Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Rekordní bitka v extralize: 439 trestných minut

ZLÍN Takovou řež extraliga snad ještě nezažila. Ve včerejším zápase Zlína se Spartou, který domácí vyhráli 4:1, padl historický rekord soutěže v počtu trestných minut, jichž sudí udělili celkem 439.

Po sérii hromadných bitek skončil zápas předčasně celkem pro čtrnáct hokejistů, trest do konce utkání dostalo po sedmi hráčích z obou týmů. Sčítání trestných minut trvalo tak dlouho, že byl oficiální zápis hotový až hodinu po zápase.

„Je to ostuda pro český hokej. Jako hráč i jako trenér jsem nic podobného nezažil a myslel jsem, že ani nezažiju,“ nestačil se divit trenér Sparty Miloš Holaň.

Emoce vřely už od 15. minuty po situaci, která se odehrála v obranném pásmu Sparty. Vlach fauloval Hromase a poté se strhla bitka mezi Hrdelem a Sivákem, do které se zapojili ještě další hráči. Rozhodčí udělili celkem 31 trestných minut a Hrdel odešel předčasně pod sprchy.

„Je škoda, že se to tak zvrhlo, lidi chtějí chodit na hokej. Hosté byli možná podráždění, že rychle prohrávali,“ zlobil se kouč Zlína Zdeněk Venera.

Emoce ovládaly hru i v dalších třetinách. Trestná lavice byla nejvytěžovanějším místem stadionu a rozhodčí rozdávali tresty jak na běžícím pásu. Pohled na led evokoval spíš špatnou grotesku než kvalitní hokej. Na ten ostatně došlo až v posledních minutách zápasu.