14. května 2008 12:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Prostějovský soudce přišel o talár

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Soudní líčení - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soudní líčení - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

BRNO Nejvyšší soud dnes odvolal z funkce dvaašedesátiletého prostějovského soudce Antonína Wernera. Podle nadřízených zavinil průtahy v asi 40 trestních případech.

Werner stál před kárným senátem potřetí. Poslední kárnou žalobu na Wernera podal předseda brněnského krajského soudu. Soudce podle něj nevyvíjel odpovídající činnost asi v 80 soudních případech.

Nadřízení Wernera také kritizovali za svéráznou docházku na pracoviště. Werner obvinění dnes u soudu odmítl. Za kárnou žalobou byly podle něj jeho konflikty s vedením krajského i okresního soudu. "Osobně tvrdím, že to je podstata tohoto řízení," řekl.

Werner patřil ke kritikům poměrů u Okresního soudu v Prostějově. Upozorňoval na to, že vedení špatně práci dělilo a organizovalo. Proto se případy kupily.

Seznam soudců odvolaných za průtahy
2001 - Předseda senátu Krajského soudu v Brně Bohdan Serafín
2005 - Prostějovský soudce Pavel Marčík. Téhož roku mu ale Nejvyšší soud v Brně funkci vrátil a potrestal jej snížením platu o čtvrtinu na jeden rok.
2005 - Královéhradecká soudkyně Petra Hušková
2006 - Teplický soudce Jindřich Pojkar 
2007 - Soudce brněnského krajského soudu Miroslav Moltaš, který se prohřešil, když v řadě případů nevyhotovil včas rozhodnutí, a navíc si telefonoval s vězněm, který měl u sebe neoprávněně mobilní telefon.
2007 - Břeclavksý soudce Jiří Kilian, jenž čelil kárnému řízení kvůli průtahům v 51 exekučních sporech.
2008 - Soudce Obvodního soudu pro Prahu 5 Karol Kubíček. Způsobil průtahy ve více než stovce případů.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz