Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Radikální návrh: Snížit českou závislost na fosilních palivech o 80 procent

Autoři návrhu – Hnutí Duha a Ekologický právní servis – se inspirovali ambiciózními zákony ve Velké Británii či Rakousku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

L13a72d79i98s83l49a49v 86N30o10v57á20k 2717243564563

SPAMER Josef Novák už zase hlásá BLUDY
Kolik procent instalovaného výkonu dodává sluneční FTVe "spolehlivě od nevidim so nevidim"? 10% je celoroční průměr...  :-)
0/0
1.6.2013 10:36
Foto

L50a43d98i12s91l61a79v 64N95o32v36á13k 2467793754813

Česko bez slunce? Zatím je to pro nás katastrofa, bědují... :-)
Česko bez slunce? Zatím je to pro nás katastrofa, bědují solární baroniParadoxem je, že čím míň svítí slunce, tím menší škody českému hospodářství z provozování slunečních elektráren vznikají. Nemusíme za nesmyslně drahou elektřinu platit obrovské částky!Navíc je zřejmé, jak silně jsou "OZE" a fotovoltaika závislé na počasí a vyniká tak i hloubka nesmyslnosti opatření zavést státní podporu na budování a výkup elektřiny z "OZE" za neuvěřitelně výhodné ceny (pro majitele či provozovatele "OZE")  i podmínek výkupu veškerého vyrobeného množství energie do veřejné rozvodné sítě. O tom, že by na dodávkách z OZE mělo být hospodářství závislé, lze uvažovat snad jen jako o cílené hospodářské sabotáži zelených magorů v čele s Greenpeace. P.S.: ČEZ jako firma ovládaná státem se v roce 2006 (za Paroubkovy vlády) musela zavázat proinvestovat 30 miliard Kč do nesmyslných OZE. Proto je také velkým vlastníkem fotovoltaických nesmyslů.... a tedy i příjemcem státní podpory. :-)Tak to chodí u nás, v Kocourkově.
0/0
1.6.2013 10:29
Foto

Vlakno

Takže chcete jednu dotaci
Takže chcete jednu dotaci přebíjet ještě větší???Když je to tak lákavá příležitost, tak si to postavte za své a netahejte další peníze z našich kapes, vy komunisto (zloději)!
0/0
1.6.2013 9:50
Foto

Vlakno

Uhlím a OZE.
Uhlím a OZE.
0/0
1.6.2013 9:43
Foto

Josef Novak

Cela ta evropska /svetova/
Cela ta evropska /svetova/ kokotina s humbukem kolem obnovitelnych zdroju vznikla kdysi pohadkami o narustu teplot vinou CO2. Od toho okamziku zacala lobby prosazovat nadiktovany socialisticky evropsky magorismus o biobenzinu a bionafte! Pokracovalo to biomasou a fotovoltaikou. Aby se nekdo nemylil, nekritizuji technologie fotovoltaiky a biomasy, maji sve opodstatneni, kritizuji byrokraticky pristup zlocincu ve vladach, parlamentech a hlavne v Bruselu!! Nektere zeme maji vice predpokladu pro pro obnovitelne zdroje od vody, vetru, slunce nebo biomasy. Tady jse spis o to jak kombinovat soucasne technologie s potrebami a rozvojem spolecnosti. Ja prosazuji treba fotovoltaiku na strechach budov nebo max pro vyrobu vodiku atd. vitr se uplani jen nekde a je to problem s rozvodnou siti, biomasa je vhodna tam kde je soucast zemedelske nebo lesni cinnosti atd. Ale napred je nutno mit plan rozvoje a strategie a decentralizace energetiky, ktera nepodleha tlaku lobystickych skupin viz JE. Protoze cela nase zeme je postavena take na slouceninach uhliku, nelze nas zivot proste vyloucit z techto vazeb, je to cele zpolitizovane a nesmyslne zavadet jednostrane kroky k vedouci k pofidernimu omezovani takove cinnosti. pokud by politici amatersky nezasahovali do ekonomiky, trh si najde sve misto. V kazdem pripade je nesmyslne do budoucna stavet velke energeticke  centralizovane zdroje jako je JE a pod. drahe, nebezpecne, s vysokymi ztratami v siti a velmi zranitelne . Oni by se vlastne vubec nestavely, pokud by nemeli bezprecedentni dotace statu v takove vysi, kam se na ne ani vsechna OZE nedostanou!S ohledem na zdroje se v cesku zatim neobejdeme bez uhli, plynu a ropy. Nejvhodnejsi , ekonomicky, stavebne a provozne jsou paroplynove elektrarny a kogenerace, k tomu se muzou pouzivat vodni, slunecni a vetrne zdroje
0/0
1.6.2013 8:24
Foto

Josef Novak

Hluboky omyl kočičko! Má
Hluboky omyl kočičko! Má FTVe  má sice výkon o něco snížený a nedosahuje špiček jako při přímém osvitu Sluncem, ale difuzní světlo je spolehlivým zdrojem od nevidím do nevidím"
0/0
1.6.2013 8:08
Foto

Hochu,
já právě něco o řízení podniku, obchodování a technice něco vím. Přes 20 let se věnuji oboru elektro, na který mám diplom a projektům obchodně-technickým. Ale pochybuji, že Vy máte jakoukoliv praxi v jakémkoliv technickém oboru. Nikdy v životě jsem nepotkal zeleného s technickým VŠ vzděláním. Vždycky to byli odborníci vzdělaní humanitně bez jakýchkoliv technických znalostí nebo znalostí fyziky a matematiky a ekonomie už vůbec ne. Nakonec články s. Charváta pouze potvrzují má slova.Tím ale netvrdím, že všichni s humanitním vzděláním jsou automaticky zelení idioti. Ale absolventi VUMLu přestěhovaného na FFUK rozhodně.
0/0
31.5.2013 19:55
Foto

Čtete to vůbec po sobě?
Z toho co jste vyplodil plyne, že  proces byl zahájen a zároveň urychlen (což se událo v různých časech), jedinou událostí jenž se odehrála v jednom časovém okamžiku. Mimo tento logický nonsens jste samozřejmě naprosto vedle i fakticky. Němci (tedy politická reprezentace) zahájili útlum JE proto, že se domnívali, že tzv. oze budou JE sto nahradit, což bylo a je a ještě dlouho bude naprosto mimo mísu. Dnes němci předpokládají, že budou elektřinu vyrábět spalováním uhlí ještě i v roce 2050. A je jasné, že to není žádné překlenutí, to je regulérní nahrazení jádra uhlím, protože toho tzv. oze přes biliony, které do tohoto kanálu tečou,  nejsou schopny. Závěrem je jednoznačný Jádro je díky oze nahrazováno uhlím.
0/0
31.5.2013 19:46
Foto

Smířím se s ledasčím ale nikoli
s ničím nepodloženými bláboly  ekonomického analfabeta, jakým zřejmě jste. Uniká vám totiž evidentní skutečnost, že pokud je mrtvé jádro, protože jeho návratnost je na hraně tak stejně mrtvé jsou i paroplynové elektrárny, protože ty se se dnes v eu nejen že nevyplatí stavět, ty se dokonce nevyplatí ani provozovat, přes to jak moderní a účinné jsou a  přes klesající cenu plynu. Realita je taková, že dnes se v eu nevyplatí investovat do ničeho co není dotováno. Což je ovšem naprosto zvrácený a dlouhodobě neudržitelný stav. Nevyhnutelné zrušení a rostoucí spotřeba elektřiny spojená e elektrifikací osobní dopravy  samozřejmě povede k tomu, že investice do JE se stanou lákavou příležitostí. Co se týče daňových poplatníků tak ti by především ocenili zrušení bilionových tunelů na dotace do tzv. oze.
0/0
31.5.2013 19:44
Foto

Je to v podstatě sabotážní činnost
Anglie tímto způsobem přišla o průmysl a lidé o práci. Teď se asi kvalifikovaní dělníci ze zlikvidovaných strojírenských podniků a odvezených do Číny budou přeškolovat na lepiče polystyrénu na fasády.Plně s Vámi souhlasím.Zde pro vlákno:http://ekonom.ihned.cz/c1-56521150-velka-prumyslova-revoluce-model-2012vlákno, Vaše stupidní plky lidi neuživí.
0/0
31.5.2013 19:32
Foto

Vlakno

JE v Německu nejsou
JE v Německu nejsou odstavovány kvůli OZE, ale Fukušimě, což celý proces zásadně urychlilo. Německo do OZE zásadně investuje a zvyšuje jeho podíl a uhlí má překlenout toto přechodné období po odstavení JE. Může se vám to nelíbit, ale Němci asi vědí proč se tak rozhodli. Asi proto, že jejich JE jsou poměrně staré, mají jich docela dost a bojí se i té malé pravděpodobnosti havárie.
0/0
31.5.2013 17:44
Foto

Vlakno

Asi trochu podceňujete srůst
Asi trochu podceňujete srůst ČEZu s celou českou politickou scénou, ČEZ mimochodem je hlavní sponzor parlamentních stran. Ale když se ho tak chcete zastávat a věřit v jeho čisté úmysly...Co je to "zhroucený trh" s energiemi? Prostě se smiřte s tím, že jádro je bez dotací mrtvé, v současnosti žádný soukromník do JE neinvestuje. Pokud chcete ČEZu garantovat úvěry na výstavbu a výkupní cenu elektřiny na 40 let dopředu, která je trojnásobná oproti současné na trhu, tak to klidně udělejte, ale za své - založte si třeba nadaci a složte se na to. Nenuťte do toho ale daňové poplatníky, jinak jste jen další socialista, kvůli kterým tato země krvácí.
0/0
31.5.2013 17:41
Foto

Tohle mě pobavilo.
Argumenty vám došly tak jste se rozhodl, že je čas použít tu stupidní o tupě neoriginální repliku a přirovna oponenta k ovci. Zároveň se domníváte, že tak vyjádříte, že vy ovce nejste. Ovšem jste na omylu, jediné co tím vyjádříte, je  váš nedostatek invence a to, že jste zastáncem názoru, že kdo nebečí s námi, bečí proti nám.
0/0
31.5.2013 16:39
Foto

Fotovoltaický tunel je nápad německého tělocvikáře
a poslance za zelené v jedné osobě. Dílo je to bursíkovo, který ten zelený nápad od zmíněného tělocvikáře coby poradce ministra žp opsal a vládních stran, které jej v roce 2005 prosadili do našeho právního řádu. Házet tuhle špínu na ČEZ, který se jen přizpůsobil idiotské realitě nastolené ksčssd je kravina.Úvahy o garantovaných výkupních cenách pro jádro jsou důsledkem zhroucení trhu s energiemi v EU, způsobené tím, že podobné tunely jako v ČR se odehrávají v řadě dalších zemí a hlavně v Německu.
0/0
31.5.2013 16:20
Foto

Vy v tom máte hokej.
Jaderné elektrárny jsou v Německu odstavovány mimo jiné z toho důvodu, že bylo rozhodnuto nahradit jejich výkon výrobou elektřiny z tzv. oze. Což se ovšem vzápětí ukázalo jako nereálná magořina s katastrofálními ekonomickými dopady, takže bylo nutno začít mohutně investovat do elektráren na uhlí.Ergo nárůst výroby elektřiny z fosilních paliv v Německu souvisí s tzv. oze.Vím, že zeleným mnohá fakta a souvislosti unikají, ať už záměrně nebo díky tomu, že jejich mentální kapacita je z velké části zatížená ideologií, takže jsem si dovolil je doplnit.
0/0
31.5.2013 16:10
Foto

Vlakno

"Tisíce" odborníků, kteří
"Tisíce" odborníků, kteří dohlížejí na provoz elektráren, ovšem o investicích rozhoduje management (a politici). Asi moc netušíte, jak se podniky řídí. Bursík je možná zločinec, to ovšem neznamená, že ostatní nejsou. Bohužel ovcím jako jste vy lze namluvit cokoliv.Obecně jsem proti dotacím, ale pro uhlíkovou daň, tedy zápočtu externalit. A hlavně jsem proti garancím daňových poplatníků za výkupní ceny z JE Temelín.
0/0
31.5.2013 16:10
Foto

Jako vtip dobrý,
realita je však úplně jinde.Jedinou možnosti jak výrazně snížit spotřebu fosilních paliv nejsou zelenou ideolgií motivované regulace a zákony, nýbrž investice do v současnosti jediného vážného konkurenta uhlí, plynu a ropy což je jaderná energie.  Důležitým faktorem je také rozvoj nových technologií v hlavně v oblasti akumulace elektrické energie.Kam vedly a vedou nápady zelených na regulace, které byly prosazeny do právního řádu, jasně ukazuje nejen český tunel století označovaný jako zákon č. 180/2005 Sb.  ale také situace v Německu, Španělsku, Dánsku, Bulharsku....Pokud bych měl parafrázovat část toho ideologického blábolu pak nápady zelených vedou k:vyšším účtům za energii – ověřeno praxí,slabší ekonomice – odliv energeticky náročné výroby na východ, ztráta konkurenceschopnosti zbylé výroby, útlum investic z důvodu vysokých nákladů na energie, vyšší inflace, vyšší nezaměstnanost, pomalejší růst HDP,větší náklady pro podniky – viz výše, z toho plynoucí ztráta konkurenceschopnosti včetně dalších výše uvedených důsledků,větší závislost na dovozu paliv – viz antijaderné a oze prosazující německo jenž masivně investuje do elektráren na uhlí a zvyšuje dovoz fosilních paliv, viz dánsko a další země odmítající jádro, jenž jsou závisle především na fosilních palivech, případně dovozu elektřiny,znečištěnější vzduch – díky vysokým cenám energií firmy omezují investice, a to včetně investic do čistších technologií, domácnosti přecházejí z ušlechtilých na nekvalitní paliva.
0/0
31.5.2013 15:54
Foto

Naučte se číst
Já psal o odbornících a ne o managementu. To jsou stejní blbouni jako Vy.Nakonec fotovoltaika vznikla na základě Bursíkova zeleného manifestu, z kterého cituji výše. Takže je průkazné, že Bursík je zločinec. A tancoval s Topolánkem, nemáte paměť?
0/0
31.5.2013 15:53
Foto

Vlakno

Rozum do hrsti, to opravdu
Rozum do hrsti, to opravdu věříte v čisté úmysly managementu ČEZu po tom co tu všechno udělal? Fotovoltaický tunel je z velké části jejich dílo. A Temelín má být další - chtějí po státu (po nás) garantované výkupní ceny na desítky let dopředu - ať si to postaví, ale na vlastní náklady, bez žádných garancí od daňových poplatníků. Tisíce skutečných specialistů? Zbuďte se člověče, tohle jsou kupecké počty! "zločinci využívají energetiku k okrádání občanů"A to je přesně případ polostátního ČEZu!
0/0
31.5.2013 15:49
Foto

Nemusíte se exponovat, šašku
Najednou Vám je dobrej nenáviděný ČEZ. ČEZ je polostátní firma, kde pracují tisíce skutečných specialistů a ne zelených idiotů, jako jste Vy. Chybou je pouze to, že zločinci využívají energetiku k okrádání občanů. Ale je mi úplně jedno, je-li zločinec zelený rudý, fialový nebo oranžový. Až budete produkovat ty nesmysly na vlastní náklady a dokážete je prodat se ziskem bez diktátu občanům, neřeknu ani půl slova. Ale do doby, než přestanete okrádat občany a ničit lide životy, budu na zelené kretény takový jaký jsem.
0/0
31.5.2013 15:41
Foto

Vlakno

Máte v tom hokej
Nárůst výroby energie z fosilních paliv v Německu nesouvisí s OZE, ale s odstavením jaderných elektráren. Vím, že fakta někdy nehrají roli, ale přece jen jsem si dovolil...
0/0
31.5.2013 15:29
Foto

Vlakno

zfanatizovaný idiot budete spíše vy
Jestli jste si nevšiml, ČEZ plánuje taky na desítky let dopředu, Nečas mluví o "dlouhodobé energetické bezpečnosti"... takže plánují všichni a je to normální. OZE jsou vhodné především jako lokální zdroj, takové solární kolektory ušetří hodně energie (i fosilní).
0/0
31.5.2013 15:23
Foto

Vy jste asi upadl z třešně
Plán na několik dalších desítek let. Vy musíte být absolutní ekonomický negramot. Je sice možné, že v Británii za deset let nikdo nebude používat fosilní palivaa plán bude splněn. Ale bude to tím, že tam nikdo nebude žít. Britové chcípnou hladem a cíl zelených magorů - zničení lidské populace - bude naplněno.A ještě Vám doplním jednu důležitou informaci: komunisté nedokázali naplánovat natož naplnit hospodářské cíle jediné pětiletky - to prostě v socialismu nejde- na modernizaci a vylepšování technologií potřebuje zdroje. To se nedá udělat tím, že něco bouchnete na papír a natisknete virtuální peníze. Nejdříve musíte mít systém, ve kterém reálně funguje ekonomika.Jak skvěle plánuje EU, to vidíte kolem sebe. Vy nemůžete být normální člověk ale fanatik. Žádný fanatik štěstí a spokojenost lidem ještě nepřinesl. Ale to asi není Vaším cílem. A jestli budete těmi svými kravinami otravovat lidi tak, jak to děláte a oni nebudou mít co do huby, tak si původce marasmu najdou. Tomu věřte. A pak teprve začne tanec."Martin Mikeska - energetický expert"V Hnutí DUHA vede šestičlenný tým zabývající se prosazováním čistější energetiky a moderní ekonomiky. Především se zaměřuje na obnovitelné zdroje, energetickou efektivitu a zelená pracovní místa. Stojí za iniciativou Velká výzva, která prosazuje nový zákon, jenž závazně stanoví, že Česko bude snižovat závislost na drahých fosilních palivech. Ještě než nastoupil do národní kanceláře Hnutí DUHA, pracoval jako překladatel a konzultant při rozvojové spolupráci. Má zálibu v pořádání bazarů pro své kolegy – prostředky, které touto činností nastřádá, pak podporuje například psí útulky nebo tradiční řemesla v Turkmenistánu. "Proč, soudruhu Mikesko, ničíte tradiční život v Evropě?http://www.hnutiduha.cz/sites/default/files/publikace/typo3/chytra_energie.pdf - strana 3 - jakobych si to do hajzlu nemyslel? Jochochó! Cituji z chytré knihy:Elektrickou energii lze zatím skladovat pouze dvěma způsoby: vmalém množství v bateriích a ve velkém v přečerpávacích vodních elektrárnách, které v době nízké spotřeby využívají elektřinu zjiného zdroje k pumpování vody do výše položené nádržea během špičky s ní pohánějí turbínu.Ale vznikají další pozoruhodné technické koncepty, které by umožnily de facto skladovat elektřinu, a tak se vypořádat s nestálou výrobou větrnýcha solárních zdrojů. Energetický koncern RWE spolu s General Electric přišel s nápadem spojit větrnou turbínu s elektrárnou poháněnou stlačeným vzduchem. Při přebytku elektrické energie zvětru bude zařízení stlačovat vzduch do podzemních zásobníkůa za bezvětří pak pohánět turbínu (více na str. 57). Důležitým řešením jsou také elektromobily, jejichž baterie budou sloužit jako sklad elektřiny. Vdobě, kdy jsou zaparkované a připojené k nabíjení, mohouvracet uloženou energii do sítě.Laik žasne, odborník se diví!!!! :-) :-) :-) To je soda! Jedno nelze kolegům z GE upřít: nejlepším zákazníkem je zfanatizovaný idiot. Doporučuji přečíst každému. Až z této knížky člověk doopravdy pochopí, s jakými kretény máme co činit. Hitler byl malinkatým snílkem ve srovnání s cíly těchto idiotů. Hrůza.
0/0
31.5.2013 15:21
Foto

Líbí se mi tato část
"Pro prvních pět let přijala vláda řadu souvisejících programů a zákonů: zejména masivní program na podporu zateplování, dotační pobídky na nákup tepelných čerpadel nebo elektromobilů, normy pro minimální požadovanou energetickou náročnost budov nebo zdanění skládkování."Kde se vezmou ty peníze na "dotační pobídky?" EU bude mít za chvilku 25% nezaměstnanost. Co to znamená v lidském jazyce? V lidském jazyce to znamená, že čtvrtina lidí v Evropě nemá práci, nemá do čeho píchnout, nemá si jak vydělat, nemůže být přínosem pro společnost. 25% = čtvrtina práceschopného obyvatelstva nemá práci. Ale má blahobyt: Řekové, Španělé, Portugalci, Kypřané budou dostávat dotační podporu na zateplení domů a budov, na podporu inteligentního bydlení, aby žili stylem jako Němci. Co na tom, že to nepotřebují? Potřebují to Francouzi a Němci, resp, francouzské a německé chemičky, které chrlí polystyren a jiné zateplovací sračky. Řek nebude moct mít svůj kamený dům, zapálit si krb, jelikož zelení kokoti ho obviní z produkce "škodlivého CO2".Není daleko doba, kdy zelení budou velmi blízko přírodě spojeni s ní provazy. Jaké si račte vybrat? Umělé nebo z přírodního materiálu?
0/0
31.5.2013 14:29
Foto

L55a85d55i82s42l97a20v 90N44o90v60á73k 2157813194453

Další negramotný zelený hlupák....
Ani kdybyste ten goebbelsovský nesmysl vložil 10x!
0/0
31.5.2013 13:35
Foto

Karel1

Jako komická vložka velmi dobré
Jak dlouho ještě necháme tyto zelené pol-potovce, neznající základní fyzikální, technologické, ekonomické a nakonec ani ekologické skutečnosti, aby ovlivňovali veřejný prostor svými totálními lžemi a dezinformacemi ?Vždyť je to naprostá snůška nesmyslů. Nikde to nefunguje, výsledkem je ekonomická katastrofa, zbytečné zadlužení a rozvrat společnosti (zatím z posledních sil krytý dluhem). Například Němci zavedením bláznivých OZE akorát zvedli spalování uhlí o skoro 10%. Ani ty své nesmyslné cíle se sodovkovým plynem neplní.Pokud je pravda, že levicové politické strany ČSSD, TOP09, ... touží podobnou šílenost prosazovat, jsou absolutně nevolitelné. A pokud by se něco podobného do parlamentu dostalo, modlím se, aby na ně spadnul meteorit nebo tam multi-kulti náboženství míru dalo dalo pořádnou bombu.Prosím tímto redakci, aby byla uvážlivější při publikování článků, případně tam v záhlaví zmínila varování, že se jedná o zelenou propagandu. 
0/0
31.5.2013 13:29
Foto

Martin Mikeska

Británie jakž takž plní, ale hlavně - pomáhá ekonomice
Dovolte stručnou poznámku k článku:Snížení spotřeby fosilních paliv v období 2008 až 2011bylo v Británii o asi 12 %, což cíle zákona zcela naplňuje. Část poklesu byla sice způsobena ekonomickou recesí a také mírnou zimou 2010/2011, důležitější ovšem je, že závazné cíle byly dostatečně motivační pro vládu a další orgány veřejné správy, a opatření ke snížení závislosti na fosilních palivech byla přijata. Zákonem řízená nezávislá instituce navíc propočítala, že se přijatá opatření projeví snížením závislosti na fosilních palivech v dalším období, i když pomine recese. Zákon je úspěšný v tom, že jasně definuje pravidla pro dalších několik desítek let. Neříká, že snižování závislosti na fosilních palivech/emisí se má dít tou či tou technologií. V tom nechává volné ruce každé další vládě. Vlády budou mít na výběr například ze zateplování, podpory čistých domácích zdrojů energie nebo mohou postavit nové atomové elektrárny. Fór je ten, že první ze zmíněných je pro státní kasu plusové již teď, druhé bude výhodné již za pár let a třetí by na řadu mělo přijít, až bude výhodné nebo státní zájem tak vysoký, že ty peníze do toho prostě dá i přes vysokou cenu.  To se ukazuje, že funguje v Británii výborně. A tak by to mělo být i v ČR. Martin Mikeska, Hnutí DUHA  
0/0
31.5.2013 13:29
Foto

Vlakno

ZZE
ZZE = uhlí jednou dojde (už v podstatě došlo).
0/0
31.5.2013 13:26
Foto

Správný směr argumentace
Máte pravdu. Další věcí je, jakým způsobem je "biomasa" připravována ke spálení, v jakých zařízeních se bude spalovat, jaké dodatečné náklady na dopravu (auta budou jezdit na dřevoplyn?), na budování nových technologií bude nutné připočítat. Co skladování, prašnost při manipulaci atd.? nemluvě o výhřevnosti, jak jste správně podotkl.Vždycky mne jímá hrůzá z blbů, kteří chtějí poroučet větru a dešti.A to se tady nedávno autor oháněl analýzou soudruhů z NDR. Zvedá se mi z Charváta jako obvykle žaludek. Jdu zvracet.
0/0
31.5.2013 13:04
Foto

L90a62d60i46s52l43a59v 11N98o16v86á30k 2447283314623

Zákon má rozhýbat celou ekonomiku ... ?!
Od ekonomicky negramotného Charváta hlásajícího na České pozici propagandu Greenpeace lze očekávat už jen vyšší a vyšší dávky nesmyslů, které nám bude papouškovat z centrály. Stačí se podívat na historii působení Martina Bursíka a Zelených v politice ČR po roce 1990... Vyvrcholením jejich aktivit ruku v ruce s blbostí levicových poslanců je zákon 180/2005 Sb. v podobě, v níž byl Bursíkem navržen, ČSSD a levicí v parlamentu prosazen do praxe. Historicky největší a nejnesmyslnější TUNEL  na kapsy daňových poplatníků v historii českého státu!Uvěřit blbosti, že nějaký výplod zelených magorů může "rozhýbat ekonomiku", může jen naprostý blázen. A Jan Charvát z České Pozice. Podobné nesmysly vedou jen k dodatečnému (statistikou neregistrovanému) zdanění občanů (viz ceny energií a elektřiny z "OZE" vyplácené Bursíkově "OZE" mafii, jíž teď předsedá) a prohloubení ekonomické recese, protože peníze nuceně vyplacené "OZE" mafii samozřejmě chybí jinde.Zelené magory jako Charvát je především nutno nahnat do škol a natlouct jim do hlav obyčejné kupecké počty a něco málo ze základů fyziky. Pustit je k návrhům zákonů, které pak hloupá levice většinou hlasů prosadí - viz ČSSD v EUroparlamentu a její hlasování - je zřejmou národní ekonomickou sebevraždou: EVROPA: 45 % OZE!O nejasné budoucnosti EU coby nástroje k prosazování blbostí na úkor svobody občanů a obyčejného selského rozumu ani nemluvě. 
0/0
31.5.2013 13:02