Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Putnův homocentrismus aneb Obtěžující manifestace skrytého

Bude-li, nebo nebude literární vědec Martin C. Putna profesorem – je to skutečně to, oč tu běží?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Lvm3n

Pane Schneidere, nezamýšlel
Pane Schneidere, nezamýšlel jste se někdy nad tím, že možná nejste pouhým pozorovatelem "dekadentní Evropy," ale dost možná součástí zdroje oné dekadence? Po přečtení Vaší sbírky argumentačních lapsů, útoků na emoce a pokroucených interpretací, bych Vám o tom doporučil zauvažovat. Jaroslav Točík
0/0
20.5.2013 11:31
Foto

J39a85n 27S38c45h32n31e23i82d46e54r 3374568746146

Jsem jedno velké ucho.
Dekadentním se mi totiž zatím jeví váš příspěvek, kterým mne napadáte, aniž byste se obtěžoval cokoliv zdůvodnit.Takže prosím o předložení důkazů, že jde v mém případě o "argumentační lapsy" (pozor však, abyste jen nenapadal svobodu myslet něco jiného, než si myslíte vy - lapsus musí být objektivně zdůvodněn).Uvítal bych, kdybyste uvedl nějaký "útok na emoce" - snažil jsem se jich vyvarovat, ale možná se mi to nepovedlo (pozor jen prosím na případnou vlastní přecitlivělost).Rád bych též zauvažoval o "překroucených interpretacích", kdybyste mi k tomu poskytl podnět (musel byste ovšem jít s kůží na trh s interpretacemi svými, a též s obhajitelnou metodikou, na jejímž základě budou objektivně mé interpretace - na rozdíl od vašich - shledány pokroucenými).
0/0
20.5.2013 12:08
Foto

Alenah

přesná trefa
Plně se ztotožňuji s názory pana Schneidera, jeho projev je kultivovaný a každý názor se snaží podložit argumenty. Ve svém článku nikoho nenapadá ani se nenechal  strhnout  k tomu, aby se, jak se v našich končinách zvykem, svezl na laciné vlně antikomunistických a vulgárně interpretovaných rádoby "pravicových názorů". V našich končinách se totiž "pravice" vyznačuje zejména tím, že dokola omílá 20 let totéž, a na každého, kdo neomílá s ní, se vrhá se sprškou vulgárních nadávek, osobních útoků bez jediného argumentu.Neznám pana Putnu, ale už označení "pan" mi jde ztuha přes prsty, protože jako "pan" nevypadá ani se nechová. Zato Pan Zeman a i Pan Schneider se skutečně jako páni, resp. muži, chlapi, chovají, a také tak vypadají.Nicméně celá kauza není o panu Putnovi a jeho nároku na jmenování vysokoškolským profesorem, ale je o tom, že média vlastněná určitou skupinou lidí nepřátelských vůči prezidentu Zemanovi, usilovně hledají sebenepatrnější důvod k tomu, aby ho napadali. Putna je jim putna a posloužil jim jen jako laciná záminka.  Jde o moc jako takovou, o to, že pan Zeman by snad mohl některým lidem šlápnout na kuří oka. V tom nechutném boji o moc je pak každá záminka dobrá, homosexualita je módní, a k homosexuální orientaci se hlásí stále více dobře situovaných  jedinců, kteří mohou sponzorovat ty "správné" strany.
0/0
21.5.2013 11:32