Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Pražský magistrát utváří charakter: Primátor Hudeček už je jako Bém

TOP 09 přebírá způsoby staré pražské party, díky jejichž kritice vyhrála v roce 2010 v pravicové Praze volby. Ukazují to předvolební kvádry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Miriamfaltova

Bohužel, nezobrazil se mi Váš
Bohužel, nezobrazil se mi Váš odkaz, takže nevím, co jste mi posílal. Nicméně wikipedie, obzvlášť česká, je velmi zrádná, editovat tam může každý (můžete si to vyzkoušet).  Ale k tématu. V roce 1996 došlo v AČR ke dvěma smrtelným nehodám na padáku a to nehody p. Balšínka na OVP-68 a pplk. Kordače při seskoku do vody na OVP-80. Následně pak v roce 1997 došlo k historicky první smrtelné nehodě na VTP-100 (Prinich). U posledně jmenovaného se bohužel projevil důsledek nevhodného postupu a metodiky výcviku.Seskok byl proveden na automatické otevření hlavního padáku, tzv. na lano. Po výskoku a otevření hlavního padáku došlo z nezjištěných příčin k rotaci. Ta, ačkoliv byla velmi mírná a neměla by za následek ohrožení života, byla parašutistou řešena odhozem vrchlíku hlavního padáku. Sám o sobě tento postup nebyl chybný, byl však proveden pozdě, v již nedostatečné výšce cca 30-40 m na zemí. Následkem byla nefunkčnost záložního padáku (min výška otevření 100 m) se všemi důsledky.Podle dostupných údajů, expertizy neprokázaly jako příčinu nehody technickou závadu padáku, ale z informací od kolegů vojína Prinicha, tento nebyl na seskok řádně vycvičen a po dvou seskocích na kulatém padáku mu byl nařízen seskok na padáku typu křídlo. Tak se tedy stalo. Navíc na MK nebyla nikdy vznesena obvinění v rámci toho případu. Objevuje se jméno Michaela Vachuty, který padáky do armády prosadil. Neřekla bych, že je někdo odpovědný za vojínovu smrt, pouze jen on sám. 
0/0
17.10.2013 9:44
Foto

Svaty

1. Znaleckých posudků a
1. Znaleckých posudků a expertiz na téma krevní sraženina a její vliv na řízení motorového vozidla Vám v ČR udělá každý druhý za pár korun.2. Je s podivem, že by nevhodný postup a metodika výcviku způsobily smrt jednomu vojákovi. Jedná se o systémové chyby, které by se jistě projevily větším počtem nehod. 3. Zodpovědných osob si nakrásně člověk může vymyslet klidně taky 10. Máte informace, že došlo k jejich potrestání?4. Ve všem, co píšete můžete mít pravdu a vina pana Kalouska nemusí v tomto případě být žádná nebo marginální. Bohužel já v tomto státě nemohu věřit expertýzám, auditům, policejnímu šetření, protože jsou manipulovány. Myslím si o tom své i přesto, že to nemám podložené důkazy. Pouze obecně vím, jak to v ČR chodí. Btw zodpovědnost z Metanolové kauzy, MPSV, armádních zakázek, MUS je na Kalouskově hlavě nepochybně.
0/0
18.10.2013 9:55