomůže při budování svalové hmoty a organismus se díky němu po fyzické aktivitě rychleji zregeneruje.

Během procesu hubnutí, kolagen posílí elasticitu pokožky.

5.: Kolagen je prospěšný také během období mateřství

Těhotenství a doba po porodu je krásným, ale i velmi náročným obdobím. Ženské tělo v této době prochází mnoha proměnami a maminky bojují s tělesnými neduhy jako je visící kůže, strie, mdlá pleť, vypadávání vlasů, zhoršená kvalita pleti, vlasů a nehtů. Užívání kolagenu po porodu a při kojení vám může velmi rychle pomoci dostat se znovu do kondice.

6.: Účinky kolagenu na zvířata

Kolagen je základní stavební bílkovinou ve zvířecím organismu stejně jako v lidském a zvířata trpí jeho nedostatkem s přibývajícím věkem tak jako lidé. Pozorujete-li u svého domácího mazlíčka změny v kvalitě srsti, bolesti při pohybu, nebo špatný chrup, může mu z těchto neduhů pomoci právě kolagen.

Kolagen pro zvířata je vhodný také během rekonvalescence, například když je váš mazlíček po operaci, během regenerace po fyzické aktivitě, nebo po porodu.

Proč užívat kolagen? 6 faktů, které vás o tom přesvědčí.

Recenze na Inca Collagen si můžete přečíst u mnoha spokojených zákazníků. Produkt Inca Collagen je na trhu již 5 let patří k ověřenému kolagenu, který se vyrábí v České republice. Pokud chcete své tělo podpořit a posílit, je pro vás tento kolagen tou správnou volbou. Na trhu je mnoho výživových doplňků a může být složité se zorientovat, který produkt je právě pro vás ideální. Vsaďte na ověřenou českou kvalitu.

Více o Inca Collagene se můžete dozvít ve videu:

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...