Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Pražské derby vyhrála Sparta. Po pěti zápasech

PRAHA Dlouhých pět zápasů nepoznali sparťanští hokejisté radost z výhry v pražském derby. Vítězství si připsali až včera, kdy v předehrávce 43. kola zvítězili nad městským rivalem Slavií 4:1.

První třetinu ovládli domácí sparťané, když soupeře přestříleli poměrem 13:6 a po Koreisově dorážce i vedli 1:0. Druhá dvacetiminutovka však patřila Slavii, respektive lídrovi ofenzivních statistik extraligy Romanu Červenkovi, který srovnal na 1:1. „Slavia asi pak vyčerpala spoustu sil a naše forma ve třetí třetině gradovala,“ usmíval se sparťanský asistent Miloš Holaň.

Ve třetím dějství se totiž do branky střežené Robertem Slipčenkem postupně trefili Ton, Výborný a Langhammer. Více než jedenáct a půl tisíce diváků si také „užilo“ bitku mezi slávistou Tomášem Kůrkou a sparťanem Martinem Podlešákem.

Slavia zůstává na nepostupovém 11. místě, domácí se na šestém místě přiblížili pátým Vítkovicím na dva body.