17. dubna 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Úspěšná česká firma ALUKOV sbírá jedno ocenění za druhým

Úspěšná česká firma ALUKOV sbírá jedno ocenění za druhým | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úspěšná česká firma ALUKOV sbírá jedno ocenění za druhým | foto: ALUKOV

Tradiční ryze česká společnost ALUKOV sklízí úspěch se svými kvalitními produkty po celém světě. Své zastoupení má v téměř 40 zemích a patří mezi nejlepší světové výrobce zastřešení teras a bazénů.

Za svá zastřešení sbírají ocenění, nejnovější získali za inovativní řešení - zastřešení na dálkové ovládání, které vyvinuli ve svém výzkumném centru u Chrudimi.

„Za ultranízké zastřešení bazénů TERRA PRIME jsme získali na letošním jarním veletrhu FOR HABITAT prestižní ocenění Grand Prix,“ prozradil Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti ALUKOV, a dodává: „Tento systém je v rámci České republiky zcela jedinečný. Zastřešení je velmi elegantní, pohybuje se tiše po zakrácených vodících kolejnicích, prostor kolem bazénu tak zůstává volný a vše se jednoduše ovládá tlačítkem na přívěskovém ovladači. Systém je důmyslně zabezpečen proti náhodnému spuštění i zneužití.“

Nové Výzkumné a vývojové centrum přinese ještě více inovací

Zastřešení na dálkové ovládání TERRA Prime a VIVA Prime byla vyvinuta v novém Výzkumném a vývojovém centru společnosti ALUKOV, které slouží k modernizaci zastřešovacích systémů a testování nových technologií. V provozu je od loňského léta.

Společnost ALUKOV vybudovala Výzkumné centrum ve výrobním závodu v Orli u Chrudimi za přispění evropských dotačních fondů. Jedním z hlavních cílů centra je vývoj rozměrných atypických teleskopických zastřešení. Zákazníci se mohou těšit na zavedení například nanotechnologií do konstrukcí zastřešení a tím zvýšení odolnosti i pohodlí při jeho užívání. Budoucnost moderních zastřešení je především v elektronizaci, odolnosti materiálů a také výbavě zastřešení.

Rozrůstající se firma ALUKOV stále hledá nové zaměstnance

Oddělení vývoje se rozrostlo o pozice elektroinženýrů a designérů a přijato bylo také přes 30 zaměstnanců na pozice dělníků, řidičů a montérů. Počet vyrobených zastřešení roste, proto i nadále trvá nábor nových zaměstnanců.

Více informací najdete na www.alukov.cz.

Najdete na Lidovky.cz