3. prosince 2010 17:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražané se radují ze sněhové nadílky, hurá na lyže

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Milovníci zimních sportů si užívají i v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milovníci zimních sportů si užívají i v Praze | foto: ČTK

PRAHA Sněhový příval, který tento týden zasypal hlavní město, nepřinesl Pražanům pouze starosti v podobě neprůjezdných ulic nebo kluzkých chodníků. Mnozí obyvatelé metropole si díky sněhové nadílce naopak užívají zimních radovánek. "Provětrat běžky" vyrazili lidé do obory Hvězda i centrálního parku na Pankráci. Na saních a bobech se děti projíždějí například na vrchu Kapitol v Michli nebo v parku mezi Opatovem a Chodovem.

"V centrálním parku na Pankráci se mohutně lyžuje. Stejně tak v Krčském lese od rybníka Labuť směrem do lesa," řekla mluvčí Prahy 4 Ilona Pilařová. Naopak se zatím příliš neběžkuje na nábřeží Vltavy, zdejší cyklostezku i přes sníh využívají lidé na kolech.

Dneškem počínaje si mohou Pražané zabruslit na nově otevřeném umělém kluzišti, které vyrostlo poblíž pankráckého obchodního centra Arkády.

 Milovníci zimních sportů si užívají i v Praze

Ledová plocha se nachází v blízkosti vánočních trhů, rodiče tedy mohou nechat děti bruslit a sami se vypravit za nákupy, řekla Pilařová.

Venkovní bruslení každoročně využijí tisíce Pražanů. Otevřena je zastřešená ledová plocha v areálu Gutovka v Praze 10. Mezi nejoblíbenější patří kluziště na Ovocném trhu. Zda tam bude letos areál postaven, ale zatím není jasné. Již od druhé poloviny listopadu mají otevřeno ve sportovním areálu Na Františku.

Milovníci zimních sportů si užívají i v Praze

"Sáňkuje a bobuje se v centrálním parku mezi Opatovem a Chodovem. Dříve jsme v zimně museli dosněžovat, dnes máme spíše opačný problém," sdělila mluvčí Prahy 11 Andrea Wolfová. Běžkaře lze podle ní potkat v Hostivařském i Kunratickém lese.

Již několik dní se lidé na lyžích prohánějí také oborou Hvězda. K projížďkám na lyžích zve i nedaleký park Ladronka. Oblíbeným místem pro zimní sporty je také Stromovka.

Milovníci zimních sportů si užívají i v Praze

Sněhová nadílka v některých částech Prahy značně ztížila zejména automobilovou dopravu. Kvůli sněhu v ulicích bude o víkendu jezdit pražská MHD v kratších intervalech. Po oba víkendové dny se zkrátí intervaly, v kterých jezdí metro a tramvaje. Metro bude v sobotu jezdit každých šest minut, tramvaje každých 11 minut.

Vedení města i nadále žádá řidiče, aby omezili jízdy po městě a nekomplikovali provoz MHD a údržbu silnic. Těm, kteří se do města chystají, doporučuje, aby zaparkovali na okraji metropole na záchytných parkovištích a po městě se pohybovali pomocí MHD.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!