Real bude s Lyonem odvracet krach

PRAHA Hrozivé déja vu straší fotbalisty Realu Madrid před dnešní odvetou osmifinále Ligy mistrů s Lyonem. Loni „Bílý balet“ právě s francouzským rivalem vypadl ve stejné fázi soutěže, a kdyby Real nyní zopakoval podobný kolaps, loučil by se s nejlepší evropskou klubovou soutěží v prvním kole play off už posedmé za sebou.

Královský klub si ale z Lyonu přivezl nadějnou remízu 1:1 a věří, že i s pomocí trenérského mága Josého Mourinha projde do čtvrtfinále.

Ve druhém zápase nechce připustit žádné větší komplikace Chelsea s Petrem Čechem v brance. „Modří“ budou doma proti FC Kodaň hájit výhru 2:0 z prvního utkání a o odvetu přijde kvůli žlutým kartám obránce dánského týmu Zdeněk Pospěch.

„Čeká nás těžký zápas“ Lyon si už loni dokázal, že vysoce favorizovaný Real dokáže udolat. Je to přesně rok, kdy francouzský celek v odvetě osmifinále šokoval svého rivala v 75. minutě vyrovnávací brankou Miralema Pjaniče, která Olympique posunula do další fáze. Lyon si navíc proti Realu hýčká skvělou bilanci ve vzájemných zápasech: v předchozích sedmi duelech Olympique nikdy nepoznal hořkost prohry.

„Je jasné, že nás čeká těžký zápas a musíme být v top formě, abychom to zvládli,“ řekl Mourinho. Ten sní o tom, že Real dovede na trůn v Lize mistrů stejně jako loni milánský Inter, a Madridští tak proti Lyonu spřádají velké plány na odvetu. Spoléhají při tom i na bývalou lyonskou ofenzivní hvězdu Karima Benzemu. Francouzský reprezentant už v prvním zápase Realu pomohl gólem pouhou minutu poté, co přišel na hřiště. „Je lepší než kdy jindy, zvládne věci, jaké dřív ne,“ pochvaloval si Mourinho.

Hráči Lyonu míří na stadion Santiaga Bernabeua plni sebevědomí a odhodlání. Teď jim nahrává i to, že se po zranění do hry vracejí klíčový útočník Lisandro López a bek Aly Cissokho.

Program (začátky ve 20.45): Real Madrid - Lyon (ČT4), první zápas 1:1. Chelsea -FC Kodaň (Nova Sport), první zápas 2:0.