Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Směnárna budoucnosti? Platba mobilem a vyzvednutí hotovosti po příletu

Směnárna budoucnosti? Platba mobilem a vyzvednutí hotovosti po příletu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Směnárna budoucnosti? Platba mobilem a vyzvednutí hotovosti po příletu | foto: ČTK

Klasické směnárny se musejí přizpůsobit digitálním trendům a stoupající oblibě plateb přes internet. K tomu, aby získání valut bylo co nejjednodušší, zatím v ČR chybí legislativa.

Mezi turisty je stále oblíbená platba hotovostí, díky níž mají přehled, kolik utratí. Proto velmi často využívají směnárny. Standardní proces, kdy turista přijde s hotovostí ve vlastní měně a vymění jí za měnu dané země, by mohl být výrazně jednodušší.

V zahraničí je běžné, že si turisté rezervují hotovost u směnárny online, zaplatí kartou a pak si jen vyberou hotovost na pobočce nebo si ji nechají doručit domů stejně jako v jiných nákupech přes web.

Online směnárny v Česku neumožňují platbu kartou. Proč?

V České republice podobnou službu nabízejí například směnárny Interchange, ovšem je tu jeden podstatný rozdíl – transakci není možné uhradit platební kartou, natož si nechat valuty doručit domů. To česká legislativa nedovoluje. Zákazník si tak může pouze rezervovat hotovost za sjednaný kurz, ale stejně za ni musí při vyzvednutí na pobočce směnárny zaplatit hotovými penězi.

„V České republice rezervaci měny online zatím využívá jen zlomek našich zákazníků, přestože vidíme setrvalý vzestup. Věříme, že změna legislativy by znamenala skokový vzestup poptávky a zajištění komfortu, na který jsou zákazníci zvyklí z jiných online obchodů,” vysvětluje Marek Nácovský, generální ředitel společnosti Interchange. „Budoucnost směnáren je jednoznačně v online prostředí. Doufáme, že české zákony budou tyto digitální platby umožňovat,” dodává Marek Nácovský. 

Směnárna budoucnosti? Platba mobilem a vyzvednutí hotovosti po příletu

O společnosti Interchange:

Interchange Group je jedním ze světových lídrů na trhu výměny a převodu peněz pro soukromé i firemní zákazníky. Skupina byla založena v roce 1990 a provozuje více než 130 poboček pro výměnu peněz včetně 40 v České republice a peněžní převody Western Union prostřednictvím sítě 1200 smluvních partnerů ve 14 zemích na 4 kontinentech.

Více informací na www.interchange.cz

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...