Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Putnův homocentrismus aneb Obtěžující manifestace skrytého

Bude-li, nebo nebude literární vědec Martin C. Putna profesorem – je to skutečně to, oč tu běží?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Vladimir1950

Lapidárně
O sporu Zenama vs. Putna už se toho napsalo dost. Nejhezčí je na tom, že všichni "intelektuálové" vč." knýžete" nadávají svorně Zemanovi a zastávají se namyšleného, sebestředného Putny. Zcela je opomíjen fakt, že při své účasti na Prague Pride urazil všechny katolíky tím svým transparentem..tím urazil i mne. Jak může potom takovýhle homofob být profesorem? Naprosto mu chybí morální kredit. Vždyť urazil velkou masu lidí, kteří mu nic neudělali.V podstatě nabádá k nenávisti k jedné skupině lidí. Je to morální, zákonné? Tak si profesora nepředstavuji, měl by být homogenní ve věech směrech, což pan Putna rozhodně není.Pozn.:Jiná sexuální orientace mi nevadí, ale nemusí být představována např. katolíkům jako rovnocenná partnerství žena-muž..
0/0
20.5.2013 12:58
Foto

Martins

Tak tak...
Nadávat na katolíky a křesťany obecně se totiž v demokratické západní společnosti zcela jednoznačně smí. Je to přece součást svobody projevu, ne-li přímo svobody vyznání. Však i Sch. a Kalousek byli přistiženi, jak používají slovo "černop*delník" a vyvolalo to nějaké protesty? Samozřejmě, kdyby se nějaké obdobně vulgární slovo užilo na adresu homosexuálů byla by to homofobie (mám s tímhle slovem problém, neb homofob je jaksi obsahově ten, kdo nemá rád lidi "homo", ne?). Tam už zase tedy prrrr, neb tady žádná svoboda slova neplatí, tady je nutná tzv. tolerance. Odůvodněno je to tím, že zatímco křesťanská víra je osobní postoj, jehož se lze zbavit a tudíž je možné jeho nositele napadat za to, že tento postoj mají, tak homosexualita je vrozená, takže se jí zbavit nelze a tudíž i jakékoliv napadání je naprosto nepřijatelné. Co na tom, že někdo si třeba bláhově myslí, že má ústavní právo mít svůj názor a nebýt kvůli němu urážen...
0/0
20.5.2013 13:01
Foto

Vladimir1950

Je to tak
Navíc se mi hrozně líbí, jak o "černopr..lnících" hanlivě mluví Kalousek, když k nim kdysi sám patřil. Tady vidíme na jeho příkladě tu "politickou kulturu" v plné nahotě..Peníze holt nesmrdí..Non solet..
0/0
20.5.2013 14:59