Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Studium MBA zvýší váš příjem o více než pětinu, shodují se absolventi

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak si v dnešní době stojí profesní vzdělávání? Do jakého typu studia se vyplatí investovat? A má titul MBA (Master of Business Administration) v České republice reálný vliv na kariéru? Tyto a další otázky byly položeny při průzkumu zpracovaném agenturou Median. Jeho výsledky vás možná překvapí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Lidovky.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Lidovky.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studium MBA zvýší váš příjem o více než pětinu, shodují se absolventi foto: European School of Business & Management SE

Nezávislá agentura Median provedla ve spolupráci s European School of Business & Management (zkráceně ESBM) průzkum přínosnosti MBA programů. Dnes se poměrně populární typ profesního postgraduálního online studia v různých specializacích MBA těší čím dál tím většímu zájmu. Svůj podíl na tom má jeho časová flexibilita (začít se dá prakticky kdykoliv a studujete prostřednictvím e-learningu), krátké trvání (titul MBA můžete dokončit za pouhý rok) a především zaměření na praktické schopnosti a dovednosti jako jsou soft skills a leadership nebo velmi vyhledávané studium marketingu. Jak ale přínosy studia hodnotí v průzkumu sami jeho absolventi?

Studium MBA zvýší váš příjem o více jak pětinu, shodují se absolventi

Přínosy studia MBA v číslech

92 % absolventů uvádí, že distanční studium MBA mělo pozitivní dopad na jejich kariérní posun, z čehož 87 % získalo vyšší pozici či lepší finanční ohodnocení již během dvou let od dokončení studia. Absolventi z řad zaměstnanců se obecně shodují na tom, že díky studiu online MBA zvýšili svůj příjem. Více než polovina z nich si krátce po dokončení studia polepšilo o více než 20 %. O tom, že při studiu MBA čerpáte nejen praktické informace a dovednosti, ale rovněž získáváte cenné kontakty, se přesvědčily již stovky absolventů. 83 % dotázaných podnikatelů nám dokonce prozradilo, že studium na ESBM bylo stěžejní motivací k rozjezdu vlastního podnikání.

Jak na studium pohlíží zaměstnavatelé?

Také očima zaměstnavatelů je profesně zaměřené studium, ať už s titulem BBA, MBA, DBA či LLM, výhodným krokem. 74 % zaměstnavatelů je přesvědčeno, že titul MBA je efektivní investicí do rozvoje lidských zdrojů. Více než třetina zaměstnavatelů je dokonce ochotna částečně investovat do studia MBA svých zaměstnanců. Naprostá většina zaměstnavatelů hodnotí profesní studium jako vysoce kvalitní a efektivní krok ke zvýšení motivace svých zaměstnanců. Profesní studium tak v drtivé většině přináší podniku lepší výsledky a více úspěchu.

Z průzkumu tedy jednoznačně plyne, že studium MBA představuje právem oblíbený druh postgraduálního vzdělávání, které svým absolventům zaručuje vyšší konkurenceschopnost a hladší kariérní postup. Dotázaní uvedli, že investice do studia MBA se jim vrátila ve velmi krátkém časovém horizontu. Pro více informací o referencích samotných studentů navštivte webové stránky pražské ESBM, kde naleznete také detailnější údaje o proběhlém výzkumu.