10. května 2019 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Snubní prstýnky – Jak vybrat ty pravé?

Snubní prstýnky – Jak vybrat ty pravé? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snubní prstýnky – Jak vybrat ty pravé? | foto: ČTK

Výběr zásnubního prstýnku je čistě v rukou muže. Na něm je vybrat takový zásnubní prsten, který bude co možná nejlépe korespondovat s osobností a povahou té, která jej bude nosit na svém prsteníčku.

Žena u tohoto výběru obvykle není a tudíž se může stát, že s volbou nebude plně spokojena. Moc s tím ale již nenadělá. Co ovšem ovlivnit může a také by měla, je výběr snubního prstenu, který již páry chodí vybírat společně. Čím by se tak měl pár při výběru snubního prstenu řídit, a co by měl před návštěvou zlatnictví promyslet?

Vybrat si v moři snubních prstenů ten pravý není jednoduché

Sortiment snubních prstenů je mimořádně pestrý. Vybrat si tak kvalitní snubní prsten, který vám bude dělat společnost celý život, není jednoduché. Nepočítejte tak rozhodně s tím, že si prsten vyberete hned v prvním zlatnictví, do kterého zavítáte. A pokud doufáte, že prsten, který vás uchvátí na první pohled, bude tím jediným, který si získá vaše srdce, tato naděje se může snadno ukázat pošetilou. Výběru snubního prstenu je obvykle potřeba věnovat dostatek času, tudíž je lepší si již několik schůzek ve zlatnictví rezervovat minimálně půl roku před samotnou svatbou. Je rovněž vhodné vynahradit si na výběr snubního prstenu minimálně jednu hodinu ze svého času.

Snubní prstýnky – Jak vybrat ty pravé?

Volba materiálu je důležitá

Při výběru snubního prstenu rozhodně nepodceňujte materiál, ze kterého je prsten vyroben. Dokonalou odolnost a dlouhotrvající lesk vám zajistí například 14karátové zlato. Pokud ovšem neholdujete zlatým šperkům, potěší vás možnost vybrat si snubní prsten ze zlata bílého či červeného. A pokud by vám i přesto nepřišel vhod ani jeden z materiálů, můžete vsadit na ušlechtilou kombinaci těchto materiálů a vytvořit si tak vskutku unikátní snubní prsten. Velmi populární jsou rovněž i prsteny z platiny či dokonce palladia.

Nesázejte na extravagantní kousky

Vybírat prsten podle aktuálních módních trendů, které se mění stejně tak, jako aprílové počasí, se vám nemusí vyplatit. Přece jen snubní prsten budete vy i váš partner na své ruce vídat každý den a to po celý život. Při výběru se raději držte při zemi a se svým novým prstenem se pokuste co možná nejvíce ztotožnit. Kromě jiného, spokojit se s prstenem jen proto, že je momentálně IN, ale vám se jeho formát či vzhled absolutně nelíbí, není z dlouhodobého hlediska moudré.

I cena je kritériem

V první řadě půjde o materiál, ze kterého bude váš prsten vyroben. Různé materiály se pohybují v různých cenových spektrech. Například zlato je obecně dražší než stříbro a prstýnky ze žlutého zlata jsou nejlevnější z prstenů ze zlata. O něco dražší jsou pak ty z bílého zlata, či kombinované prsteny (například červené – růžové zlato). Stříbro je relativně levnější a ještě levnější variantou je chirurgická ocel. Ale nenechte se zmást – dražší nemusí nutně znamenat lepší a krásné bývají i levné snubní prsteny.

S kamínky či bez kamínků?

Nejen zásnubní prsten si zaslouží výrazné zdobení. Je tak na místě popřemýšlet nad tím, zda – a případně jaké zvolit kamínky a kolik jich na prstenu bude. Prsteny se dají zdobit například za pomoci briliantů nebo zirkonů. Pamatujte, že při zdobení se meze vaší fantazii rozhodně nekladou a vše je pouze otázkou vašeho vkusu.

Odlišné snubní prsteny nejsou ničím ojedinělým

Domníváte se, že oba snubní prsteny musí být stejné? Dnes už nikoliv. Snubní prsteny mohou a také často bývají rozdílné. Většina lidí volí stejný materiál, ale s variantou pro „něj“ a pro „ni“.

Najdete na Lidovky.cz