Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

To nejlepší z archivu Lidovek. Vánoční služby v televizi byly docela prestižní, vzpomínal hlasatel Hemala

Alexander Hemala | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala před třemi lety zavzpomínal na sváteční služby v Československé televizi. „Pro mladé jsem retro,“ glosoval tehdy svou neutuchající popularitu.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Jako televizní hlasatel působil od poloviny 70. let až do roku 2005. I když už od zrušení Uváděcího oddělení České televize uplynulo třináct let, se svou bývalou profesí je Alexander Hemala spojovaný pořád. Stále vystupuje jako moderátor, má svůj rozhlasový pořad, ale rád kývne i na nabídky, které k profesi televizních hlasatelů přistupují s nadsázkou a ironií. Uváděl třeba koncerty kapely Nightwork, nahrál uvítací spoty do kin, objevil se v reklamě na počítačovou hru anebo moderoval internetový satirický pořad Branky Body Kokoti. 

Že je stále populární a poznává jej i nejmladší generace, se potvrdilo i během našeho rozhovoru, kdy si od vedlejšího stolu v kavárně přišel mladík pro společnou fotografii na mobil. Alexander Hemala vyhověl rád. „Vždyť tenhle mládenec si nějaké televizní hlasatele nemůže vůbec pamatovat, ten sleduje maximálně pořady na internetu. O to víc mě to těší,“ komentoval to televizní matador.

Scházíme se v Dejvicích, kde jste vyrůstal. Jaké jste tu prožil dětství?
Přestěhovali jsme se sem z Moravy, když mi bylo devět, to už jsem byl větší. Než jsem zapadl mezi Dejvičáky, chvíli to trvalo a úplně snadné to nebylo. Přišel jsem do třídy a prohlásil: „Já su Saša Hemala.“ A bylo vymalováno. Bydleli jsme v hereckém domě ve Velvarské ulici, kam se nastěhovala řada dětí v mém věku. Kromě mě a bráchy třeba kluci Jaroslavy Adamové, kluci Hálovi, jezdil tam syn Hany Hegerové Matouš. Všichni jsme byli přistěhovalci a Dejvičáci na nás koukali trochu skrz prsty. Takže jsme utvořili vlastní partu.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...