21. ledna 2011 22:52 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Až o víkendu, miláčku. Stále víc párů odkládá kvůli únavě sex

Čím dál víc párů tvrdí, že sex kvůli únavě odkládá na víkend. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čím dál víc párů tvrdí, že sex kvůli únavě odkládá na víkend. (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LONDÝN Pokud máte pocit, že váš sexuální život by potřeboval okořenit, ale nemáte k tomu dost energie, pak věřte, že v tom nejste sami. Britská studie odhalila, že sedm párů z deseti bývá během pracovního týdne příliš unavených, než aby se věnovalo milostným hrátkám.

Na vině bývá hektický životní styl, nabitý pracovní rozvrh nebo péče o děti, píše britský list Daily Mail. Stále větší počet lidí tak v týdnu nemá na sex ani pomyšlení. Dvě třetiny z 3000 dotázaných připustily, že na něj dostanou chuť až o víkendu, kdy nemusí brzy vstávat.

"Po náročném dni v práci se mnoho párů musí ještě postarat o děti a domácnost, připravit večeři atd. Mnozí už pak jen padnou do postele a usnou. Na nic jiného už jim jednoduše nezbývá energie. Někteří jedinci tak dávají před intimními chvilkami s partnerem přednost dohánění spánkového deficitu," potvrzuje psycholožka Louise Whiteová.

Čtěte také:

Většina z párů právě nedostatek spánku uváděla jako nejčastější důvod, proč se sexu v pracovní dny vyhýbá. Jako další pak lidé udávali dlouhou pracovní dobu.

Téměř polovina dotázaných také uvedla, že jdou spát kolem desáté hodiny, po této době už je pro ně na sex moc pozdě. Také připustili, že by "měli vyvinout víc úsilí", aby si na milování našli čas.

Lidovky.cz

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz