Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Předvolební dryáky pravice aneb Získá levice ústavní většinu?

Výhodná situace levicových stran by v pravicových neměla vyvolat dojem, že volby určitě prohraje, a proto o tolik nejde. Opak je pravdou!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Sseremeto

Jsem zvědavý na výsledek voleb,
v roce 1990 jsem maturoval, teď je mi 41, do ledna 2013 jsem nebyl v žádné politické straně, v lednu 2013 jsem vstoupil do ODS, stihl jsem být vyloučen, znovu přijat, v červnu 2013 jsem z ní odešel, protože to, co předvedla překonalo všechny meze, které bych byl ochoten, byť jen mlčky, tolerovat.       Uveďme věci na pravou míru, nebyl tady komunismus (i jeho proklamátoři jej označili za utopii), byl tady socialismus. Můj táta, učitel, byl po podpisu petice, která byla proti vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území ČSSR, odklizen na vesničku v pohraničí, aby neškodil. I proto doufám, že nemohu být nařčen z "levicového" smýšlení. Sociální smýšlení však mám.      No, táta v roce 1993 zemřel, bylo mu 53 let, nekouřil, občas si dal pivo. Při diskusích o "revoluci" a "nových časech" byl můj táta strašně zklamán, ničilo jej, že se zase krade, resp. rozkrádá to, na co se za socialismu našetřilo a vybudovalo za daně pracujících, Klausové a spol. mého tátu zabili. On čekal, že tady bude demokracie a ne, že se tady ihned založí "nová" mafie, která rozkrade, co půjde. Víte, že jsou chvíle, že jsem rád, že můj táta zemřel tak brzy? Domnívám se totiž, že on, starý poctivec, by se v současné době ze stavu naší společnosti asi zbáznil.     Je rok 2013, srpen, proč nás ODS straší rokem 1933, 1948, 1968.....na mě to vůbec nepůsobí, je to dávná minulost, KSČM pro mě není strašák, současní členové nikoho nikde nevraždili, nic neznárodňovali, myslím, že teď ani nekradou...(možná nemají z čeho?), ale na možná se nehraje. Němcová, opitá možností být premiérkou, v posledních dnech plodí takové nesmyslné konstrukce, že nevycházím z údivu. Myslím si, že by si měla jít na nějakou dobu lehnout do Bohnic. Také její výroky, výroky Bendy, jehož jedinou kvalifikací je, že je "syn", považuji za šíření poplašné zprávy. Jen doufám, že se najdou rozumn lidé a již jim na to neškočí a prostě je volit nebudou!     Nechci si hrát na tajemného, ale opravdu nevím, komu ve volbách dám svůj hlas. Jak se pokusit napravit marazmus, zlodějiny, kmotrovství???? Mám jediný nápad - odvolatelnost poslanců a dalších (vy)volených, zatím jsem nenarazil na žádnou stranu, která by toto měla ve svém programu. Již nechci volit menší zlo!  
0/0
24.8.2013 21:07
Foto

Marek Kyncl

V mnohém souhlasím.
V mnohém souhlasím. Odvolatelnost je dobrá, stejně jako co nejvíce aplikovaná přímá demokracie. Všimněme si, jak všichni odborníci tvrdí, že to nejde. Díváme-li se však například na přímou volbu prezidenta, dopadla mnohem lépe, než volba poslanci. Proč to tedy nezkusit i v joiných případech.PS Nechápu, proč jste vstupoval do ODS.
0/0
25.8.2013 3:38
Foto

Křivan

Realita daňové zátěže ve
Realita daňové zátěže ve světěhttp://www.blisty.cz/art/69828.html
0/0
24.8.2013 11:53
Foto

Vím kdo vyhraje volby!Banda
Vím, kdo vyhraje volby!Banda nekompetentních, ideologicky vyšinutých byrokratů, povyšujících svoje ego a zájmy nad blaho občanů, kteří jim opět skočili na špek a dali svůj hlas.A je jedno, koho zvolíme. 
0/0
24.8.2013 11:08
Foto

Furio

Strašení paní Němcové nástupem komunistů k moci
zní z jejích úst více než nevěrohodně, neboť prozatím dělala spolu s vládou rozpočtové odpovědnosti vše myslitelné, aby většinu voličů přesvědčili, že volit levici je pro ně jediná možná varianta k jejich přežití a to v mnoha regionech do slova a do písmene. Jediné co tak mohou dělat je se každý den 100 x omluvit svým voličům, ale myslím, že po této poslední léčbě krize ala pravice jich už moc nebude. Většina jejich voličů je totiž zcela nepochopitelně, s přihlédnutím k jejich sociálnímu statusu, pomýlená vizhttp://blisty.cz/art/51696.htmlDalší z možných důvodů proč nevolit ODS je naprosto zcestná představa některých jejich představitelů o své nedotknutelnosti vizhttp://zpravy.idnes.cz/slachta-varuje-snemovnu-aby-nenicila-dukazy-v-kauze-nagyova-pln-/domaci.aspx?c=A130823_200900_domaci_zt
0/0
24.8.2013 10:28
Foto

Leoš Jaroš

Starého psa novým kouskům nenaučíš
Dcera krále Miroslava, myslivec, chemik a jejich rádcové jsou tragickým obrazem sebe sama. Asi tak, jako kdyby navigátor tanku tvrdil, že on za příjezd nemůže, protože vlastně jenom clonil řidiči ve výhledu a proto to myslel dobře.  Pokud se nepodívají na tu paseku, co zde společně nadělali, pokud se voličům neomluví a pokud nenabídnou něco, čím to chtějí odčinit, tak je budou volit jenom stejná paka z řad sektářských šílenců a mohou agitovat jak chtějí, že svůj poslanecký slib nikdy vážně nemysleli.
0/0
24.8.2013 9:08
Foto

Pocono

Nejlepším předvolebním
Nejlepším předvolebním tahákem komunistů a levice vůbec jsou naše pravicové strany samotné :-)
0/0
24.8.2013 8:56
Foto

Marek Kyncl

Proč je KSČM šíleně
Proč je KSČM šíleně nebezpečná?Protože chce zvýšit daň z příjmu fyzických a právnických osob. Ještě před 20 lety byly daňové sazby zhruba na té úrovni, kterou KSČM navrhuje. Protože chce zavést majetková přiznání. To, jak přišli naši nejbohatší spoluobčané ke svým majetkům, je opravdu snad lepší nevědět.Protože chce prosadit obecné referendum, které sice máme již 20 let v ústavě, ale zákon, který by umožňoval toto právo uplatnit, se jaksi pořád vznáší v představách. Smrtelné nebezpečí představuje referendum o církevních restitucích. Je vrcholem populismu, protože útočí na právní jistoty. Doposud jsme měli jistotu, že se na všechny ty vymoženosti můžeme tak leda dívat v televizi, kde nám občas ještě ukázali průzkum veřejného mínění, ze kterého vyplývalo, že vymoženosti podobného typu podporují především vzdělaní, úspěšní a mladí, zatímco proti jsou zkrachovanci, blbci a důchodci. Dnes bychom mohli o podobnou jistotu přijít a občas také o něčem hlasovat.Protože v případě, kdy by společně s ČSSD měla v PS většinu, byla by ČSSD nucena alespoň část svých slibů, kvůli kterým získává své hlasy,  dodržet. Každý, kdo čte náš pokrokový tisk přece ví, že "sociální stát je přebujelý, tržní reformy jsou potřebné, deregulace je prospěšná a škrty jsou nezbytné." S těmito nástroji kráčíme do kapitalistického nebe už 8 let. Zatím jsme sice už po krk ve sračkách, ale k růstu nám, prý, už zůstal akorát krůček. Tedy, zatím jen vybraným představitelům, ale žádný strach, pro ostatní se výtah vrátí. To jskvělá prespektiva a změna kursu by nám jí mohla zcela zhatit.Nenechme se tedy opít rohlíkem a věřme paní Němcové a pánům Kalouskovi a Schwarzenbergovi. Každý úspěšný, vzdělaný a mladý člověk přece ví, že tato trojice (chemik, kníže a prodavačka z knihkupectví) to s námi myslí dobře a dovede nás k prosperitě. Pryč s Komunisty a jejich nebezpečnými levicovými experimenty.    
0/0
24.8.2013 7:01
Foto

Svobodník

Nesvedou obnovit zem , jako jejich předchůdci po válce
Co se za těch zlých komunistů vybudovalo !Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat:= 4 atomové elektrárny (Temelín, Dukovany, Jaslovské Bohunice, Mochovce), 23 tepelných a 26 vodních elektráren,= téměř 400 km dálnic,= elektrifikovat železniční tratě,= postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, = zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách,= provozovat flotilu námořních lodí,= položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů,= zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot,= postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska,= od základu bylo území republiky pokryto TV signálem,= ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky,= podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti.= vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi,= obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska,= postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně,= ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket,= pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit,= a ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin,bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs a byl plně kryt pohledávkami, dokonce vykazoval přebytek 80 mil. USD. V roce 1993 činil již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se ho nepodaří splatit! Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně,Ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni, ale v porovnání s tím, co zde máme dnes, to byl ráj na zemi.Prostě někdo má komunismus a tupá, zbabělá, poslušná, robotující holota má ten kapitalismus
0/0
25.8.2013 19:49
Foto

Gustafa 9235976315581

To je zajímavý výčet. Jen mi
To je zajímavý výčet. Jen mi řekněte, kde soudruzi v ČSSR a jinde udělali chybu, když režimy celého bloku spřátelených zemí popadaly jak přezrálé hrušky?
0/0
26.8.2013 12:18
Foto

Marek Kyncl

Chyba soudruhů byla, že
Chyba soudruhů byla, že nedali svým věrným dostatečně nazobat. A tak si ti věrní řekli, že už toho mají dost, protože by se klidně mohli prohánět v soukromých letadlech a Bavorácích, ale kdyby to udělali za Komunistů, tak by se jich asi někdo zeptal, kdeže na to vzali a zřejmě by je posadil do basy. A na západě byli hodní, a toto nezadatelné, tak dlouho odpírané právo, jim dali.  Proto se z dřívějších komunistů tak rychle stala opora nové pravicové politiky. Jenom ta hymna se mohla změnit. Místo "Kde domov můj", kterou mimochodem tolik oblíbený kníže ani pořádně neumí, jsme mohli zpívat: "Pojďme hoši, pojďme krást, bude žrádlo, bude chlast".Doufám, že jsem na Váš dotaz odpověděl. 
0/0
26.8.2013 14:23
Foto

Gustafa 9485636905951

Detail je právě v tom, že to
Detail je právě v tom, že to žádní komunisté nebyli (chtěli mít ty bavoráky, chtěli se mít lépe než ostatní) - pak Vaše douška, že "kdyby to udělali za Komunistů" nedává logiku. Ale jinak s Vaší tezí o nedostatku luxusních statků u představitelů a jejím vlivu na stabilitu režimu lze souhlasit.
0/0
27.8.2013 14:41
Foto

Avanti

Avanti
Je třeba se teď soustředit na získání ústavní většiny. Je důležité to zdůraznit pro mobilizaci slaběji motivovaných občanů. Pak bude možné do ústavy zavést něco na způsob Evropské sociální charty, právo na práci, právo na bydlení (takovéhle deklace mají důsledek na nižší právní normy, do budoucna velmi stíží přijímaní pravicových korekcí). Pak je tu zákon o referendu. Je dobré, že komunisté přišli s nápadem o referendu o církevních restitucích, rozhodně bychom tohle my, sociální demokraté, měli maximálně podpořit. Tohle má potenciál přitáhnou mnoho lidí k volbám.
0/0
24.8.2013 0:29
Foto

P48a36v17e18l 23M71i85c90h23a67l 9623965463

Referendum o majetku je casus beli
Ovšemže lze s českou ústavou asi cokoliv, ale poštvat na cizí není řešitelné diplomaticky, tam diplomacie končí, dál pokračují  Mašínové... Komunisté se snad poučí v Sýrii, že některá vítězství se nevyplatí ani vítězům.
0/0
23.8.2013 23:36
Foto

Tady nejsme v Sýrii----
teda to je blábol co píšete. Tady je Evropa, EU a NATO. Vážený pane. Netuším vůbec, proč se stále používají ty fantasmagorie, že KSČM by v případě účasti ve vládě VŠECHNO znárodnila a zadrátovala hranice.  Jo asi by  pár giga milionářů a miliardářů  jako pan Bakala atd. muselo ukázat, jak k těm miliardám od roku 1990 přišlo,ale co jsem předevčírem četl, Filipovu řeč o tom co by kdyby je voliči volili, nevidím na tom nic vadného ba naopak .. kdo platil a platí daně a žije poctivě, tak se jich bát nemusí. Já se jich nebojím, vy ano? !
0/0
24.8.2013 5:12