Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Právo na informace: Blažkovy úvahy nejsou úplně mimo

Většina právníků souhlasí s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, že by do našeho právního řádu neměly pronikat takzvané sunshine laws.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Marek Kyncl

Nemám rád společenskou
Nemám rád společenskou hysterii, ale myslím, že veřejná kontrola státní správy je zcela legitimní záležitostí, tím více, že volený politik je většinou nedovolatelný. Občanské iniciativy většinou tahají za kratší konec provazu a pokud panu ministru vadí průtahy, tak mu doporučuji stanovit lhůty pro rozhodování v soudních věcech. Chápu, že strategií této pravofašistické vlády je nejprve paralyzovat státní správum soudnictví a nakonec ústavní soud a pak zavést ten svůj modrý ideál svobody, založený na několika principech -1- vládneme my, a to zcela svobodně, ty budeš poslouchat.2- co je tvoje, to je moje, ale co je moje, do toho ti nic není.3- Karibik je koneckonců lepší místo než Česká republika. Proto to, co tu ukradnem si tam uložíme a až nám tady bude hořet koudel pod zadkem, tak se tam přestěhujeme.4-Po nás potopa.
0/0
4.12.2012 7:02
Foto

Hdkn

Napsal jste to výstižně.
Anketa vypovídá spíše o stavu našich j-elit. Nevím sice kdo jsou "ti eliti či elitové", ale technický pokrok nelze zastavit. Eliti tento pokrok jednoznačně nezachytili. Získat informaci - zpracovat - rozhodnout : tento koloběh je dnes velmi rychlý a levný. Dnes na základě DNA chytají vrahy po mnoha letech. Není to na základě DNA samotného, ale také na možnosti propojit databáze a data rychle  porovnat. Vzhledem k tomu, že vládnou mnoho let diletanti na základě privilegovaných informací, tak dnes kdy jsou informace rozloženy daleko rovnoměrněji, situace nabírá rychlý obrat.ODS by se měla odpoutat od chorých myšlenek Václava Klause. Není možné stát zmenšovat a zmenšovat tak, že ho rozkrádám a všelijak jinak vnitřně rozkládám. Václav Klaus je stále někde několik století nazpět. U Adama Smithe. Jenže v té době informace jely koňmo. Dnes se šíří rychlostí blesku. Klaus navíc jiné ekonomické učence nebere, protože jim nerozumí. Ekonometrie mu zůstala utajena. Moc složité na inženýra z Proseka. Má raději demagogii, protože tu nelze změřit. Václav Klaus je ekonomický ERICH VON DÄNIKEN. Opravdové elity se dnes formují jinde. A děti pracháčů to často nejsou. Peníze do začátku jsou dnes více na ho-no, než kdykoliv dříve.
0/0
4.12.2012 10:00
Foto

Vladimir1950

.....
A  skutečné elity se nerady cpou do politiky, protože ji považují  za ztrátu času, pokud chtějí ve svém oboru vyniknout.. 
0/0
13.12.2012 19:35
Foto

Bluuus09

Máte ouplnou pravdu.
Lepší než tato pravofašistická vláda je určitě levofašistická, či jste to snad myslel jako pravý/nepravý? Nebo snad se jedná o středobolševiky? Nebo jak jste to vlastně myslel?
0/0
4.12.2012 10:54
Foto

Křivan

Do roku 1989 se tomu říkalo
Do roku 1989 se tomu říkalo princip demokratického centralismu, jak ta spirála krásně funguje.PS. Co je tvoje, to je moje, a co je moje do toho ti nic není. Pobavil jste mne. Tak definoval komunismus můj praprapředek už hodně dávno, přesto si to pro jistotu pamatuji dodnes. Opět se přesvědčuji, že to má obecnou platnost.
0/0
4.12.2012 11:20
Foto

Holcman

Daly by se přihodit i další body, například...
5. Kdo nevyje s námi, vyje proti nám..ale ty vaše čtyři úplně stačí.   :-))
0/0
7.12.2012 14:57