4. prosince 2008 18:21 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Proti tunelářům jsou Romové směšní hudlaři

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse

Ad LN 27. 11.: Nálepka Čechů jako rasistů je nesmysl

Toto je názor paní Gočové, který vyslovila v LN ve čtvrtek 27.11.
Ještě před nějakým časem bych byl ochoten na toto téma s ní diskutovat.Avšak po tom, co se stalo, a ještě děje v Janově, se tuto paní jen pokusím vyvést z omylu. Svoji zlobu, která nepopíratelně prosvítá jejími řádky obrátila nesprávným směrem,  proti Romům, kteří pobírají dávky a ještě kriminalizují slušné občany.  Děkuje paní Hajdukové, která se odvážila pozvednout prapor  boje proti Romům, teď už společně s neonacisty.
Ani jedna z obou těch dam si neuvědomuje, že Romové se chovají tržně, respektive tak, jak jim to umožňuje a usnadňuje sám zákon. Dodám, že to je chování nemorální a odsouzeníhodné, ale děje se  to v rámci zákona. A chovají se tak tržně, nebo chcete-li „přizpůsobivě“, i jiní sociálně slabí a vyloučení.
Paní Gočová by měla svoji zlobu obrátit proti členům vlády, poslancům a senátorům. Oni jsou odpovědni za legislativu. Důsledky těchto nedostatků padají na jejich hlavu.
Ještě kuriozněji působí její výlevy o nezaměstnanosti, která hrozí i mlčící většině, a o tom, jak se musí snažit toto zaměstnání zajistit, a z toho pak hradit stoupající náklady. Zdalipak paní Gočovou někdy napadlo, kolik marného úsilí musí vynaložit  i ti slušní Romové při zajištění zaměstnání, a jaké asi mají mnohonásobně  těžší postavení v zajišťování dražších životních  nákladů.
V té souvislosti se nemohu nezmínit o tunelářích. Děravá legislativa jim umožnila rozkrást národní majetek v řádech miliard a poškodit jeden každého občana této země v řádu tisíců. Bylo to daleko nemorálnější než tzv. „parazitismus“ Romů.To paní Gočové nevadí! Romové jsou jen směšní hudlaři proti tunelářům. Byli jimi jen Češi, žádný Rom mezi nimi nebyl.
Karel Holomek, předseda Společenství Romů na Moravě
  • 2Diskuse