Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Tipy na cestování: Kam ve frankofonních zemích?

Tipy na cestování: Kam ve frankofonních zemích? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tipy na cestování: Kam ve frankofonních zemích? | foto: TV5MONDE

Probouzející se jaro vyvolává ve spoustě z nás touhu sbalit si věci a vyrazit někam na cesty, ať už do tepla za sluníčkem, na pozdní lyže nebo na túry. Dovolená nabízí cestovatelům také možnost procvičit si své znalosti cizího jazyka. Kam se vydat, když se chcete zdokonalovat ve francouzštině?

Možnosti jsou mnohem širší než jen romantický víkend v Paříži. Francouzsky se totiž mluví i v mnoha dalších státech, kterým se souhrnně říká Frankofonie. Spolu s frankofonní stanicí TV5MONDE jsme pro vás vybrali několik neotřelých tipů, kam se můžete vydat sami nebo z gauče prostřednictvím televize.

Cesta do srdce Alp

Cesta z francouzského Chamonix do švýcarského Zermattu zvaná Haute Route se vine ve výšce 4 000 metrů nad mořem a vede zasněženými sedly a vrcholky. Trase se přezdívá skialpová maturita nebo, chcete-li, přechod přechodů. Poprvé byla zdolána v roce 1911 a od té doby se na ni rok co rok vydává stále více skitouringových nadšenců. Pokud se na cestu sami necítíte, můžete si ji vychutnat v pohodlí domova díky 7 Švýcarům v dokumentárním seriálu La Haute Route na TV5MONDE. 

Tipy na cestování: Kam ve frankofonních zemích?

Tropické ostrovy pro milovníky slunce

Květinové náhrdelníky a živá hudba na každém kroku. Pláže s bílým pískem a tyrkysové moře. Úžasné šnorchlování a potápění u korálových útesů, surfing. To vše a mnoho dalšího nabízí svým návštěvníkům Francouzská Polynésie. Ostrůvky rozeseté v Pacifiku představují pro většinu cestovatelů a vyznavačů exotických dovolených jakýsi vrchol na pomyslném žebříčku těch „nej“ míst. Už jen vyslovení názvů ostrovů Tahiti nebo Bora Bora dokáže zvýšit srdeční tep nejednoho světoběžníka. Objevujte nejkrásnější ostrovy celého světa díky dokumentárnímu seriálu Îles du monde na TV5MONDE. 

Tipy na cestování: Kam ve frankofonních zemích?

Zdi plné příběhů

Po celém území Francie stojí bezpočet zámků, v nichž se střídá gotika, renesance i baroko a které obklopují monumentální zahrady s okázalými sochami a fontánami. Mezi nejznámější francouzské klenoty patří bezesporu královský zámek Versailles nedaleko Paříže. Světový unikát pak představuje pás podél 180 kilometrů dlouhé řeky Loiry, který se pyšní největším počtem zámků na jeden kilometr čtvereční na světě. Vydejte se prozkoumat staleté příběhy a tajemství francouzských zámků sami, nebo se jimi nechte provést francouzskými historiky, kastelány a umělci v dokumentárním seriálu Les châteaux de France na TV5MONDE.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...