Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Pracovat na Vysočině bylo jako vzít herce na tábor, říká o natáčení seriálu Odznak Vysočina režisér Andy Fehu

Andy Fehu | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Režisér a představitel současné mladé filmařské generace Andy Fehu o tom, proč dnes tolik táhnou krimi a televizní seriály, proč se nemusíme stydět za české filmy a jaké to je, být s herci „jako na táboře“.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

Každý čtvrtek teď běží v hlavním vysílacím čase na TV Nova detektivní seriál Odznak Vysočina. Spolurežíroval ho filmař známý pod pseudonymem Andy Fehu, který spolu s herci Martinem Hofmannem, Michalem Suchánkem, Monikou Hilmerovou, Simonou Zmrzlou a dalšími strávil několik týdnů natáčení uprostřed Vysočiny, kde se příběh odehrává.

Jeho cesta k projektu pro celostátní televizi byla dlouhá. Filmový svět je dravý a neobstojí v něm každý. Mladému režisérovi se to ale daří. Má za sebou přes dvacet snímků, z nichž ten poslední z youtuberského prostředí Shoky & Morthy: Poslední velká akce z loňského roku se v kinech, i přes pandemii, setkal s nadšenými ohlasy a do kina na něj přišlo přes třicet tisíc diváků. Recept na úspěch je podle filmaře jednoduchý: tvořit s láskou.

Jaké to je pro převážně nezávislého režiséra, pracovat na seriálu pro celostátní televizi?
Bral jsem to jako zkušenost. Do té doby jsem dělal hlavně vlastní nezávislé snímky nebo obsah pro internetové stanice, tak mě zajímalo, jak to funguje v korporátu. Jde o obrovský, drahý, dlouhodobý projekt, do kterého je zapojeno spoustu lidí, takže jsem byl docela nervózní. Cítil jsem zodpovědnost vůči zadavatelům i divákům. Rád ale zkouším nové věci a také jsem nikdy nedělal krimi, takže mě to lákalo.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:
Témata: režisér, kino, herec

Mohlo by vás zajímat