Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > PR > PR sdělení komerční

Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači

Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači | foto: ČTK

Trh s půjčkami je natolik rozmanitý, že je v něm stále těžší se zorientovat. Kdo se rozhodně žádat o půjčku, ten může mít problém jak s tím, že špatně zvolí segment, tak i s tím, že ne vždy vybere půjčku nejlepší. Možnosti, jak se zorientovat, přinášení srovnávače půjček. Proč je využít a jaká data mohou nabídnout?

Rozdělení půjček podle typu

Kdo chce nebo potřebuje půjčku, měl by mít jasno o tom, jaký typ je pro něho nejlepší. I tato data dnes mohou poskytnout srovnávače. Rozdělení je celkem jednoduché a obvykle je spojeno také s výší částky, kterou daný segment může nabízet. Když se podíváme konkrétně, lze úvěrový trh rozdělit na:

  • Mikropůjčky
  • Spotřebitelské půjčky
  • Hypotéky
Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači

Je jasné, že hypotéka nabízí stovky tisíc, ale i miliony korun českých. Oproti tomu první možnost, tedy takzvané půjčky ihned, nabízejí jednotky, maximálně desítky tisíc. Spotřebitelské úvěry jsou nejběžnější a obvykle se dostupné částky pohybují v desítkách a stovkách tisících.

Rozdělení podle výhodnosti

Co je u půjček velmi důležité, to je samozřejmě jejich výhodnost. Ať už potřebujete jakoukoliv půjčku, vždy je na místě hledět na to, abyste přeplatili co možná nejméně. Najít tu nejlepší nemusí být složité. Pomůže portál Bahal finance, který je právě jednám ze srovnávačů, který se specializuje na pomoc v tom směru, aby zájemci našli tu půjčku, která pro ně bude ve všech směrech tou nejvýhodnější.

Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači

Zde dodejme, že většina lidí hledí primárně jenom na úrokovou sazbu. Úrok sice výhodnost půjčky ovlivňuje, ale zároveň není nejlepším ukazatelem. Tím je sazba RPSN. Ukazuje, jaká je roční procentuální sazba nákladů. Charakteristikou této sazby je jak to, že ji poskytovatelé musí zveřejňovat povinně, tak i to, že obsahuje třeba:

  • Samotný úrok
  • Platby za pojištění půjčky
  • Poplatky s půjčkou spojené

Rozdělení podle jednoduchostí získání

Ne každý žadatel má stejnou bonitu. Ta je obvykle posuzována podle výše příjmu, stejně jako je posuzována také podle finanční minulosti. Srovnávače mohou přinést informace i o tom, jak jednoduché nebo naopak složité je u konkrétních nebankovních společností nebo bank získat půjčku. Nejjednodušší bývá SMS půjčka, kde lze na peníze dosáhnout i s menšími příjmy. Nejkomplikovanější možností bývají hypotéky. Jak z důvodu zákonných povinností, tak pro nutnost vyššího příjmu, ale hlavně pro nutnost mít majetek, kterým se bude ručit.

Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači

Rozdělení podle rychlosti vyřízení

V minulosti bylo běžným standardem, že se na půjčky čekalo až několik dní. Doba se však zrychluje, což přináší mnohé výhody pro toho, kdo chce půjčku téměř okamžitě. I proto online srovnávače ukazují i tato data. Nejlépe jsou na tom takzvané půjčky před výplatou, kde není nic výjimečného ani vyřízení do několika minut. U ostatních půjček je dobré počítat s dobou v hodinách, nebo ve dnech. Vše se obvykle odvíjí od výše částky, nebo od samotného procesu schvalování a jeho náročnosti.

Rozdělení podle charakteristiky půjčky

Množných variant je mnoho. Může jít o půjčky bankovní i nebankovní, stejně jako o populární P2P půjčky. Mnoho lidí hledá i půjčky bez registru, úvěry pro nezaměstnané, nebo další specifické možnosti, jako je studentská půjčka, či půjčka pro důchodce. I toto jsou kategorie v kvalitních srovnávačích. Díky nim lze jednoduše vybrat hlavní charakteristiku a následně už jenom porovnávat poskytovatele a jednotlivé nabídky. Místo stovek možností se zobrazí pouze jednotky až desítky těch, které danému požadavku vyhovují.

Vyznejte se na trhu půjček díky online srovnávači

Rozdělení podle hodnocení

I to je důležité. Ne každý poskytovatel je stejný a právě hodnocení může více napovědět o tom, jak je to s transparentností, ale i o tom, jak je to například s férovostí, či možností individuálního přístupu.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...