15. listopadu 2007 14:11 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Ralph Myerz a spol. opět v Praze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Členové kapely Ralph Myerz and the Jack Herren Band. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Členové kapely Ralph Myerz and the Jack Herren Band. | foto: Reprofoto

PRAHA Norští Ralph Myerz & The Jack Herren Band se vracejí do Čech. Vystoupením progresivního hudebního tria, které balancuje na hraně elektroniky, taneční hudby, rocku a dalších žánrů zahájí Palác Akropolis projekt s názvem Midnight Sun Sessions.

V několika dalších uměleckých představeních, která nabídnou severskou atmosféru v podobě divadelní, koncertní i filmové, se objeví i o něco slavnější fisnké skupiny Koop a Múm. Nicméně Ralph Myerz & The Jack Herren Band si už kus své slávy na mezinárodní hudební scéně utrhli a jejich hity patří také do repertoáru českých alternativních rádií.

Jde o trio hudebníků, kteří bez výčitek brakují odkaz dřevního jazzu a funku do podoby moderního downtempa. Jestli je prý napsání chytlavé popové písničky tím vůbec nejtěžším úkolem, Ralph Myerz a spol. to zvládají máchnutím levé ruky.

Jejich desky sbírají v Norsku výroční alternativní ceny, ale sláva kapely se šíří po celém světě hlavně šeptandou o skvělých koncertech. Zatímco na deskách jsou přísně decentní, na živo v sestavě s dvěma perkusionisty, kytaristou a DJem ztratí všechny zábrany a své posluchače dopují taneční energií. Jejich koncertním vzorem jsou prý Kiss nebo AC/DC a pódium zásadně neopouští dříve, než ze sebe nevydají poslední zbytky sil. Vše je záležitost tréninku, velkou většinu z posledních čtyřech let strávili na koncertní šňůře, včetně legendární Glastonbury a předskakování pro Davida Bowieho.

Ukázky z tvorby:
-myspace.com

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz