Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Proč musel odejít policejní prezident, který se jím nikdy neměl stát

Je třeba se zabývat i otázkou, zda zahájení trestního stíhání nebylo v případě Lessyho provedeno na něčí zakázku, píše Zdeněk Ondráček.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Aspire

Konstatuji pouze fakta...
 Co pro policisty Lessy udělal? Tím nemyslím žvatlání v médiích a populistické výroky, aby si zajistil podporu u veřejnosti. Myslím, že by nikomu nebylo příjemné kdyby o komkoliv někdo v médiích bez  následků lhal, tím hůře když se jedná o policejního prezidenta, za účelem získání obdivu u občanů, aby vypadal v jejich očí jako válečný hrdina boje proti zločinu. Navíc mě fascinuje, jak tu každý uráží Vaňka a přitom ten pro Policii udělal v Brně tolik práce, co Lessy nezvládl ani za celých 22let.Kdo myslíte, že zřídil SPJ, které zachraňovalo Šluknovsko - Vaněk.Kdo zařídil policistům moderní foťáky a vybavení na brněnsku- VaněkKdo jim zajistil teplé spodní prádlo, aby v zimně nemrzli- VaněkKdo zřídil elektronizaci trestního řízení (ETŘ) - VaněkKdo zřídil střediska, které znamenaly výraznou úsporu nákladů pro Policii - Vaněk.A Lessy? Zařídil obvinění Bébara (kolega Vaňka) a zrušil výše uvedené policejní střediska jenom proto, že se jednalo o Vaňkovu práci.  Chápu, že pro někoho Lessyho přístup k práci může být příznivější, vždyť končil přesně v 15:00 na rozdíl do Vaňka, který pracoval od rána do noci.Zajímavé, že o těchto věcech se v médiích nepíše a jen na Vaňka háže špína. Opírám pouze o fakta.....  Proto se ptám, čím se Lessy liší od inkviziční Inspekce, který pro změnu své kolegy kriminalizuje mediálně?!
0/0
30.8.2012 18:01
Foto

Selinux

Aspire
tak nekonstatujte a přesvěčte mne, sám se níže divíte, jak veřejnost bezmyšlenkovitě přijímá co se jim v médiích naservíruje,Navíc Vás  fascinuje, jak tu každý uráží Vaňka ....užijte ctrl + f kolikrát Vám vyjede slovo Vaněk, a od koho? Konstatujete fakta nebo podléháte emocím? Navíc mi níže podsouváte "dobré kontakty" s  "poškozenými podnikateli" a to jste DOST přehnal. Nevím kdo jste, zřejmě patříte do složek PČR, olde znalosti vyjmenování zásluh pana Vaňka, ale přiznám se, že zásluhu teplého spodního prádla, no nevím, ta mne moc neohromila. Jsem civil a tak mi hlava nebere, jak mohl někdo, kdo je (a předpokládám, že byl  i v době nepokojů ve Šluknovském výběžku, to jste zřejmě měl na mysli) v pozici náměstka zlínské krajské policie, stejně tak jak jeho kompetence sahají (li) do Brněnského kraje? Jsem podle vás hlucho slepý, ale rád načerpám nové informace, uvolíte li se mi je sdělit.Víte osobně proti panu Vaňkovi nic nemám, nemohu ani jako Vy posoudit, kolik hodin denně pracoval, zřejmě je Vám služebně i lidsky  velmi blízko a tak znáte jeho denní režim? Jedno mne však zaráží, že za odvolaného PP se postavila řada lidí z jeho profese, bývalý vyšetřovatel JUDr. Láska například sdělil, že Lessy je  jeden z mála polistopadových PP, který se veřejně postavil a zastal obyčejných policistů, stejně tak na podporu odvolaného PPse vyjádřila i UBS http://www.ubs-mv.eu/newsletter.php?a=read&id=67 ( a to prosím kariérní odboráře nemám nijak v lásce). JUDr. Láska je pro mne synonymum pro slušného, rovného  chlapa. A pokud čtu na policejním disk. foru, že po odvolání Lessyho zase začínají mít někteří policajti strach, tak to mě opravdu dost VADÍ. Jsem civil a tohle mi opravdu nedělá dobře po těle! U PČR jsou jisto jistě, tak jako v jiných profesích lumpové ale i celá  řada slušných lidí. Jako všude jinde, slušňáci, kariéristi a jiné a jiné. A jestliže ti, o kteřích si mohu myslet, že jsou slušní, bijí na poplach, pak je tu sakra něco v nepořádku. Popravdě je pro mne zarážející fakt, jak dnes konstatoval JUDr. Láska, že Lessy nebyl psotaven mimo službu, až do ukončení případného soudu, pakliže mu bylo sděleno obvinění, ale rovnou odvolán! Skutečnost, že u policajta existuje zákonná presumpce viny, a i křivé nařčení, které se posléze ukáže být falešné, mu zničí kariéru je bič na nepohodlné lidi. Jako civila mne udivuje, že presumpce viny neexistuje také u volených zastupitelů. Takže předchozí výroky některých našich politiků o spiknutí plukovníků se v tomto světle jeví jako účelové. A vzhledem ke skutečnosti, že ústava zaručuje DĚLBU moci, jeví se mi toto jako dělba nevyvážená, tím spíš budu protestovat a stát na straně lidí, kteří poctivě stojí na startovní čáře, narozdíl od těch, co si na start vyběhnout s neférovým předstihem. Takže můžete mi sem hlucho slepému hodit třa fakta? Berte to tak, že kultivujete nějakého troubu pro  prospěch společnosti. To už by Vám za to mohlo stát nebo ne?
0/0
30.8.2012 20:26
Foto

J56a69r70o14s97l79a20v 71T47í32n25e83k 9779639878244

Pan Láska není JUDr ale Magistr
včera v Hyde Parku to několikrát opakoval, aby ho lidé  netitulovali doktorem..
0/0
31.8.2012 12:39
Foto

Aspire

  Vaňek byl v Brně náměstkem
 Vaňek byl v Brně náměstkem a později ho nahradil právě Lessy. Nechci zde Vaňka vychvalovat, jen mi vadí, jak ho všude špiní a Lessyho berou za hrdinu - křišťálově čistého bojovníka proti zlu.Každý si tvoří úsudek o člověku na základě informací, které jsou mu známy a jedno pravidlo, které nikdy nezklame je „že člověk je takový jakými charaktery se obklopuje“. Veřejně v médiích se za někoho postavit není všechno, však Kubice ještě před čtrnácti dny Lessyho také chválil v TV ... Něco jiného je vytvořit podmínky takové, aby měli policisté klid na svoji práci (zřejmě nesplnitelné přání). Každopádně ať je Lessy jakýkoliv také se mi jeho propuštění jeví účelově.Nechtěla jsem Vás urážet jen se mi nezdá, že by se inspekce/ÚOOZ snažila zjistit skutkový stav v brněnské kauze. Díky svědectvím osob trestaných, odsouzených nebo všeobecně známých brněnských mafiánů (v médiích označeni za podnikatelé), panuje mezi poctivými policisty strach z křivých obvinění a díky způsobu medializace, nectící presumpci neviny, deziluze o snaze objektivně informovat veřejnost, což vede ke ztrátě motivace k další práci a k úvahám o jejich smyslu a významu i o odchodu z řad policie.Proto jestliže jsou Vám známy pravdivé skutečnosti, disponujete fotkami a jmény jen je sem prosím nahažte nebo zda máte obavu zašlete mi Vaše poznatky na e-mail novakovapavlina123@email.czJediné co si přeji je zjistit PRAVDU, co se opravdu dělo a z jakého důvodu inspekce/ÚOOZ jedná tak jak jedná…Obhájce Láska vypadá slibně. Hlavně v očistě DPP mu fandím, ale je těžké někoho hodnotit podle mediálních výstupů.Ústava sice zaručuje dělbu moci, ovšem jednotlivá patra se skládají z lidí… Ostatně komunismus, nebyl systém sám o sobě tvořen stroji, ale opět lidmi z masa a kostí, postaven na základech zneužití moci a strachu.V čem se liší dnešní doba před a po sametové revoluci? Nestojíme frontu na pomeranče a můžeme beztrestně emigrovat. :) 
0/0
1.9.2012 13:56
Foto

J96a30r73o18s41l74a66v59a 38K26a51n18i37o93k33o27v18á 1195117647734

pro - Jiri12 ..."že možná ten
pro - Jiri12..."že možná ten rovný Ostravák vůbec rovný není :-) "Není...
0/0
30.8.2012 15:37
Foto

Jiri12

Je to také o střetu kultur PRAHA v. CHACHAŘI
Lessy se zdá snaživý, upřímný, rovný - ale je to Ostravák a všimněte si, jak Ostraváci iritují Pražáky svou příliš proříznutou hubou, právě tou snaživostí, upřímností a rovností bez vychování a bez diplomacie. Je to jiná kultura. Nemůžeme si rozumět :-)) Nečas je sice zblízka, ale není to Ostravák, a navíc žije už dlouho v pražské politice. Ono stačí se podívat podorobněji do Škody MB a do Hyundai Nošovice... a ten rozdíl ve vyčůranosti dělníků a odborářů je zcela evidentní. Ostraváci vždy na svou upřímnost , otevřenost a nevychovanost doplatí.--- Tak omlouvám se - zdá se, že je to ještě jinak, a že možná ten rovný Ostravák vůbec rovný není :-)
0/0
30.8.2012 6:43
Foto

Urvisu

No… jako bych slyšel samotnou Barboru Tachecí :)
0/0
30.8.2012 16:22
Foto

Knight

System
Nyni se krasne ukazuje jak je system odolny a jak je prolezly, zkorumpovany, provazany. Nevysel nam pokus o nejmenovani Lenky Bradacove? Odvolame policejniho prezidenta. Bradacova bez policistu nic nezmuze a navic budeme mit kontrolu na vsemi spisy, co v nich je. Budeme to posilat na verejnost kdyz budeme chtit. Nejlepe instalovat nejakeho pana Houbu, ktery bude do sebe nasavat vsechny citlive kauzy a bude stejne otevreny jako v pripade OPENcard.Vse se vrati do starych koleji. Budeme krast, vsichni se mit dobre. Nejake drobne pustime stranam na predvolebni kampane a v televizi budeme hrat komedii pro lidi. Dobrej business plan. Vse se dari. Gratuluju ODSce k jeji bezbrehe sebereflexi. Jiste si to vsichni v dobe krize zaslouzime. 
0/0
30.8.2012 5:44
Foto

Mw 8916818262975

Nový policejní prezident
Plukovník Červíček je po odborné a manažerské stránce několik úrovní nad vesnickým tlachalem Mgr. Lessym.
0/0
29.8.2012 21:57
Foto

Urvisu

Souhlas, už podle jména bude jasné jeho praktické využití v nadechnuté, odšpuntované policii. Ještěže půjde brzy do prdele a vrátí se bodrý válečník, jak pravil Radek John.
0/0
30.8.2012 0:30
Foto

J37a12r68o95s16l72a22v 73T32í40n10e18k 9579819128204

Já hlavně soudím lidi podle výsledků
pokud uvidím,že se konečně čeří voda i u vyšších politiků,cestovka MV jim zaplatí zájezd do Rathova rajónu, tak pak mu  zatleskám.Dokud nebudou sedět v base opravdoví zloději a korupčníci,pak  neuvěřím.Zatím mi média předkládají je to,že pan Červíček je žabák a Langrův člověk....A vůbec nevím, co si mám představit pod pojmem,že plk.Červíček je několik úrovní..atd nad Lessym... Tohle může posoudit jedině člověk,který pod ním(vedle něho,nad ním) několik let dělal.
0/0
31.8.2012 12:46
Foto

J74i81ř37í 12K43o53p97i97s 1746677613331

Další střípek do mozaiky "rozpočtově odpovědné" vlády
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=753886
0/0
29.8.2012 19:58
Foto

Urvisu

Mám chuť přidat historku o brněnských policajtech z doby, kdy jsem čelil organizovanému zločinu jedné "policejní paničky", co pronajímala bydlení. Brněnská policie je největší žumpa v České republice.
0/0
29.8.2012 19:50
Foto

Selinux

jojo
klidně ji přidejte, sic mám v Brně dobré kontakty, je už toho tolik, že to člověk nestíhá usledovat (Tofflův gang myslím zdaleka nebyl dostatečně v médiích rozvířen, a že se tam děla zřejmě hodně veliká svinstva i snad údajné sebevraždy policajtů, co se nechtěli zapojit, ale věděli, či tušili) a vůbec bych se nedivil, kdyby i v případě rychlého odvolání Lessyho byla spojitost s touto kauzou a ještě jedna "sonda"....http://www.policista.cz/komunita/club/2812/?limit=10&from=53785...předpokládám, že tady nediskutují prodavačky z Globusu, a tedy to taky vkládá kamínek do mozaiky, jež bude možná obludnější než tuší i zasvěcení
0/0
29.8.2012 20:31
Foto

Aspire

 Zaráží mě jedna věc...
 Zaráží mě jedna věc, jak veřejnost bezmyšlenkovitě přijímá vše, co se jí v médiích naservíruje.Jedině Česká pozice a snad ještě Respekt je relativně nestranný. Vážený pane k tzv. „Toflův gang“: jestliže podle Vás nebyl dostatečně ve všech médiích rozvířen, potom Vás s prominutím považuji za nahluchlého s vadou zraku. Nicméně nejste seznámen s trestním spisem, tedy není Vám známo, jak je zpracován a co je jeho obsahem, zda byli obviněni skuteční pachatelé, kde by Vás jistě zarazilo mnoho věci. Možná máte „dobré kontakty“ právě s těmi dotyčnými „poškozenými podnikateli“, kteří se na rozdíl od obviněných znají.Tito „poškození podnikatelé“ jsou hlavami svých vlastních chobotnic, co léta beztrestně podvádí, nechávali sledovat policisty a dnes se opět snaží uniknout spravedlivému trestu. Je mi z výše uvedené kauzy zcela upřímně na blití, jak lze v rámci zákona vyviňovat grázly a znehodnotit mnoho let poctivé policejní práce! 
0/0
29.8.2012 22:03
Foto

Urvisu

Musím si to rozmyslet, protože já jsem schopný to tady naházet včetně fotografií a jmen.
0/0
29.8.2012 23:54
Foto

Selinux

také zajímavá zpráva
budou nám to média sypat po kouskách, aby měli čtenáře? Krádež a studium na podivné školeTvrzení tehdy nechtěl Vaněk komentovat, pouze na autora podal trestní oznámení. Nicméně zcela čisté svědomí nemá. V 80. letech během vojenské služby kradl benzín, toto provinění později v médiích potvrdil. Záznam v trestním rejstříku ale neměl, a tak ke sboru mohl nastoupit a získat i bezpečnostní prověrku.I studium jednoho z nejvýše postavených mužů ve Zlínském kraji vzbuzuje pochybnosti. Při zaměstnání u policie získal titul doktora práv na Policejní akademii v Bratislavě, což v Česku na obdobném typu školy ani není možné. Vedení akademie navíc nyní čelí obvinění z korupce a nestandardních postupů. Spolu s ním školu absolvovala ještě řada dalších vysoce postavených policistů."Byl jsem tam v devadesátém sedmém či osmém, kdy tam bylo zcela jiné vedení školy než to nynější. Dělal jsem dálkově magistra a pak jsem navazoval a dělal doktorát," uvedl k tomu již dříve Vaněk, který svůj prohřešek z vojny nevnímal jako překážku pro činnost u ochránců zákona.http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-57219690-kdo-je-policista-kvuli-kteremu-skoncil-lessy-vanek-ma-za-sebou-i-kradez-benzinu
0/0
29.8.2012 19:24
Foto

Selinux

spor mezi Lessym a Kubicem
potažmo Nečasem byl již dostatečně medializován, pohledem civila (orientujícího se na základě info z médií) bych řekl, že tohl ODSce volič neodpustí, nešetřené kauzy vadí mnoha lidem, mám kolem sebe lidi spíše pravicově smýšlející, ale víření kolem Bradáčové a kolem Lessyho sledovali i ti flegmatičtější, ono zvedat daně a přitom házet klacky pod nohy vyšetřování kauz volič jen těžko odpustí...dnešní vystoupení ředitele GIBS, Ivana  Bílka bylo dost nepřesvědčivé, jako Langrův muž, který odešel s nástupem Lessyho, po té co měl zálusk na post pol. prezidenta se musel Bílek tetelit blahem, moct shodit Lessyho, takže pro mne je to osobní vyřizování účtů, ostatně i taxikář Kubice si s vytažením Kubiceho zprávy "rovnal peříčka" a vyrovnábal osobní účty, když odcházel z postu min. vnitra Langer, na jeho velkolepý večírek údajně nedorazil téměř žádný policajt, tak byl Langer oblíben, že si ani nedplyvli úlevou ....jo Nečasi měl jsi pravdu je to "spiknutí plukovníků", ovšem ve tvé režii, socani nemají co nabídnout, ale tahle vláda taky ne
0/0
29.8.2012 19:07
Foto

Jojojo

Nečas snad ještě méně přesvědčivý
s tím překvapením, že už se to povedlo a on to skoro ani neví, než v té pohádce o Pospíšilovi. Tím spíš, když kromě Béma, který navštívil po dlouhé době svojí matičku stranu kmotrů, byl Bílek zrovna v pátek náhodou na úřadu vlády. A kromě toho, byla by to vážně banda "debilů", jak se teď říkají, kdyby podobné akce nekonzuktovali s BIS a dalšíma složkama. Takže pane premiére: dobrý pokus "Já nic, to nestraník Kubice", ale až tak hloupý snad všichni voliči nejsou. Ikdyž když jsme mohli uvěřit síťovkám a řecké hrozbě ...            
0/0
30.8.2012 1:32
Foto

Vladimir1950

Připravená akce..
Je náhodou,že : Kubice je sešvagřen s lobistou Janouškem, jeho zeť Novák je napojen na kmotry ODS, Bém jde tajně navštívit Nečase v okamžiku,kdy jde o vyšetřování DPP. Na náhody nevěřím, jde opět o mafii ODS..A to je jen to,co vyjde na veřejnost. Lessy byl nepohodlný a musel jít..pod jakoukoliv záminkou. Ale pánové z ODS a spol. mafie s.r.o.  ,jen věřím, že až skončíte,tak se půjde po vás..Boží mlýny sice melou pomalu, ale jistě..Už komunální volby můžou ukázat, co si o vás voliči myslí..Díky za článek,pane Ondráčku.
0/0
29.8.2012 17:32
Foto

J91a90r43o46s63l90a42v 19T77í94n63e70k 9919269108604

Tajně asi ne,když ho vyfotil
Blesk. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/180459/tohle-nemel-nikdo-videt-bem-sel-za-premierem-necasem.html
0/0
31.8.2012 12:52
Foto

Ctenarcp

Kubice je možná mdlejšího rozumu,
ale nesmrtelný jistě nebude. Že by nikdy neslyšel o tom, že se člověk během potemského života nemá chovat jako kurva? Prý se za takové prohřešky jezdí do pekla. Klidně tunelem od Subterry.
0/0
29.8.2012 17:16
Foto

J29i62ř62í 80K20o53p24i63s 1836147693301

Jestlipak se zase bude muset hlásit zahájení TŘ podezřelých
z korupce nadřízeným na Policejní prezídium? Ono je spíš otázka kdy to bude!
0/0
29.8.2012 15:44
Foto

Byvaly

To nebudeš muset
Tuto povinnost převzalo ETŘ. Díky němu vedoucí pupíci vědí nejen o zahájení úkonů, ale i jak to probíhá dál. Takže je hlavně potřeba svědomitě plnit své povinnosti a vše tam vkládat. Jo jo zlaté hlášení:-)
0/0
30.8.2012 4:49