30. listopadu 2018 7:00 Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Užijte si zimu v teple díky merino vlně

Užijte si zimu v teple díky merino vlně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Užijte si zimu v teple díky merino vlně | foto: ČTK

Zima se kvapem blíží a my už přemýšlíme, jaká letos bude. Napadne sníh? Klesne teplota vůbec pod nulu? Vyrazíme letos za lyžovačkou? Ať už to dopadne jakkoli, vybavte se oblečením z merino vlny. V něm vám totiž bude příjemně za každého počasí. Proč?

Budiž teplo

Merino vlna má úžasné termoregulační vlastnosti a doopravdy vás zahřeje. Díky struktuře vláken totiž dokáže zachytávat teplo a pohlcovat vlhkost. Umí do sebe absorbovat až 30 % její hmotnosti. Při pocení je vlna schopná pot zahřívat. Nikdy tedy nevznikne nepříjemně mrazivý pocit, který často vede k nachlazení. V merino vlně se navíc nemnoží bakterie. Díky tomu oblečení ani po dlouhém nošení nezapáchá.

Palčáky znali už ve starověku

První rukavice chránily prsty už v Persii, starověkém Řecku, Římě a u severských národů. Nejdříve měly palec oddělený od ostatních prstů, poté oddělovaly každý prst zvlášť. Ve středověku se staly nedílnou součástí oděvu rytířů, ale i církevních hodnostářů nebo krále. Dnes slouží hlavně k ochraně rukou, ať už při práci nebo proti zimě. Vlněné rukavice (palčáky) jsou příjemné na dotek, nekoušou a je v nich krásné teploučko.

Užijte si zimu v teple díky merino vlně

Nebaví vás sundávat rukavice? Pořiďte si rukávník

Rukávník se začal používat v 16. století jako ochrana před mrazem. Dnes se využívá především jako doplněk k dětským kočárkům. Maminky se mohou bez problému postarat o své nejmenší a pak vložit ruce do rukávníku, který je připnutý na madlo kočárku. Povrchový materiál je nepromokavý, poslouží vám tedy v jakémkoli počasí.

Užijte si zimu v teple díky merino vlně

Nezapomeňte ani na pořádnou šálu

Šály spousta z nás nesnáší. Jsou nepříjemné a často koušou. Pletené šály z ovčí merino vlny nedráždí pokožku, a tak ji můžete pořídit i svým dětem. Díky termoregulačním vlastnostem a skvělé prodyšnosti si ji můžete vzít i na náročné lyžování do hor. K zimním sportovním aktivitám poslouží hlavně dětem i pletený nákrčník. Je speciálně navržený, takže se přizpůsobí dětské postavě, a navíc krásně vypadá.

Veškeré zimní doplňky z ovčí vlny najdete na Ovečkárna.cz

Nakupování pořádných rukavic, šál, ale i ostatních doplňků není radno odkládat. Navštivte e-shop Ovečkárna.cz a vyberte to nejlepší pro celou vaši rodinu.

Užijte si zimu v teple díky merino vlně

Najdete na Lidovky.cz